Startavo žiemos sporto sezonas

Žiemos pramogų entuziastai džiaugiasi paspaudusiu šaltuku. Klaipėdos rajone esančios slidinėjimo trasos pradėjo dar vieną sezoną, o Trinyčių tvenkinyje, daugiau pašalus, bus siūloma nauja pramoga su snieglentėmis.


 

Žiemos pramogų entuziastai džiaugiasi paspaudusiu šaltuku. Klaipėdos rajone esančios slidinėjimo trasos pradėjo dar vieną sezoną, o Trinyčių tvenkinyje, daugiau pašalus, bus siūloma nauja pramoga su snieglentėmis.

Laukia geras sezonas?

Plungės rajone apie penkmetį veikianti slidinėjimo trasa "Mortos kalns" jau atvira lankytojams. Likus kelioms dienoms iki Naujųjų metų pradžios čia buvo pradėta sniego gamyba, ruošiamasi priimti atvykstančiuosius.

Slidinėjimo trasos vadovas Saulius Gramauskas yra įsitikinęs, kad šiemet žiemos sporto mėgėjų laukia puikus sezonas. Jį sugadinti galėtų tik pliusinė lauko temperatūra ir atodrėkis. Tuomet slidinėti niekas nevažiuoja.

"Esame priklausomi nuo orų. Žmonės galvoja, jei jau iškrito truputis sniego, tai iškart atsidarysime. Juk reikia bent jau pusės metro sniego sluoksnio, todėl tenka jį gaminti patiems. Bet, pagal visas prognozes, manau, bus gera žiema", – įsitikinęs pašnekovas.

Čia veikia kelios – apie 230 ir 280 metrų ilgio slidinėjimo trasos, skirtos pažengusiems slidininkams. "Jos yra didesnės bažnyčios aukščio", – palygino S.Gramauskas.

Dažniausiai slidinėti į Plungę vyksta pajūrio gyventojai, o klientais jiems tenka dalytis su netoli Vėžaičių esančia Utrių kalno slidinėjimo trasa.

Nurungia kaimynai

Vis dėlto tokių pramogų organizatoriai tikina, kad tik trečdalis klaipėdiečių renkasi Lietuvos kurortus, esą šalyje nepakankamai išvystyta šios sporto šakos infrastruktūra.

"Sveika konkurencija dar niekam nepakenkė. Manau, kad didžiausi mūsų konkurentai – latviai. Tiksliai žinau, kad sausį kartu su Utrių kalnu aptarnaujame tik 30 proc. klaipėdiečių. Kita dalis slidinėtojų pramogauja Latvijoje, ten įrengtos modernesnės trasos, gerai išvystyta infrastruktūra. Mes tiesiog nesame pajėgūs su jais lygintis", – svarstė S.Gramauskas.

Dar vienas žiemos pramogas drąsuoliams siūlantis punktas – Utrių slidinėjimo trasa šiemet pasitiko savo antrąjį sezoną.

Iš viso kurorte yra trys trasos, dvi iš jų – mėlynos. Atšalus orams, čia iškart suskubta gaminti sniegą.

"Oro temperatūra tai kyla, tai krenta. Išsiilgę sniego žmonės nekantravo, kada gi pagaliau atsidarysime. Turime pradedančiųjų, vadinamąją "varlinukų" trasą ir mažiesiems leidžiame pramogauti nemokamai", – pasakojo Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė.

Esą šiemet Utrių kalno trasos buvo sutvarkytos, jose išlygintos duobės, paruoštas pagrindas slidinėjimui.

"Lietuvoje tai populiarus sportas, žmonės išbando tiek Plungėje, tiek ir Vilniuje esančias trasas, dažnai vyksta į Latviją. Kartu su Mortos kalnu nesame pajėgūs priimti daug žmonių, kai geras sezonas ir nusidriekia ilgos eilės, žmonės nenori laukti. Dabar paruošėme vieną trasą, jei gerai seksis, galėsime atidaryti tris", – aiškino L.Karbauskienė.

Snieglenčių trasa Trinyčiuose

Gerai įšalus, žiemos pramogos bus organizuojamos ir Klaipėdoje esančiame Trinyčių tvenkinyje. Pirmą kartą čia turėtų veikti tam pritaikyta infrastruktūra

Įmonės "Keberiokšt", kuri laimėjo konkursą teikti pramogas Trinyčių tvenkinyje ir jo pakrantėje, direktorė Lina Budreckaitė neabejojo, kad tokios pramogos sudomins daugelį klaipėdiečių. Svarbiausia, kad "kojos nepakištų" permainingas pajūrio oras.

"Minusas laikosi dar gana neilgai, viskas priklausys tik nuo orų. Esant palankioms sąlygoms, būtų galima įrengti snieglenčių trasą. Tam reikalingas labai tvirtas ledo sluoksnis", – aiškino L.Budreckaitė.

Čiuožimas snieglenčių trasa su lynu – dar nepopuliarus, tačiau itin smagus sportas. Esą Lietuvoje ir visame Pabaltyje tėra kelios tokias paslaugas teikiančios vietos.

"Esame pilni entuziazmo ir neabejojame, kad tai išbandyti norės ne vienas klaipėdietis", – šypsojosi pašnekovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių