Smiltynė tikrai taps kurortu?

Smiltynei bus bandoma gauti kurortinės teritorijos statusą. Šiam žingsniui miestas rengiasi jau kurį laiką. Vis dėlto kai kurie Klaipėdos politikai tokiuose planuose įžvelgia ir grėsmių.

Prašys statuso

Klaipėdos politikams bus siūloma pritarti, jog Lietuvos vyriausybei būtų siūloma suteikti kurortinės teritorijos statusą Smiltynei.

Toks siūlymas jau svarstomas miesto tarybos komitetuose. Šiuo klausimu diskutavo ir Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai.

Gal užtektų Smiltynei suteikti tik parko statusą?

Politikams klausimą pristatęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas teigė, kad Smiltynė atitinka tokiam statusui gauti keliami reikalavimus, be to, rengiantis šiam žingsniui buvo atlikta nemažai darbų.

2018 metais buvo parengta Smiltynės teritorijos turizmo ir rekreacijos schema, kurioje numatytas priemonių planas dėl Smiltynės kurortinės teritorijos statuso gavimo.

Planas Smiltynę paversti kurortine teritorija numatytas ir Klaipėdos ekonominės plėtros strategijoje.

"Dabar atliekama studija arba koncepcijos sukūrimas miško parkui Smiltynėje. Siekiama bendradarbiavimo tarp Nacionalinio Kuršių Nerijos parko, Kretingos miškų urėdijos ir Klaipėdos savivaldybės", – aiškino R.Zulcas.

Bus siekiama Smiltynėje sukurti teminių takų sistemą ir jais sujungti ten esamus viešuosius ir privačius objektus – Jūrų muziejų, parko lankytojų centrą, jachtklubą, Smiltynės gelbėjimo stotį ir kitus.

Miško nenaikins

Ne vienerius metus siektas tikslas Smiltynę paversti kurortu kai kuriems komiteto nariams sukėlė klausimų.

Politikas Arūnas Anziulis pastebėjo, kad pagal kurortinei teritorijai galiojančius reikalavimus Smiltynėje dar turėtų atsirasti įvairių turizmui, poilsiui, pramogoms pritaikytų objektų, tad baiminamasi dėl statybų intensyvumo.

Arūnas Anziulis / Redakcijos archyvo nuotr.

"Pažiūrėjau į nedidelį Smiltynės planą ir bandau įsivaizduoti, ar ten links bent pėda žmonėms. Turime patirtį. Žinome Palangos patirtį, kai tuojau aptveriama tvoromis. Gal užtektų Smiltynei suteikti tik parko statusą?" – dvejonių neslėpė A.Anziulis.

R.Zulcas aiškino, kad Smiltynės atveju kalbama ne apie naujų objektų statybas, o apie jau esančių pritaikymą tokios teritorijos poreikiams bei rekonstrukciją, atstatymą.

"Mes turime Kurhauzą, kuris yra, kiek man žinoma, parduodamas, turime porą plėtros planų – tai yra Strandhalė ant kopų, Smiltynės stotis ir pan. Kalbama apie jų modernizavimą, kad jie taptų žmonių traukos centrais. Nėra kalbama apie miško naikinimą", – tikino savivaldybės atstovas.

Tačiau R.Zulco aiškinimai politiko neįtikino, ir A.Anziulis siūlė vis dėlto atsisakyti sumanymo Smiltynei siekti kurortinės teritorijos statuso.

Siūlymui pritarė

Vis dėlto kiti komiteto nariai palaikė savivaldybės administracijos teikiamą siūlymą siekti kurortinės teritorijos statuso.

Komiteto narė Elida Mantulova atkreipė kolegų dėmesį, kad šis sprendimas yra finišo tiesioji miesto tikslo, kurio siekta ilgą laiką, link.

Tai įtvirtinta planavimo dokumentuose, atlikta studija, pirktos paslaugos, įvertintos galimybės Smiltynei tapti kurortine.

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai pritarė siūlymui, jog Vyriausybei būtų siūloma suteikti kurortinės teritorijos statusą Smiltynei.

Galutinį žodį dar turės tarti miesto taryba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vieninteliai teisūs

 Vieninteliai teisūs portretas
Ateina normalūs politikai dirbti į Tarybą, išsako savo abejones, nuomonę, bet senoji liberalų chebra nė nemirkteli:" viską jau nusprendėme"... Žodžiu, užsisipyrę, savanaudžiai (visur matantys naudą tik savo finansiniams "projektėliams". Kas galėtų paniegti, kad ... ne korupcija čia - pimas smuikas?i.

Na

Na portretas
Žuvininkystes instituto teritorija galima ir suCivilinti, Kurhauza prikelti bo ten ir taip bomžai poilsiauja. Takus (visus) sutvarkyti sujungti i viena trasa iki pat priešlektuvines baterijos komplekso krantu ar senojo geležinkelio sankasa . Irengti kempinga antros pekelos centriniame papludymije(kemperiai ten ir taip stovi nemokamai. Plius prie keleivinio transporto biletu sistemos pajungti Smiltynes perkela, parkingus, muziejus. Pavadinkite turisto ar Klaipediečio kortele:) Ir BLiN sutvarkykite Klaipeda Nida dviračiu taka. Ji išare juo važiuojanti miškininku sunki technika. Kirskit nenormalias baudas už šiukšlinima nuo 500€ už bambaliuka. Pležuose prie pakilimu i kopas irenkite dviračiu/paspirtuku/vežimeliu laikymo stovus atvirus uždarus net ir mokamus su akumuliatoriu pakrovimo galimybem:)

Klaipedos savivaldybes tarybos nariams

Klaipedos savivaldybes tarybos nariams portretas
Miesta susitvarkykit ir paverskit patrauklu gyventojams ir turistams. Smiltyne ir yra tuo unikali kaip laukinis kampelis. Matem kaip mokat tvarkytis nekirsdami misku. Geriau Giruliu miska issaugokit!!!!!
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių