Šaligatvis akliesiems – neįveikiamas iššūkis?

Gedminų gatvėje gyvenantys klaipėdiečiai stebisi dėl, anot jų, nesaugaus šaligatvio, kuriuo vaikšto aklieji. Nors dalis šaligatvio skirta regėjimo negalią turintiems žmonėms eiti, ant jo leidžiama statyti automobilius.

Tokia tvarka klaipėdiečiams sukėlė abejonių.

"Gedminų gatvėje prie 2 ir 10 numeriais pažymėtų namų puikiai sutvarkyti šaligatviai, tačiau miesto savivaldybės požiūris į regėjimo negalią turinčius piliečius absoliučiai nesuprantamas", –  į miesto savivaldybės atstovus kreipėsi klaipėdietė.

Klausimų dėl aklųjų saugumo iškilo ir kitiems gyventojams.

"Kaip suprantu, tokį automobilių stovėjimo būdą leidžia įrengtas kelio ženklas. Kaip regėjimo negalią turinčiam žmogui įveikti šį kliūčių ruožą?" – stebėjosi Gedminų gatvės gyventoja Liuda.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų, automobilių stovėjimo aikštelė įrengta pagal visus reikalavimus. Teigiama, kad netrukus toje vietoje vairuotojams atsiras daugiau apribojimų, kurie palengvins pėsčiųjų judėjimą.

"Ši situacija mums yra žinoma. Projektas dar nėra visiškai užbaigtas ir atiduotas vertinti. Gedminų gatvės remonto techninis projektas buvo derinamas pagal reikalavimus, numatant įrengti neįgaliems žmonėms šaligatvių dangą, rangovas darbus atliko pagal projektą. Automobilių statymo ribojimu planuojama pasirūpinti artimiausiu metu. Tai bus daroma panaudojant šaligatvių priežiūros lėšas", – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vidmantas Paliakas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sad

Sad portretas
Problema savivaldybėje, kuri pigiausiu įmanomu būdu pudruoja šiuolaikinių reikalavimų neatitinkančias gatves paprastaisiais remontais. Tad ir turim tą pačią betvarkę ir chaosą, tik gražesniame popierėlyje.

Joo

Joo portretas
Problema ne aklieji ir ne automobiliai. nei vienas nesiskundžia, yra gerai ir džiaugiasi nauju šaligatviu. Problema nuolat viskuo nepatenkintos bambeklės tik ieškančios kur ir kam įgelti. Jos triumfuoja kad valdininkai pildo jų nesąmones, stato visus kaimynus ant ausų . Todėl siųlyčiau į tokius skundus nereaguoti nes jie prasilenkia su normaliu sveiku protu.

Pilietis

Pilietis portretas
problema ta kad visi noi prie savo laiptines pasistatyt ir kai normaliai prades baust bus tvarka, vietos niekur nera ir nereiskia kad gali kur nori statyt
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių