Senajam dujų fabrikui – antras stogas

Dešimtmečiais buvęs apleistas ir merkiamas lietaus senasis dujų fabrikas įgauna padorų pavidalą. Specialia technika montuojamas antrosios dujų saugyklos stogas, o netrukus prasidės ir skardinimo darbai.

Pastatu vaiduokliu vadinta griuvena, vos įėjus vidun, jau ima panašėti į atgimstantį istorinį objektą.

"Vos uždėjo stogą, viduje jau visiškai kitas jausmas. Juk stovėjo tik sienos, o dabar tai jau yra pastatas. Neapsakomas jausmas", – džiaugėsi Augustinas Jankevičius, šio pastato valdytojas, senovinių automobilių entuziastas.

Vyras ėmėsi itin sunkiai įgyvendinamos idėjos – apleistą dujų fabriką sumanyta prikelti naujam gyvenimui, čia įkuriant senovinių automobilių muziejų.

Pernai buvo sumontuotas stogas vienai dujų saugyklai, o šiemet uždengta ir antroji.

"Jau turime patirties, galime ir Gedimino piliai stogą uždengti", – juokavo A.Jankevičius.

Jau turime patirties, galime ir Gedimino piliai stogą uždengti.

Dujų fabrikas pastatytas XIX a. Prieškariu jo kompleksą sudarė net 28 statiniai, kuriuose iš akmens anglies buvo gaminamos dujos, taip pat derva, o nuo XX a. pradžios – amoniako vanduo, benzolas, selteris. Dabar iš dujų fabriko likę tik trys pastatai. Sutvarkyti pamažu planuojama juos visus.

"Šiemet kėlėme didesnį svorį nei pernai, buvo sudėtingiau, bet ir patirties turėjome daugiau. Stengėmės stogo konstrukcijos montavimo darbus atlikti ant žemės, kad nereikėtų dirbti viršuje", – pasakojo A.Jankevičius.

Stogo kėlimo procedūra pritraukė daugybę smalsuolių ir palaikančiųjų A.Jankevičiaus idėją.

Kad fabrikas atgimtų, teko nuveikti daugybę darbų, – išvalyti sunkiaisiais metalais užterštą teritoriją, parengti projektą, gauti leidimus ir suderinimus.

"O dabar gal jau ir Klaipėdos vėliavą kelsime. Netrukus atveš vėliavos stiebą, kuris bus įtaisytas ant stogo", – sakė A.Jankevičius.

Kai tik darbininkai užbaigs stogo dengimo ir jo skardinimo darbus, prasidės fasado restauravimas.

"Dėsime langus, juk viskas dabar kiaura. Tam reikia paruošti angokraščius, sumūryti perdangas. Tikiuosi, jog iki rugsėjo visi langai jau bus sudėti. Fasadus, manau, pabaigsime iki rudens. Jau daug darbų padaryta restauruojant vidaus sienas", – pasakojo A.Jankevičius.

Dujų fabriko komplekso atgaivinimą Klaipėdos savivaldybė rėmė pagal saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų dalinio finansavimo programą, kitų lėšų ieškojo pastato atgaivinimu besirūpinanti viešoji įstaiga – fondas "Augustus".

Muziejų planuota įrengti iki kitų metų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Martynas

Martynas portretas
Labai džiaugiuosi, kad atstatomi tokie istoriniai pastatai ir kad atsiranda tokiu entuziastų kaip Augustinas. Dar smagiau girdėti, kad Klaipėda turės technikos muziejų.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių