Savaitgalį – į Rietavo turgų

Šį savaitgalį pradės veikti viena didžiausių Vakarų regione esančių turgaviečių. Sekmadienį prekybininkai ir pirkėjai jau galės lankytis Rietavo turguje.

Rietavo turgus buvo uždarytas visą karantino laikotarpį. Iš pradžių jo veiklą paralyžiavo ribojimai prekyvietėms, o vėliau galutinai turgų pribaigė ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimai.

Rietavo turgaus administracija skelbia, kad pradės veikti šį sekmadienį.

Prekiauti bus galima visose prekybinėse aikštėse, išskyrus namelius-stogines.

O štai Švėkšnos turgus miestelį visą karantiną gelbėjo nuo paralyžiaus. Net ir galiojant griežčiausiems ribojimams, lauke buvo galima prekiauti maisto produktais.

Medeliais ir sodinukais, ūkininkams skirta produkcija, drabužiais ir kitais daiktais Švėkšnoje prekyba vyksta dar neseniai.

Šį ketvirtadienį miestelio centrinė aikštė tiesiog klegėjo nuo prekybininkų ir prekeivių balsų.

Turgus žmones gelbėjo ir dvasine prasme.

„Mūsų turgus nebuvo užsidaręs, bet tik maistu buvo prekiaujama. Turgus gelbėjo žmones nuo visiškos izoliacijos. Visi juk gyvenome užsidarę duris, užtvėrę vartus, nebendraudami. Turgus – ta vieta, kur gali savą žmogų sutikti, bent per atstumą gali išvysti kitą veidą. Turgus žmones gelbėjo ir dvasine prasme. Jis labai svarbus miestelio žmonėms“, – kalbėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Alfonsas Šeputis / Redakcijos archyvo nuotr.

Uždraudus keliones tarp savivaldybių, pasirodo, įskaudinti liko Klaipėdos ir Šilutės savivaldybių paribyje gyvenantys žmonės.

„Buvo tokių, kuriems iki turgaus keli kilometrai, o atvažiuoti ir negalėjo. Judėjimo ribojimus pajuto ir pats miestelis. Juk daug prekybininkų iš Klaipėdos ar Klaipėdos rajono atvažiuodavo“, – pastebėjo seniūnas.

Atvykusiųjų srautai taip pat lemia spalvingesnį miestelio gyvenimą.

„Į turgų atvažiavę žmonės dar ir į vieną ar kitą parduotuvę užeina, o tai yra gerai vietos prekybininkams. Turgus – didysis susiėjimas. Turguje susitikę žmonės užduoda vieną klausimą – ar jau skiepijaisi? Lauke vykstanti prekyba, laikantis atstumų, manau, nekels grėsmės niekam. Jei neparsinešė užkrato, gerą nuotaiką tikrai parsineš“, – kalbėjo Švėkšnos seniūnas.

Švėkšnos turgus turi ilgą istoriją – nuo senų laikų Švėkšna garsėjo ketvirtadieniais vykstančiu turgumi.

„Šeštadienį ar sekmadienį čia gali rasti tik dėvėtų rūbų ar daiktų. O tikrasis turgus čia būna tik ketvirtadieniais. Tokios tradicijos. Didysis turgus apima visą miestelio aikštę ir net šalutines gatveles“, – priminė A.Šeputis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurate

Jurate portretas
Ania?Uzsikresti corona?

Neinu

Neinu portretas
Šlykšti putinščina
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių