Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Klaipėdos hospiso“

Klaipėdos apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla „Klaipėdos hospise“.

Pasak prokuratūros, ikiteisminį tyrimą nuspręsta pradėti po to, kai iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento buvo gautas viešosios įstaigos „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, vykdančios veiklą adresu Jūros gatvėje 11, balandžio 19 dienos patikrinimo aktas.

„Prokuratūra ne tik proaktyviai stebėjo viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl COVID-19 apraiškų „Klaipėdos hospise“, tačiau nuolatos palaikė kontaktą su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentu, laukiant patikrinimo išvadų“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas BNS yra sakęs, jog minėtu adresu veikia dvi įstaigos: UAB „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, higienos pasą turi tik pastaroji ir ta – tik vieno paciento slaugymui.

„Higienos pasas yra išduotas tiktai viešajai įstaigai. „Klaipėdos hospisas“ higienos paso neturi. (...) Nežinau jų pasidalijimo, pasiskirstymo, čia tokių rebusų yra. Šiuo atveju tam, kam yra išduota, išsiaiškinome, kad ten yra ne 38, o vienai vienvietei palatai su atitinkamomis patalpėlėmis“, – sakė R. Grigaliūnas.

„Jie paslaugą galėjo teikti, pagal tuos dokumentus, ką mes turime, vienam žmogui“, – kalbėjo jis.

Hospise, tuo tarpu, slaugyti 38 pacientai, 33 iš jų užsikrėtė koronavirusu, du užsikrėtusieji mirė.

Koronavirusu užsikrėtė ir 11 įstaigos darbuotojų, todėl buvo kilę problemų dėl to, ar įstaiga galės tęsti veiklą. Tai NVSC turėtų vertinti ketvirtadienį.

Ikiteisminį tyrimą atliks Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, jam vadovaus Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Inga

Inga portretas
STEBIU JUOKINGĄ SITUACIJĄ Meras kreipsis į teisėsaugą dėl savo sukurtos sistemos!!!

to Amžinųjų..

to Amžinųjų.. portretas
Čia visas Aštuonkojis valdžioje sėdi.Has'pise pastatytas kietaskūris cinikas ir turgaus boba. Taip beveik visur yra. Normalus žmogus tokio verslo net mėgint nedrys (reikalingi dideli pinigai, "blatas" visose institucijose), o suranda va tokius kurie yra 90-tųjų metų bandiugų mastymo lygio. Jie eina kaip tankai, nieko nebijo ir puikiai moka prekiauti poveikiais. Galime lažintis dėl šios istorijos pabaigos - NIEKAS NEBUS NUBAUSTAS.:D)

Amžinųjų vadovų liūnai

Amžinųjų vadovų liūnai portretas
Mokyti žmonės- vadovai, savininkai. Kur buvo jų sąžinė, kad nuo pernai veikiančio hospiso sunkių pacientų ATLIEKOS ( tų pampersų, servetėlių, paskendusių išmatose, tikrai buvo ir yra daug) neturėjo nei atskiro konteinerio, nei autoklavinės... Baisiausi pažeidimai Reigui( auditoriui, slaugos specialistui), Dagienei nerūpėjo, o ilgametis VSC vadovas Pilypavičius įsidarbino pas Janušonį... KU ligoninėje. Kodėl dešimtmečiais savivaldybėje dirbusi sveikatos skyriaus vedėja Asadauskienė lieka dirbti mentorės pareigose? Juk dabartinė vadovė Rožė Perminienė su ja dirbo ne vieną dešimtmetį? Tai kokios dar auklėtojos- mentorės yra reikalingos, jeigu jos net nežino, kas vyksta Klaipėdoje>
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių