Suvaržymai uostamiestyje: vieniems keliai atviri, kiti turės pakentėti

Klaipėdos gyventojams judėjimo ribojimai nebuvo panaikinti, jiems leidžiama išvažiuoti tik į Klaipėdos rajono valdas. O štai Klaipėdos rajono gyventojai galės dumti, kur tik panorės, išskyrus tas savivaldybes, į kurias patekti draudžiama.

Sienos nebus

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas sakė, kad klaipėdiečiai keliuose vis dar matys policijos postus.

„Išlieka reikalavimas nieko neįleisti į Klaipėdą ir neišleisti. Kaip iki šiol vyko kontrolė, taip bus ir iki mėnesio galo. Į miestą ir iš jo galės važiuoti tik tie, kuriems galioja išimtys. Tai liečia keliones dėl darbo, sveikatos ar būtinųjų reikalų. Tebegalioja tvarka, pagal kurią žiedinių savivaldybių gyventojai gali judėti be trikdžių. Tai reiškia, kad iš rajono į Klaipėdą važiuoti galima“, – patikino A.Motuzas.

Į Klaipėdą rajono gyventojai galės atvykti bet kokiais reikalais.

„Mes esame vienoje bendroje kontroliuojamoje teritorijoje. Sienos tarp miesto ir rajono nėra ir nebus“, – sakė A.Motuzas.

Išlieka reikalavimas nieko neįleisti į Klaipėdą ir neišleisti.

Palanga atverta poilsiautojams

Įvažose į uostamiestį budintys policijos pareigūnai aprūpinti specialia technika, kuri pagal valstybinius numerius žaibiškai parodo, iš kur keliaujama.

„Iš akių dar niekas negali nustatyti, kokios savivaldybės gyventojas važiuoja. Turime specialų greitos patikros prietaisą, kuris parodo, kokioje savivaldybėje registruota mašina“, – paaiškino A.Motuzas.

Alfonsas Motuzas / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos policijos viršininko teigimu, keliuose esantys pareigūnai labiau turi aiškintis, ar į Klaipėdą nemėgina patekti kitų – ne Klaipėdos rajono – savivaldybių gyventojai.

„Nes mes vis dar esame uždari. Tai reiškia, kad ir klaipėdiečiai negali išvažiuoti į kitas savivaldybes, pavyzdžiui, Kauną ar Šilutę. O Klaipėdos rajono gyventojai gali važiuoti bet kur, tik ne į tas savivaldybes, kurios yra uždaros“, – priminė A.Motuzas.

Su vėjeliu dabar į Palangą galės dumti visų tų savivaldybių gyventojai, kuriose judėjimo ribojimai yra panaikinti.

Kretingos, Šilutės ar Klaipėdos rajono gyventojai drąsiai gali važiuoti į pajūrį, tačiau klaipėdiečiams dar teks pakentėti be kurortų.

Nėra už ką bausti

Anot A.Motuzo, pareigūnai žmogiškai reaguoja, kai sustabdytas keliautojas paaiškina, kad važiuoja aplankyti vienišo savo giminaičio, kuriam reikalinga pagalba.

Jei Klaipėdos rajono gyventojai nuo šiol yra laisvi kaip paukščiai, galbūt rajono keliuose nebeliks policijos postų?

„Taktikos kol kas nekeisime. Postai bus mobilūs. Jie gali būti perkeliami rajono ribos link. Mums šis principas pasiteisino ir leido mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti kontrolę. Be to, pastebime, kad pažeidimų ir tyčinių nusižengimų nėra. Jei būna įvykių, jie daugiau nutinka savaitgaliais. Tai daugiau susiję su pramogomis ir vykimu į pajūrį. O darbo dienomis žmonės važiuoja darbo klausimais“, – kalbėjo A.Motuzas.

Klaipėdos policijos vadas pasidžiaugė, kad dėl karantino taisyklių pažeidimų nusižengimų praktiškai nebepasitaiko, gyventojai ėmė elgtis tikrai drausmingai.

Postai liks

A.Motuzas patikino, kad policijos postų net ir rajono keliuose niekas nenaikins, tik jų paskirtis bus kiek kitokia – susijusi su eismo saugumo kontrole, prevencine patikra dėl keliaujančiųjų iš tų savivaldybių, kuriose galioja ribojimai.

„Jei klaipėdietis būtų sustabdytas prie Vilniaus ir sakytų, kad važiuoja pamatyti Valdovų rūmų, sostinės pareigūnai jo neįleistų. Tačiau prie Olando Kepurės klaipėdietis drąsiai gali važiuoti. O štai visi kiti, ne rajono gyventojai, teoriškai ir praktiškai į Klaipėdos miestą negalės patekti“, – vaizdžiai paaiškino A.Motuzas.

Iki balandžio 1-osios nesant būtinybei negalima išvykti ir atvykti į Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto ir rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto ir rajono bei Visagino savivaldybes.NAUJAUSI KOMENTARAI

kkk

kkk portretas
Kovotojai, jaunimo būriais pilna bent 18 val. parke Laukininkųg. o žmonės negali važiuot į kitus miestelius. Vadinas kovojam su covidu , juokdariai.

Budelis

Budelis portretas
Kada uz represines priemones bus teisiama si nevykeliu "vyriausybe"?

Anonimas

Anonimas portretas
nauji kaimieciai NERIMSTA ! DDD
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Dėl skiepijimosi uostamiestyje – mįslės
  Dėl skiepijimosi uostamiestyje – mįslės

  Uostamiestyje vakcinuota daugiau nei penktadalis klaipėdiečių, tačiau kai kurios gyventojų grupės skiepytis neskuba. Pavyzdžiui, rusakalbių gimnazijų abiturientai. Čia paskiepytų moksleivių 10 kartų mažiau nei lietuviškose mokyklose. ...

  1
 • KKKC – naujas vadovas
  KKKC – naujas vadovas

  KKKC vadovo konkursą laimėjo buvęs Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius L. Andrikis. ...

  1
 • Įgyvendindama griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus KLASCO prisidės prie švaresnio Vitės kvartalo
  Įgyvendindama griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus KLASCO prisidės prie švaresnio Vitės kvartalo

  Bendrovė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) laikydamasi gegužės 1 d. įsigaliojusių naujų Aplinkosaugos įstatymų nuostatų, pagal kurias pramonės ir uosto krovos bendrovėms taikomi griežtesni reikalavimai, aktyviai prisideda prie š...

 • Pajūryje statomo aplinkos ministro namo tyrimo atsakymų dar reikia palaukti
  Pajūryje statomo aplinkos ministro namo tyrimo atsakymų dar reikia palaukti

  Praėjus mėnesiui po nelaimės pajūryje statomame aplinkos ministro Simono Gentvilo name, darbo inspekcijos specialistai vis dar negali pasakyti, ar nugriuvusių laiptų sužeistas vyras statybvietėje tuo metu atsirado atsitiktinai, ar neteisėtai dirbo. ...

  11
 • Galerija Klaipėdoje tapo bevardė
  Galerija Klaipėdoje tapo bevardė

  Pasaulinio garso dailininko Prano Domšaičio vardo galerija uostamiestyje nuo šiol bus vadinama Klaipėdos dailės muziejumi. Taip nusprendė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso šis filialas, vadovybė. Tačiau, klaip...

  2
 • Klaipėdoje atidaromas naujas vakcinavimo centras
  Klaipėdoje atidaromas naujas vakcinavimo centras

  Klaipėdoje trečiadienį, gegužės 12 d., atidaromas naujas vakcinavimo centras. Jis įkurtas LCC tarptautiniame universitete Kretingos g. 36. Nuo šiol naujajame vakcinavimo centre bus skiepijama didžioji dalis klaipėdiečių – čia įrengta 2...

  5
 • Kurortai laukia vasaros: kokios naujovės pasitiks poilsiautojus?
  Kurortai laukia vasaros: kokios naujovės pasitiks poilsiautojus?

  Kurortai laukia vasaros ir pasakoja apie naujoves. Klaipėda visiems atveria naują paplūdimį, o Neringa – antrą nudistų zoną. Tad šią vasarą nuogaliams prie jūros bus net penki paplūdimių ruožai. ...

  1
 • V. Grubliauskas: kiekviena vakcina turi surasti savo petį
  V. Grubliauskas: kiekviena vakcina turi surasti savo petį

  Daugiau dalyvių šventėse, klientų aptarnavimas uždarose patalpose – tokias laisves įteisintų Galimybių pasas. Pasiskiepijusiems, persirgusiems ar pasitikrinusiems nuo COVID-19 žmonėms jis įsigalios jau po poros savaičių. Tačiau Klaip...

  16
 • „Metų klaipėdietės“ kulminacija <span style=color:red;>(vaizdo įrašas)</span>
  „Metų klaipėdietės“ kulminacija (vaizdo įrašas)

  2021-ųjų „Metų klaipėdietės“ konkurso finalinį vakarą galėjo stebėti kiekvienas norintis. Pandemija pakoregavo žmonių gyvenimus, bet ne visi pokyčiai – blogi. Kai kurie jų suteikė daugiau galimybių. Pavyzdžiui, pabūti ten, ku...

  3
 • Metų klaipėdietė – M. Tarachovskaja
  Metų klaipėdietė – M. Tarachovskaja

  19-ąja Metų klaipėdiete dienraščio „Klaipėda“ skaitytojų valia tapo pjeses rašanti ir pati jose vaidinanti M.Gorkio progimnazijos matematikos mokytoja Maja Tarachovskaja. Jai ir kitoms penkioms konkurso finalininkėms padėkota ...

  26
Daugiau straipsnių