Tarptautinės operacijos Baltijos jūroje metu nukenksminta 50 jūrinių minų

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį baigėsi dvi savaites trukusi tarptautinė nesprogusios amunicijos paieškos ir jų nukenksminimo operacija „Open Spirit 23“, jos metu sunaikinta 50 jūrinių minų, pranešė Karinės jūrų pajėgos.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininio karo laivo įgula patikrino daugiau nei 100 povandeninių kontaktų, taip rastos šešios jūrinės minos iš Pirmo ir Antro pasaulinių karų.

Taip pat minėtas laivas aptiko daugiau nei 20 minų inkarų. Iš viso su kitais NATO priešmininiais laivais operacijos metu surastos ir nukenksmintos 50 jūrinių minų. Prie minų nukenksminimo prisidėjo ir Karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos Povandeninių veiksmų komandos narai išminuotojai.

Operacija „Open Spirit 23“ yra tęstinės Baltijos šalių pastangos kartu su kitais tarptautiniais partneriais išvalyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusias jūrines minas ir kitus sprogstamuosius užtaisus Lietuvai, Latvijai ir Estijai priklausančiame Baltijos jūros dugne. Pratybos šiemet vyko Baltijos jūroje Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, skelbiama pranešime.

Anot Karinių jūrų pajėgų, operacijoje dalyvavo dešimt laivų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, NATO sąjunginių jūrinių pajėgų priešmininių laivų taktinės grupės.

Kartu su laivais užduotis vykdo ir narai išminuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, JAV ir Estijos. Išminavimo operacijomis siekiama sumažinti riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai Baltijos jūroje.

Kaip skelbiama, šios operacijos Baltijos šalyse rotacijos principu vykdomos kasmet nuo 1997 metų. Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais dabartinėse Lietuvos teritorinių vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje buvo išdėstyta 15 jūrinių minų laukų su daugiau nei 1,6 tūkst. jūrinių minų.

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 metais. Junginį šiuo metu sudaro jam priskirti Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas. Su Baltijos kaimynėmis ir NATO sąjunginių jūrinių pajėgų priešmininių laivų taktine grupe bendradarbiauja ir Estija.

Ši eskadra – greitojo reagavimo karinis Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.NAUJAUSI KOMENTARAI

NORDSTREAM

NORDSTREAM portretas
Gera iranga, taip galima dar ne viena vamzdi i raga sulenkti
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių