Skandalingas Mogiliovo gatvės pervadinimas stringa

Vakarykščiame Klaipėdos tarybos posėdyje ir vėl nesvarstytas klausimas dėl Mogiliovo gatvės pervadinimo. Nė vienam siūlomam naujam pavadinimo variantui nepritarė nė vienas komitetas. Klausimas grąžintas Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai. Užsitęsus svarstymams, pasigirdo siūlymų, kad galbūt Mogiliovo gatvės pavadinimo keisti apskritai nereikėtų.

Vasario 24-ąją Rusijai užpuolus Ukrainą ir Klaipėdai nutraukus partnerystės sutartis su Rusijos bei Baltarusijos miestais, kilo mintis   pervadinti Mogiliovo gatvę.

Iš pradžių Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai buvo pateikti trys siūlymai.

Esą Mogiliovo gatvė galėtų būti Žardės, Laistų ar Gibišų gatve, kaip kadaise vadinti netoliese buvę piliakalniai.

Mogiliovo gatvę siūlyta pavadinti ir kapitono Liudviko Stulpino vardu.

Šis pasiūlymas atmestas, nes taip pavadinta gatvė jau yra Kalotėje.

Manoma, kad netrukus ši gyvenvietė vis tiek pateks į miesto teritoriją, tad L.Stulpino vardu vadinti dar vienos gatvės nereikėtų.

Ilgainiui apsistota prie Žardės pavadinimo, bet ir jis, anot miesto politikų, kėlė klausimų, nes esą gali sukelti tam tikros painiavos.

Radosi ir naujų pasiūlymų.

Esą Mogiliovo gatvę būtų galima pervadinti, jai suteikiant vieno Klaipėdos universiteto kūrėjų, rektorių, jau mirusių Donato Švitros arba Stasio Vaitekūno pavardę.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos pirmininkas, vicemeras Arvydas Cesiulis pripažino, kad Mogiliovo gatvės pervadinimas pernelyg užtruko.

Tikėtasi, kad klausimas bus svarstomas vakarykščiame tarybos posėdyje, tačiau jis nebuvo net  įtrauktas į darbotvarkę.

"Vis dažniau pasigirsta ir tarp miesto tarybos narių nuomonė, kad gal visai nereikėtų nieko keisti. Prisitaiko žmonės prie situacijos, kas čia blogo, kad Baltarusija prisideda prie karo Ukrainoje? Taigi ne su mumis kariauja? Aišku, čia makabriška ironija, bet situacija kol kas tokia, kad visi komitetai atmetė šio klausimo svarstymą dėl netinkamo pavadinimo varianto", – paironizavęs patikslino A.Cesiulis.

Klausimas vėl gražintas Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai.

Tikimasi, kad kitą mėnesį tarybos posėdyje gatvės pervadinimas išjudės iš mirties taško.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ale koki minkštakiaušiai

Ale koki minkštakiaušiai portretas
tie balsuojantys taryboje už tokias nesamones. Dėl paminklų tai pažiūrėjau - beveik trečdalis buvo prieš (ačiū Dambrauskui, Idzelevičiui ir kitiems už sveiką laisvą mastymą ), kiti susilaikė( čia toks vadinamas ,,mandagus balsavimas ,,prieš":D) Na o keli jedrioni ir niekuo perdaug nepasižymėje buduliai su nepakartojamu mūsų meru priešaky:D) nubalsavo ,,už" nukėlimą. Net miesto finansų jiems negaila..Nu niekap negal anie išeit iš sovietinio papratimo kai pagrindinė šalį terorizuojanti partija sako ,,vykdyt!".:D) O norėtūsi uostamiestyje turėt tikrą, .ambicingą ir nebijančią parodyt valdančiam režimui savo valią valdžią..

Albatross

Albatross portretas
IRA magileova . Povadinkit I Fernandas Magelanas

Zosė

Zosė portretas
Mogiliovo miestas Klaipėdos amžiinkas, įkurtas 1267 m. buvo ir LDK ir Žečpospolitos sudėtyje. Buvo visokių karų kryžkelėje ir nuo jų kentėjo. Dabar labai gražiai sutvarkytas ne be Lukašenkos spardymų gubernatoriams ir merams. Prie ko čia ta Ukraina iš vis neaišku, tik per daug politizuotas reikalas, ypač tas puolimas ant Baltarusijos
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių