Streikas Klaipėdos mokyklose padvelkė teismais

"Pritarti streikui gali tėveliai, o mokytojai pagaliau turi suprasti, kad mes tikrai esame duobėje ir turime iš tos duobės išlipti", – pabrėžė L.Juknienė.

Klaipėdoje algos mažėjo

Esą buvo akivaizdu, kad naujai švietimo reformai Klaipėdai reikėtų papildomų lėšų, tačiau ministerija į tai nereagavo.

"Iš tų Vyriausybės skirtų papildomų etatinio apmokėjimo 17,4 mln. eurų Klaipėdai teko tik du procentai, kai Vilniui – 9 procentai, Kaunui – 10 procentų. Klaipėda po šitos reformos labiausiai ir nukentėjo dėl šitos netinkamos finansavimo sistemos", – tvirtino L.Juknienė.

Teigiama, kad nepasiteisino ir etatinio apmokėjimo modelis.

Pavyzdžiui, Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ir profesinės sąjungos vadovė Lilija Bruškienė šiemet turi 2 pamokomis daugiau nei pernai, o uždirba 27 eurais mažiau.

"Mano asmeniškai atlyginimas šiemet sumažėjo 110 eurų. Aš turiu 25 kontaktines valandas, turiu auklėjamąją klasę ir neturiu etato", – atviravo L.Juknienė.

Ir tas mokytojų algų mažėjimas, nors ministerija tvirtina priešingai, bent jau Klaipėdoje esą – masinis reiškinys.

Būtent todėl yra pavojus, kad kitais metais nebeliks mokytojų, dirbančių su dvyliktokais, nes pagal dabartinę apmokėjimo sistemą mokytojų, dirbančių su abiturientais, apmokėjimas yra pats mažiausias.

Protestas persikels į gatves

Rytoj 50 Klaipėdos mokytojų delegacija vyks į mokytojų suvažiavimą Vilniaus mokytojų namuose, o penktadienį ketina mitinguoti.

Todėl ir visi klaipėdiečiai, palaikantys mokytojus, 13.30 val. kviečiami ateiti į Atgimimo aikštę, į mitingą.

Galbūt gatvėmis vaikščiosime, rengsime piketą prie Seimo valdančiųjų "valstiečių" partijos būstinės.

"Kol kas nenumatoma jokių derybų, todėl kitą savaitę prie streiko prisijungs vis naujos ir naujos ugdymo įstaigos. Dar galvosime ir apie kitokias protesto formas. Galbūt gatvėmis vaikščiosime, rengsime piketą prie Seimo valdančiųjų "valstiečių" partijos būstinės Tiltų gatvėje ir panašiai", – planus išdėstė L.Juknienė.

Kada galėtų baigtis mokytojų streikas, kol kas neprognozuojama, nes jis yra neterminuotas, o ministerijos klerkai kol kas streikuojančiuosius ignoruoja ir su jais derėtis nesirengia, nors derybose tarpininkauti pasišovė geriausi aukštųjų mokyklų lyderiai, o ir švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nusiteikusios konstruktyviam pokalbiui.

"Mokytojai tik ir laukia tų derybų, laukia, kada galės grįžti dirbti. O kodėl mokytojai išeina į gatves? Nes su jais nesitariama, jų interesai ignoruojami. Ir dar visuomenei deklaruojant, kad viskas yra gerai, ir mokytojai patys nežino, ko nori. Šitas melas, šita reforma, kuri valstybei kainavo milijonus eurų, užuot pakėlus algas, tai tie pinigai išmesti veltui. Ir tai piktina labiausiai", – teigė L.Bruškienė.

"O už visas reformas yra atsakinga Vyriausybė, taip pat už dvyliktokų pasiruošimą egzaminams. Jie prisiėmė įsipareigojimą dėl švietimo sistemos, tai jie ir atsakomybę turi prisiimti", – įsitikinusi L.Juknienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Renata

 Renata portretas
Nebūkit pikti ir nekaltinkit vieni kitų, tik to ir tikimasi- supriešinti visuomenę.Matote betvarkę šalyje visose srityse.Latvija, Estija daug geriau tvarkosi ar neakivaizdu?

To nesvarbu

To nesvarbu portretas
To nesvarbu, tai ko dirbi jei alga netenkina, o širsti tai ką tevai negali per kelis metus nuipirkti vaikui telefono, jau pavydit , nekenčiat vaikų. Jei netenkina alga ieškokis kito darbo, ko stojai į tą pedagoginį, ko nestojai į inžinerinį į informatikos mokslus, programavimą? pasirinkot būti biudžetininku, juk šalis tai maža, ekonomikos kažkokios nera, o biudžetininkų armija didele. LAISVOJ RINKOJ GYVENAT MOKA MOKYKLOJ PER MAŽAI EIKIT Į PRIVATŲ VERSLĄ. Ko trinatės tose mokyklose, kad blogai, darbo birzos puslapyje rašo, kad 2500 mokytojų iesko darbo, o kiti sau leidžia streikuot.

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Niekada nepamiršiu pertraukos, kai penktokas priėjęs naiviai pasigyrė: aš per gimtadienį gavau telefoną už 600 eurų.... Mano pedagoginė alga dirbant virškrūviu vos 100 eurų daugiau! Tai normalu? Tai kaip tokie mokiniai gali gerbti ubagą? Nesvarbu, jog turi magistro laipsnį, bet esi Ubagas! Taigi, ateikite ir savaitėlę padirbėkite mokykloje: ir sąlygos bus elitinės, ir atlygis elitinis.....
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių