Trisdešimties patirčių programa: Klaipėdos universitetas skatina veiklų įvairovę

 • Teksto dydis:

Jubiliejinę 30-mečio sukaktį mininti Klaipėdos universiteto bendruomenė plačiai atveria Alma Mater fakultetų, institutų duris ir kviečia visuomenę artimesnei pažinčiai su čia vykdomais tyrimais bei veiklomis. Jubiliejiniams metams parengta 30 patirčių programa atskleidžia, koks įvairiapusis ir įdomus yra Universiteto gyvenimas.

Spalio 5-ąją Klaipėdos universiteto 30-mečio minėjimu LR Seime startavusi 30-ies patirčių programa užsiregistravusiems savanoriams leido pasijusti tikrais archeologais ir drauge su profesionalais iš Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto padirbėti pačiame uostamiesčio centre vykstančiuose Švento Jono bažnyčios kasinėjimuose. Savanorius priėmė, instruktavo ir pusdienį su jais drauge ranka rankon dirbo tyrimų vadovė dr. Raimonda Nabažaitė su komanda.

Visus savo draugus dabar raginu dalyvauti ir patirti. Pati dar labai norėčiau asistuoti delfinų treneriams, o žiemą su ornitologais vykti stebėti paukščių.

Po pirmojo susidūrimo su profesionalia archeologija savanoriai neslėpė gerų emocijų.

„Nežinau, ar gyvenime dar nutiks taip, jog mane, paprastą žmogų, kas nors įleis į archeologinių kasinėjimų vietą, kad turėsiu galimybę pasidarbuoti ne tik kastuvu, bet ir šepetėliu, savo rankomis pačiupinėti jau iškastus radinius. Mane, kaip klaipėdietę, ši patirtis labai praturtino, juolab kad archeologė Raimonda papasakojo ir apie šios vietos istoriją, apie planus atstatyti bažnyčią“, – savo įspūdžiais dalijosi vieną iš pirmųjų patirčių išbandžiusi buvusi KU studentė, dabar verslininkė Lina Gedminienė.

Kvietimą dalyvauti Klaipėdos universiteto 30-ies patirčių programoje ji netyčia pastebėjo „Facebook“ sraute.

„Ten radau dar daug įdomių dalykų. Visus savo draugus dabar raginu dalyvauti ir patirti. Pati dar labai norėčiau asistuoti delfinų treneriams, o žiemą su ornitologais vykti stebėti paukščių. Stebiu registracijos datas, vėl bandysiu laimę“, – entuziastingai pasakoja L. Gedminienė.

30-ies patirčių programoje Universiteto bendruomenė pateikia didelę veiklų, vykdomų aukštojoje mokykloje arba drauge su partneriais, įvairovę: nuo Advento vainikų pynimo dirbtuvių Botanikos sode iki galimybės tapti KU burlaivio „Brabander“ įgulos nariu, sudalyvauti kurėnų regatoje ar stažuotis viename iš šešių Europos universiteto „EU-CONEXUS“ partnerių – Lietuvos, Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos, Kroatijos ar Rumunijos universitetų.

Artimiausiu metu vyksianti patirtis, į kurią jau registruojasi pretendentai – galimybė tapti legendinės Klaipėdos universiteto šokių grupės „Leader Dance“ nariu. Atrinktiesiems bus suteikta galimybė treniruotis kartu su merginų komanda ir drauge pasirodyti per krepšinio rungtynes.

Klaipėdos universiteto nuotr.

„Visuomenei dovanojame patirtis, kurios nėra paprastai prieinamos. Taip norime parodyti, kokia įdomi ir įvairialypė yra Universiteto veikla, kaip plačiai po visą kraštą, po daugybę sričių sklinda Alma Mater įtaka. Mūsų mokslininkus aptiksi lietuviškųjų elektrinių autobusų gamyboje, jie dirba su neįgalių vaikų terapijos projektais Delfinariume, jie stebi paukščius, jūros ekologinius ir biologinius rodiklius, jie skleidžia naujoves kraštovaizdžio specialistams, jų ištyrinėtose vietose kils nauji miestų statiniai. Visa tai ir dar daugiau yra tris dešimtmečius kurtas Universiteto gyvenimas, o jubiliejiniai metai yra puiki proga tuo pasidalinti su visuomene“, – sako Klaipėdos universiteto Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Petrauskienė.

30-ies patirčių programa tęsis visus jubiliejinius metus. Smalsūs ir naujų patyrimų ieškantys žmonės ją ras tinklapyje www.ku.lt/30.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių