Spūstims mieste artinasi galas?

Ambicingas planas Minijos gatvėje įdiegti išmaniąją transporto srautus atpažįstančią įrangą, panašu, taps realybe. Darbus, kurie sutrumpintų laukimą prie šviesoforų, planuojama pradėti dar šiemet ir užbaigti iki kitų metų galo.

Ketvirtadienį įmonės "Gatvių apšvietimas" generalinis direktorius Dangeras Aleksandrovas miesto merui Vytautui Grubliauskui pristatė per metus nuveiktus darbus ir ateities planus.

Vienas svarbesnių bendrovei tekusių iššūkių – Minijos gatvės išmanaus eismo srautų valdymo projekto įgyvendinimas.

Teigiama, kad ši sistema bus daug "protingesnė" už  žaliąją bangą ir padės sureguliuoti eismą taip, kad neliktų vairuotojus varginančių ir iš kantrybės vedančių kamšačių.

"Šiuo metu vyksta projektavimo konkursas, buvo atplėšti vokai. Baigę vertinimą paskelbsime nugalėtoją. Planuojama, kad dar šiemet prasidės įrengimo darbai", – aiškino D.Aleksandrovas.

Išmaniausia Lietuvoje sistema bus įdiegta visame Minijos gatvės ruože ir neleis susidaryti ilgoms mašinų eilėms.

Čia netgi atsiras viešojo transporto prioritetų sistema – autobusai važinės pagal grafiką, greičiau savo tikslą pasieks greitosios pagalbos, gaisrinės automobiliai.

"Lietuvoje kažkas panašaus yra tik Vilniuje, tačiau ten problemų kilo dėl viešojo transporto, todėl iki šiol idėja nėra iki galo įgyvendinta. Jeigu mums pasiseks realizuoti savo planus, tai bus moderniausia sistema šalyje", – tikino pašnekovas.

Išmanioji įranga dėl jutiklių reaguos į eismo srauto pokyčius kiekvieno ciklo metu ir pati parinks geriausią būdą susidariusiems transporto srautams išsklaidyti.

Tai iš esmės leistų užtikrinti sklandų pėsčiųjų, viešojo bei individualaus transporto judėjimą, maksimaliai sumažintų automobilių spūstis ir laukimą prie šviesoforų.

Projektas bus įgyvendintas europinėmis lėšomis. Jį užbaigti planuojama 2019-ųjų pabaigoje. Jei gerai seksis, gal net ir anksčiau.

"Čia juk ne asfaltą tiesti. Tai – daugiau technologiniai dalykai", – pastebėjo D.Aleksandrovas.

Be Minijos gatvės išmanaus eismo srautų valdymo projekto, šiais metais Klaipėdoje planuojama apšvietimo plėtra kiemuose ir prie švietimo įstaigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

svečias

svečias portretas
Daug rašoma apie mašinų Baltijos prospektą. O kur kelias pėstiesiems nuo Minijos gatvės viešbučio Green Hotel iki Taikos prospekto? Šiurpsta vokiečiai ir kiti svečiai iš viešbučio kad eiti į centrą reikia eiti gatve o prieš tave furos lekia.O nelaimė netoli. Kas tada atsakys?

Anonimas

Anonimas portretas
NETIKIU

ha-ha

ha-ha portretas
Padarikyt kuro kaina 1 ltr-10 euru ir nieks niekur nevaziuos.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių