Sporto salei būtinas remontas: neatitinka higienos reikalavimų

"Viesulo" sporto klubo imtynininkai jau ne vieną dešimtmetį sportuoja salėje, kuri neatitinka higienos reikalavimų. Jaunųjų sportininkų tėvai ne kartą kreipėsi į valdininkus, kad spręstų šią problemą. Galiausiai pavyko pasiekti, kad salė būtų įtraukta į prioritetinių renovuojamų įstaigų sąrašą.

Tėvai pateikė pretenziją

"Po imtynių kilimu yra 30 metų senumo čiužiniai, o kas po jais – sunku ir įsivaizduoti. Sienos supelijusios, pelėsis buvo ne išnaikintas, o paslėptas po presuoto medžio drožlių plokštėmis, buvo atliktas toks tariamas remontas, tad kuo šiose patalpose kvėpuoja sportininkai? Temperatūra salėje kai kuriomis dienomis siekia 14 laipsnių šilumos. Kaip tokiomis sąlygomis treniruotis?" – klausė vieno sportininko mama.

Tėvai dėl Kretingos g. 42 sporto salės būklės kreipėsi ne kartą.

Pirmoji užklausa buvo pernai pavasarį, antroji – prieš Kalėdas. Pretenziją pasirašė 30 sportininkų tėvai.

"Mes ne šiaip keliame pretenzijas – sporto salėje sąlygos kenksmingos ir vaikų, ir trenerių sveikatai. Turėtų kažkas būti keičiama iš esmės, judiname klausimą jau daugiau nei metus, o rezultato dar nematyti", – piktinosi mama.

Nežinau, ką ir galvoti, gal čia sabotažas, pasirodo, apsiriko, sakė, žmogiška klaida.

Dešimtmečius niekas nesikeitė

Vaikus čia treniruojantis treneris, dar būdamas moksleiviu, anksčiau sportavo šioje salėje ir tikina, kad per pastaruosius 40 metų patalpos iš esmės neremontuotos.

"Per tuos metus faktiškai niekas nepasikeitė, viskas kaip sovietmečiu. O higienos požiūriu patalpos tiesiog nepatenkinamos. Čia sportuoja trijų sporto šakų – laisvųjų imtynių, dziudo, graikų-romėnų imtynių – virš šimto vaikų. Jei salę uždarytų, neturėtume kur eiti", – tvirtino viešumo nepanoręs treneris.

Dienraščio žiniomis, buvo nuspręsta atlikti salės Kretingos g. 42 techninę ekspertizę, kuri miestui kainavo apie 3 tūkst. eurų.

Įtraukė į prioritetinių sąrašą

Tačiau ekspertai inventorizavo ne šitą salę, o kažkokią kitą.

Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis situaciją žino ir buvo labai pasipiktinęs.

"Anekdotas kažkoks. Nežinau, ką ir galvoti, gal čia sabotažas, pasirodo, apsiriko, sakė, žmogiška klaida. Betgi ekspertizė kainavo pinigus. Darome viską, kad būtų pradėta neatidėliotina tos salės rekonstrukcija, nes sienos padengtos juoduoju pelėsiu, ventiliacijos trūksta, sienos prapučiamos, stogas kiauras, aplinka absoliučiai netinkama sportuoti. Numatėme 73 tūkst. eurų svarbiausiems darbams, kurie turės būti padaryti dar šį pavasarį, bet ar to pakaks? Veikiausiai, ne", – kalbėjo A. Cesiulis.

Dienraščio žiniomis, visa mokykla, ne tik salė, yra įtraukta į prioritetinį rekonstruojamų mokyklų sąrašą. Klausimas, kaip teigta, bus sprendžiamas skubos tvarka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau seniai

Jau seniai portretas
Ne tik ta sale iš pagrindu tvarkyti reikia, bet ir garbanas ten kazkam patrumpint…

Arvydas

Arvydas  portretas
Neklaidinkite žmonių, prie ko čia Žemaitaitis, kuris atsirado ir gal net tai temai dėmesį ėmė rodyti tik tada, kai prasidėjo rinkimai... šis klausimas "karštas" daugiau pusės metų. Mano iniciatyva šis klausimas buvo svarstytas Kultūros, švietimo ir sporto komitete, organizuotas išvažiuojamasis posėdis į salę, kreiptasi į administracijos direktorių dėl remonto neatideliojimo , pritarta finansavimui ir būtinybei atlikti techninę ekspertizę, ir... Toliau viskas kaip straipsnyje...

Gintare

Gintare portretas
Pasidaline problema su seimo nariu Remigiju Žemaitaičiu, pasilankę su juo salėje,pavišinę esamą problemą.Sulaukėme ir dėmesio iš Klaipėdos atsakingų asmenų. Iki tol jokios reakcijos,kreiptasi n kartų.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių