Ruošiamasi gelbėtojams perduoti Dangės krantines: turtas – vienose rankose

Uostamiesčio savivaldybė rengiasi biudžetinei įstaigai "Klaipėdos paplūdimiai" perduoti miestui priklausančias Dangės upės krantines.

Turtas – vienose rankose

Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisija bei Jūrinės kultūros koordinacinė taryba jungtiniame posėdyje dar kovą nutarė pritarti municipalinio Dangės upės vidaus vandenų uosto įsteigimui.

Įstaiga "Klaipėdos paplūdimiai" yra paskirta Dangės upės dalies, patenkančios į miesto teritoriją, vidaus vandens kelio valdytoja.

Aiškinama, kad tokiu žingsniu bus pasiekta, kad turtas ir pareigos būtų vienose rankose.

Vienas valdytojas valdytų ir naudotų savivaldybei priklausančias krantines, kurios nėra perduotos pagal atskiras sutartis privatiems valdytojams.

Įstaiga būtų ne tik vandens kelio valdytoja, bet taip pat valdytų ir dalį šiame kelyje esančių krantinių. Taip būtų galima užtikrinti kompleksinį Dangės upės ir šalia esančios infrastruktūros valdymą.

Įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" vadovas Olegas Mariničius aiškino, kad šiuo metu kai kurias krantines valdo privatininkai.

"Dalį krantinių valdo įmonė "Klaipėdos mediena", kitas – "Klaipėdos energija". Yra įvairių kitų valdytojų", – kalbėjo O.Mariničius.

Nuo Biržos tilto iki upės žiočių ir Pilies uosto esančios krantinės yra valdomos koncesininko – įmonės "Klaipėdos pilies uostas".

"Savininkų – daug, ypač iki Biržos tilto. Todėl labai svarbu turėti krantinių eksploatavimo priežiūrą", – sakė O.Mariničius.

Paprastai tariant, krantines sutarčių pagrindu valdantys privatininkai taip pat turėtų būti prižiūrimi.

Dangėje patruliuoja ir šią upę prižiūri įstaiga "Klaipėdos paplūdimiai".

Gal Olegas ir sugebės kokią kapeikėlę išlupti iš nuomos?

Reikia tvarkos

Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje tarybos nariai diskutavo, ar reikėtų iš esmės suskaičiuoti ir išsiaiškinti tuos, kurie miesto krantines galbūt naudoja neteisėtai.

O.Mariničius paaiškino, kad naudojimasis uosto krantinėmis yra itin griežtai reglamentuotas, be leidimo niekas negali palikti savo laivo prie krantinės.

O štai situacija Dangės upėje yra kitokia.

"Jei krantinė laisva ir nėra ženklo, kad draudžiama švartuotis, gali stovėti. Jei neįvesime tvarkos, kateriai galės stovėti", – akcentavo O.Mariničius.

Pasirodo, ties Danės skveru kartą buvo prisišvartavęs švedų laivas. Teko prašyti įgulos, kad ši perplukdytų laivą į kitą vietą, nors jokių oficialių draudimų ir nebuvo.

Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis priminė, kad, nutraukus sutartis su koncesininkais, savivaldybė turėtų skelbti konkursą ir tik taip atrinkti, kas valdytų savivaldybei priklausantį turtą.

Iš nuomos lauks pelno

Tarybos narys Arvydas Vaitkus posėdyje aiškino, kad krantinių valdymo modelis, kurį pavadino miksu, nėra geriausias variantas.

"Turi būti vientisumas. Jei yra valdytojas, jis ir turi atsakyti už situaciją jam priskirtoje dalyje", – sakė A.Vaitkus.

Įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" paprašyta pristatyti politikams, kokia yra reali situacija upėje – kas kur ir ką valdo, ar naudojamasi krantinėmis nemokamai.

Anot tarybos nario Rimanto Taraškevičiaus, vientisumo tokiu sprendimu nebus pasiekta.

Iki Biržos tilto atsirastų nedidelis ruožas krantinės, kurią valdytų biudžetinė įstaiga, o kitą didžiąją dalį – koncesininkas.

"Gal Olegas ir sugebės kokią kapeikėlę išlupti iš nuomos?" – juokavo R.Taraškevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
nauji /gelbetojai/ jau matomai turi plana kaip ispest sau naudos===
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

 • Planuotas įėjimo į Girulių pliažą remontas šiemet neįvyks
  Planuotas įėjimo į Girulių pliažą remontas šiemet neįvyks

  Rugsėjo pradžioje turėjęs įvykti įėjimo į Girulių pliažą remontas neįvyks. Uostamiesčio savivaldybė savo iniciatyva sutartį su rangovu nutraukė dėl neadekvačios sumos, kuri būtų skirta tik vieno pliažo prieigoms sutvarkyti. Jau imta svarst...

 • Baseinas svarbesnis nei tarša?
  Baseinas svarbesnis nei tarša?

  Klaipėdos rajono taryba šiandien turėtų apsispręsti, ar savivaldybė linkusi prisidėti prie iniciatyvos skatinti gyventojus pasikeisti taršius kietuoju kuru kūrenamus katilus į modernius atsinaujinančios energijos namų šildymo įr...

  2
 • Klaipėdos ugdymo įstaigose brangs prailgintos dienos grupių paslaugos
  Klaipėdos ugdymo įstaigose brangs prailgintos dienos grupių paslaugos

  Klaipėdos taryba po diskusijų pritarė ugdymo įstaigose veikiančių pailgintos dienos grupių paslaugos kainos didinimui. ...

 • Ekonomikos komitetas pritarė rusiškų SGD krovos draudimui Lietuvoje
  Ekonomikos komitetas pritarė rusiškų SGD krovos draudimui Lietuvoje

  Seimo Ekonomikos komitetas pritarė siūlymui uždrausti rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovą ir išdujinimą Klaipėdos SGD terminale ir kituose įrenginiuose Lietuvoje.  ...

  7
 • Klaipėdos baseine – išskirtinės galimybės norintiems prisijaukinti vandenį
  Klaipėdos baseine – išskirtinės galimybės norintiems prisijaukinti vandenį

  „Plaukimas labai stipriai pakeitė mano gyvenimą“, – tikina Klaipėdos baseine gelbėtoju dirbantis Daivoras, išmokęs plaukti vyresniame amžiuje. Gyvenimo be vandens treniruočių dabar neįsivaizduoja ir penkiasdešimtmetį p...

  3
 • Pacientai sugrįžo į jūrą
  Pacientai sugrįžo į jūrą

  Šiemet Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre išgelbėti 16 ruoniukų jau du mėnesius gyvena Baltijos jūroje. Kaip jiems sekasi? Tai leidžia sužinoti specialūs siųstuvai, o apie kitus ruonių jauniklius, likusius reabilitacijos cent...

 • Klaipėda ruošiasi mokytojų streikui
  Klaipėda ruošiasi mokytojų streikui

  Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos susivienijimo vadovė Laima Juknienė patvirtino, kad prie pedagogų streiko, kuris prasidės jau rytoj, prisijungia 33 uostamiesčio ugdymo įstaigos – 13 darželių ir 20 bendrojo la...

  4
 • Klaipėdoje – unikali krepšinio atvirukų paroda
  Klaipėdoje – unikali krepšinio atvirukų paroda

  Lietuvos krepšinis švenčia 2003 metų Europos krepšinio čempionato „auksinio“ žygio Švedijoje dvidešimtmetį, o Klaipėdos sportininkų namai ruošiasi pristatyti unikalią krepšinio atvirukų paro...

  2
 • Ventės rago ornitologai sužiedavo 46 tūkst. paukščių
  Ventės rago ornitologai sužiedavo 46 tūkst. paukščių

  Ventės rago ornitologai jau spėjo sužieduoti 46 tūkst. paukščių. Per dieną sužieduojama nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių sparnuočių. Ornitologai pripažįsta, kad paukščių migracija jau įsibėgėjusi, tačiau kol šilt...

 • Kitąmet uostamiestyje – daugiau kačių namelių
  Kitąmet uostamiestyje – daugiau kačių namelių

  Kitąmet uostamiestyje atsiras daugiau kačių namelių, o senieji bus pakeisti naujais. Dalis gyventojų vis dar skundžiasi šalia daugiabučių pastatytais nameliais, kuriuose maitinamos beglobės katės, kita dalis noriai jomis rūpinasi, už savo l...

  19
Daugiau straipsnių