Savanorių reikia visada: uostamiestyje veikia net aštuoniolika savanoriškų organizacijų

Klaipėdos savivaldybės duomenimis, šiuo metu mieste yra 18 organizacijų, kurios yra akredituotos organizuoti savanorišką veiklą. Siekiantieji savęs pažinimo ar ieškantieji ateities galimybių jau gali teikti paraiškas kitiems metams.

Nauji mokymo būdai

Galimybę savanoriauti suteikia visokio tipo organizacijos, vykdančios įvairią veiklą, orientuotą į skirtingas visuomenės grupes.

Asmenybės ugdymo kultūros centras užsiima ambicingu ir alternatyviu ugdymu, išskirtiniu miesto kontekste.

Šiemet Gluosnių skersgatvyje centro iniciatyva atsidarė pirmasis uždaras riedlenčių ir BMX dviračių parkas Klaipėdoje.

Mūsų pagrindinė jėga yra savanoriai. Be jų, mes kaip be rankų ir be kojų.

Nors karantinas ir sukėlė iššūkių savanorių veiklai, jų entuziazmas nesumažėjo.

Neformalusis ugdymas paremtas kontaktiniu bendravimu, bet dėl dabar siaučiančio viruso visą veiklą tenka vykdyti nuotoliniu būdu.

"Savanoriams buvo gana sudėtinga sugalvoti naujų mokymo būdų, tačiau šie nesklandumai paskatino pasitelkti kūrybinį mąstymą ir kitaip  pažvelgti į savanorystę", – teigė Asmenybės ugdymo kultūros centro projektų vadovė Raimonda Šuopytė.

Sunkumai savanorių neišgąsdino ir nė vienas savo veiklos nemetė. Atvirkščiai – iššūkis suteikė naujų galimybių inovacijoms.

"Patys savanoriai ėmėsi iniciatyvos ir kūrė laideles bei mokymus internete", – džiaugėsi R.Šuopytė.

Šiuo metu aktyviai darbuojasi 10 savanorių ir iki metų galo jų trūkumo nėra. Jau ieškoma naujos pamainos 2021-iesiems.

Padeda alkstantiesiems

Labdaros ir paramos fondo "Maisto bankas" veiksmingumas ypač priklauso nuo savanorių aktyvumo. Šios organizacijos veikla – rinkti maisto paramą ir ją išdalyti nepasiturintiems asmenims bei jais besirūpinančioms organizacijoms.

Besirūpindami saugumu fondo darbuotojai prisitaiko prie naujų sugriežtinimų ir atsižvelgia į rekomendacijas. Dėl to stengiamasi išvengti žmonių susibūrimų ir užtikrinti saugų atstumą.

"Kritinio savanorių stygiaus nejaučiame, bet geros valios žmonių visada reikia", – pastebėjimais dalijosi Klaipėdos padalinio vadovas Raimondas Danupas.

Vadovas teigė, kad pirmasis karantinas buvo tikras iššūkis. Organizuojant darbą per antro viruso bangą, į šias pamokas buvo atsižvelgta.

Maistas mieste išvežiojamas automobiliais, o senjorai skatinami savo sveikata nerizikuoti ir siųsti maisto atsiimti jaunesnius bei stipresnius asmenis.

"Mūsų prioritetas – žmonių saugumas, o tikslai – maisto saugojimas ir pagalba tam, kuris stokoja", – tikino R.Danupas.

Raimondas Danupas / Vytauto Petriko nuotr.

Vadovas sakė, kad savanoriai fondui būtini. Mieste šiuo metu yra aštuoni aktyvūs pagalbininkai. Ypatingomis progomis, kai prireikia daugiau darbo jėgos, suburiamos didesnės komandos.

"Mūsų pagrindinė jėga yra savanoriai. Be jų, mes kaip be rankų ir kojų" – tikino R.Danupas.

Laukia savanorių

Užsiregistruoti savanoriškai veiklai galima skirtingais būdais, kurie priklauso nuo dominančios organizacijos.

Gruodžio pradžioje registraciją kitiems metams pradėjo ir Jaunimo savanoriška tarnyba.

Šia programa siekiama jaunimui nuo 14 iki 29 m. suteikti savęs pažinimo galimybę. Savanorystė suteikia ir kitų privalumų, kurie gali praversti ateityje siekiant karjeros.

Po trijų mėnesių savanorystės jaunuoliai gauna pažymėjimą, o praėjus pusmečiui įmanoma gauti 0,25 balo stojant į universitetą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių