Savaitgalį Palangoje prasideda Kurorto šventė (programa)

 • Teksto dydis:

Jau šį savaitgalį Palanga pasiners į vasaros linksmybes – didžiausias šalies kurortas pakvies į Kurorto šventę „Myliu Palangą“. Jos metu širdžiai mielo veiklos ras kiekvienas, o organizatoriai žada nustebinti ne tik jau įprastomis atrakcijomis, bet ir naujovėmis, netgi šalies rekordu.

Kviečia ekoriedynės

Šiemetinė Kurorto šventė skelbia – visi keliai veda į Palangą. O atvykti svečiai raginami ne įprastomis, o ekologiškomis transporto priemonėmis. Kuo jos bus įvairesnės, tuo spalvingiau ir įdomiau atrodys penktadienį, gegužės 31 d., vyksiančios ekoriedynės.

„Pasaulis atsigręžia į ekologiją, šį akcentą pabrėžti norime ir mes. Ekoriedynėmis siekiame paskatinti žmonės rinktis ekologiškesnes transporto priemones bei ekologiškesnį gyvenimo būdą – naudoti mažiau automobilių, daugiau vaikščioti pėsčiomis ir neapsiriboti vien tik dviračiais. Yra begalė įvairiausių judėjimo priemonių, kurias Kurorto šventės metu pademonstruosime ir skatinsime visus judėti“, – sakė Kurorto šventės „Myliu Palangą“ režisierius Marius Tumšys.

Režisierius pabrėžė, jog ekoriedynėse, kurios penktadienį 20 val. startuos ties Nepriklausomybės aikšte, siekiama ne masiškumo, o ekologiškų transporto priemonių įvairovės. Tad šis renginys neabejotinai sudomins ne tik jo dalyvius, bet ir žiūrovus.

„Džiaugiamės, kad į Kurorto šventę įsiliejo ir M-1 Vyrų diena – penktadienio vakarą dešimt vyrų komandų Jūratės ir Kastyčio skvere bandys ištirpdyti ledinių moterų širdis. Taipogi penktadienį startuoja gatvės maisto festivalis – visą savaitgalį ties Nepriklausomybės aikšte įvairiausių virtuvių atstovai siūlys įvairų gerą maistą“, – apie šiųmetes Kurorto šventės naujoves kalbėjo M. Tumšys. 

Aktyvios pramogos

Organizatoriai neabejoja, kad Kurorto šventėje puikiai jausis tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek ir vyresnieji – įdomių veiklų ras kiekvienas. Taip pat didelis dėmesys skiriamas žmonėms, kurie renkasi kiek sveikesnį gyvenimo būdą, ieško sveikesnio gyvenimo receptų. „Tai sieksime atskleisti organizuodami tradicinį-netradicinį kermošių. Jame ypatingą dėmesį šiais metais skiriame žolininkams, sveiko gyvenimo propaguotojams, kurie turi savo receptus nuo įvairių ligų“, – kalbėjo M. Tumšys.

Aktyvaus bei sveiko gyvenimo būdo propaguotojai bus laukiami ir prie jūros – paplūdimyje vyks mankštos, jogos užsiėmimai, Zumba treniruotės, aktyvios sporto pramogos, su kuriomis visiems ir asocijuojasi Palanga. Išbandyti jas galės kiekvienas norintis, o įdomybių išties nestigs. „Daug kam atrodo, kad Lietuvoje neįmanoma, pavyzdžiui, plaukioti su banglente. O iš tiesų tai tikrai yra realu, aišku, esant palankioms oro sąlygoms. Mes norime tai parodyti, ir norintieji galės nemokamai šias pramogas išbandyti tiek penktadienį, tiek šeštadienį“, – kalbėjo šventės režisierius. 

Dėmesys šeimoms

Šiais metais Kurorto šventė sutampa su Vaikų gynimo diena, ir tai labai džiugina organizatorius. Birželio 1 d., šeštadienį, labai kviečiama į Palangą atvykti šeimas – pajūryje vyks bene didžiausia aitvarų fiesta, kokia yra buvusi paplūdimyje. Prie jos prisijungs kelios organizacijos, jos į dangų paleis tiek įvairiausius figūrinius aitvarus, tiek vėliavas, tad dangų papuošti gali ir šimtas įvairiausių aitvarų. Čia pat vyks aitvarų gaminimo dirbtuvės.

Ties Jūratės ir Kastyčio skveru bus įrengta Šeimų erdvė su teatro palapine, įvairiomis tradicinėmis bei netradicinėmis veiklomis vaikams. Tai bus patogi erdvė ir pavargusiems nuo aktyvaus laisvalaikio atsikvėpti hamake, pasigrožėsi įspūdingomis dekoracijomis bei tiesiog atsipūsti.

Rekordinis balandžių skrydis

„Taip pat šiais metais užsibrėžėme tikslą šeštadienį pasiekti ir Palangos, ir Lietuvos rekordą – 2009 m. Palangoje į dangų buvo paleisti 1000 balandžių, bet oficialus Lietuvos rekordas yra pasiektas 2005 metais – paleista 1300 šių sparnuočių. Palanga šiais metais gerina visus rekordus – birželio 1 d. 15.30 val. nuo jūros tilto bus paleista 2019 pašto karvelių. Jie yra simbolis, gerosios žinios apie Palangos kurortą, kuris yra atviras visus metus ir labai kviečia atvykti, nešėjai“, – sakė M. Tumšys.

Dar vienas iš Kurorto šventės akcentų yra Palangos simboliu tapęs šviesios atminties maestro Stasys Povilaitis. Šeštadienį 14.30 val. visi šventės dalyviai kviečiami į jo autografo ant Palangos koncertų salės fasado atidengimo renginį.

Įspūdingas fejerverkas

Nestigs Kurorto šventėje ir koncertų. Penktadienį 22 val. šventę pradės grupė „T&K Duo“, bus ir ugnies šou. Šeštadienį vyks XII-asis šalies šokių festivalis „Ant Bangos 2019“, vaikų bei suaugusiųjų meno kolektyvų pasirodymai ir, be abejo – šeštadienio vakarinis koncertas „Aš myliu Palangą“, kurio metu Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje pasirodys bei specialiai Palangai sukurtą hitą pristatys Palangos kamerinis choras, Paulina Skrabytė, Vilius ir Violeta Tarasovai. Koncerto vinimi taps Monique pasirodymas.

Šeštadienį 23.30 val. dangų ties jūros tiltu nušvies įspūdingas fejerverkas, „šoksiantis“ pagal specialų muzikinį takelį, kurio pagrindu taps naujasis Palangos hitas. Fejerverko grožį praturtins ir lazerių elementai. 

Pramogos – ir sekmadienį

Sekmadienį Palanga, kaip ir visa Lietuva, minės ir Tėvo dieną, tad šeimos (ir ne tik šeimos) itin kviečiamos į Jaunimo teatro aktorių Evelinos ir Gyčio Šimelionių koncertą, kuris Jūratės ir Kastyčio skvere prasidės 14 val.

Prieš tai, 13 val., šiame skvere vyks mažuosius šventės dalyvius neabejotinai sudominsiantis pasieniečių profesijos pristatymas bei kinologų pasirodymas.

Sekmadienį kurorte taip pat šurmuliuos kermošius, kvies gatvės maisto festivalis, vyks įvairios sveikatinimo veiklos.

Kurorto šventės „Myliu Palangą 2019“ programa:

Penktadienis

12.00–21.00

(Ne)Tradicinis kermošius „Palangos Juzė“

Vytauto gatvė

12.00–21.00

Mados dizaino turgus

Nepriklausomybės aikštė, Vytauto g. 71

13.00–14.30

Pasaulinės dienos be tabako minėjimas

Centrinė miesto aikštė, Vytauto g. 96A

13.00–15.30

Ekskursija pėsčiomis „Kultūros kryžkelės Čiurlionio laikų Palangoje“

Nuo Kurhauzo, Grafų Tiškevičių al. 1 iki Palangos gintaro muziejaus, Vytauto g. 17

13.00–24.00

Gatvės maisto festivalis „Street food fest“

Jūratės gatvė

14.00–19.00

Aktyvaus sporto pramogos

Paplūdimys prie miesto gelbėjimo stoties, Žvejų g. 2A

15.30–17.00

Edukacinis užsiėmimas „Čiurlionio Zodiakas“

Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17

17.00

Koncertas „Čiurlionio keliu“

Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17

17.00

Aretos Didžionienės tapybos darbų parodos „Spalvų ritmu“ atidarymas

Miniatiūrų mini-galerija, Vytauto g. 110

18.00

Jovitos Eidėnienės kūrinių parodos „Prabudimas“ atidarymas

Kavinė-galerija „Liepa“, Sodų g. 14B

18.30–19.30

Palangos orkestro koncertas „Čiurlionio laikmečio garsai“

Birutės parko rotonda

19.00–21.00

Radijo stoties „M-1“ Nacionalinės vyrų dienos renginys

Jūratės ir Kastyčio skveras


Šiame straipsnyje: Palangakurorto šventė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palangos bažnyčią atakavo bitės
  Palangos bažnyčią atakavo bitės

  Dievo ir ugniagesių pagalbos trečiadienį teko šauktis Palangos bažnyčios tikintiesiems. Šventosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios pastogėje lizdą ėmė sukti bičių spiečius. ...

  1
 • Tendencinga informacija apie „Klasco” dvelkia užsakymais
  Tendencinga informacija apie „Klasco” dvelkia užsakymais

  Pastaruoju metu iš visuomenės informavimo priemonių sklindanti informacija apie AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) krovos neva keliamą pavojų aplinkai grindžiama interpretacijomis, asmenine atskirų asmenų nuomone, o ne objektyviai...

  10
 • Po kaimynų remonto skilo sienos?
  Po kaimynų remonto skilo sienos?

  Klaipėdietė Svetlana L. neslepia apmaudo, kad, anot jos, po viršuje, taip pat ir apačioje gyvenančių kaimynų butų remonto jos namuose ne tik nubyrėjo virtuvės plytelės, bet ir vonioje bei tualete skilo sienos. Kaimynai su moterimi nedaugžod...

  10
 • Klaipėdietiški Baltijos kelio atgarsiai
  Klaipėdietiški Baltijos kelio atgarsiai

  Minint Baltijos kelio 30-metį Klaipėdoje po atviru dangumi atidaryta fotografijų paroda, kurią penktadienį smalsiai apžiūrinėja ne tik patys klaipėdiečiai, bet ir užsienio turistai. ...

  1
 • Karo laivai bendrų mokymų metu jūroje paminėjo Baltijos kelio 30-metį
  Karo laivai bendrų mokymų metu jūroje paminėjo Baltijos kelio 30-metį

  Rugpjūčio 18-22 d. Baltijos jūroje Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyko kasmetinės Baltijos šalių karo laivų eskadros BALTRON pratybos SQUADEX 19/2 ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flot...

  1
 • Statybininkų prospektu sunkvežimiai nevažiuos
  Statybininkų prospektu sunkvežimiai nevažiuos

  Pietinės miesto dalies gyventojai atsikvėps lengviau – nuo šiol Statybininkų prospektu tiek naktį, tiek dieną sunkiasvorio transporto eismas yra draudžiamas. ...

  31
 • Klaipėdos simbolis: Baltijos tautų burės ir būgnų žinia pasauliui
  Klaipėdos simbolis: Baltijos tautų burės ir būgnų žinia pasauliui

  Penktadienio vakarą, minint Baltijos kelio 30-metį, Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis dekoruotas bures išskleis Klaipėdos simbolis „Meridianas". ...

 • Klaipėdoje – diskusija apie studentų psichinę būklę
  Klaipėdoje – diskusija apie studentų psichinę būklę

  Penktadienį Klaipėdos universitete prasideda Lietuvos studentų sąjungos (LSS) asamblėja, per ją bus paminėtas Baltijos kelio 30-metis ir aptarta psichinė studentų būklė akademinėje aplinkoje. ...

  2
 • Klaipėdos rajone lankėsi Seimo pirmininkas
  Klaipėdos rajone lankėsi Seimo pirmininkas

  Trečiadienį Klaipėdos rajone lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis vizitą pradėjo Klaipėdos rajono savivaldybėje, kur jį sutiko meras Bronius Markauskas, mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė,...

  7
 • Klaipėda tvarkosi: kelininkai įsisuko ir Šilutės plente
  Klaipėda tvarkosi: kelininkai įsisuko ir Šilutės plente

  Šilutės plente bus tiesiama nauja ištisinė asfalto danga, tvarkomi šaligatviai. Šiuo metu važiuojamoji kelio dalis yra nugremžta statybininkų. ...

  7
Daugiau straipsnių