Seime – siūlymas, ką kelti per Kuršių marias be eilės

Grupė parlamentarų siūlo įstatymu numatyti, kokie asmenys persikelti per Kuršių marias galėtų be eilės. Jei Seimas tokiai Vidaus vandenų transporto kodekso pataisai pritartų, nauja tvarka būtų taikoma nuo 2021 metų.

Siūloma, kad pirmumo teisę keltis keltais turėtų Neringos mieste ir Klaipėdos miesto Smiltynės dalyje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys bei jų automobiliai, Kuršių nerijoje registruotų įmonių darbuotojai bei transporto priemonės, neįgalieji, keleivių vežėjai, įvairios tarnybos.

Keltais be eilės taip pat galėtų naudotis Klaipėdos miesto savivaldybės tarnybinės transporto priemonės, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, atliekantys tarnybines funkcijas bei dirbantys darbus Smiltynėje. 

Pirmumo teisė persikelti dabar taikoma tik specialiajam transportui, pažymėtam skiriamaisiais ženklais, pavyzdžiui, policijai, greitajai medicinos pagalbai ir kitam, nors niekur nėra reglamentuota įleidimo į keltus pirmumo tvarka.

Vienas pataisų iniciatorius liberalas Simonas Gentvilas BNS teigė, kad pataisomis siekiama aiškiai numatyti, kas gali keltais keltis be eilės.

Pasak jo, pernai dėl kėlimosi keltais buvo sumaištis, iš pradžių perkėlimus keltais reguliavo įmonė „Smiltynės perkėla“, ji nustatydavo tvarkas, ką keldavo be eilės, o paskui tas funkcijas perėmė Kelių direkcija, kuri taip pat tvirtina nemokamus leidimus keltis.  

„Įdedu į įstatymą, kad nebūtų dviprasmybių, kad biurokratai be eilės į keltus neįleistų kad ir savo draugų. Įstatyme būtų aiškiai pasakyta, kokios tarnybos gali keltis be eilės“, – BNS aiškino parlamentaras.

S. Gentvilo teigimu, dabar siūloma apkarpyti be eilės galinčių keltis asmenų sąrašą. 

„Net susiaurinau, kai kurios tarnybos išbrauktos, urėdijų darbuotojai, prokurorai, Klaipėdos savivaldybės įstaigos, kad eitų į bendrą eilę“, – aiškino jis. 

Pataisos taip pat numato, kad 1 proc. nuo perkėlimų per Kuršių marias kainos būtų skiriama Kuršių Neringos nacionaliniam parkui. 

Pataisas taip pat teikia „valstietė“ Virginija Vingrienė, konservatoriai Aistė Gedvilienė ir Vytautas Kernagis bei socialdemokratų frakcijos narys Linas Balsys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jus kurvos

Jus kurvos portretas
Rodyklius i desine pradzioje grazynkite Nuimt nuime per trys dienos...

Visus

Visus portretas
Kelti nemokamai ! Ką Slabo? Kažką padaryt dėl žmonių? Vergų ir Vergvaldžių valdžia !

manyciau ...pirmus,[kelt arba skandint] lansberklynius

manyciau ...pirmus,[kelt arba skandint] lansberklynius portretas
lyberastus , prostitutes ,komunistus ir agrastus...visi kiti galietu ir palaukt....
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių