Policijos akiratyje – dviračių ir paspirtukų vairuotojai: nustatyti 54 pažeidėjai

 • Teksto dydis:

Policijos pareigūnai vėl tikrino, ar klaipėdiečiai saugiai važinėja dviračiais ir paspirtukais.

Klaipėdos bendruomenės ir Kelių policijos pareigūnai per rugpjūčio 7 dieną ir rugpjūčio 13 dieną surengtas priemones nustatė 54 pažeidimus, kuriuos padarė dviračiais ir paspirtukais važiavę asmenys.

Dažniausiai fiksuoti pažeidimai – važiuojama pėsčiųjų taku arba ant paspirtuko kartu vežami vaikai, o tai daryti draudžiama, jei nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų. Per šias priemones dviračių ir paspirtukų vairuotojai įspėti žodžiu. Už tokius pažeidimus numatytos ir baudos nuo 10 iki 12 eurų.

Per priemonę nubausti ir trys vairuotojai – vienas nesegėjo saugos diržo, kitas neleistinai naudojosi mobiliojo ryšio priemone, dar vienas nepaisė kelio ženklo.

Pastaruoju metu elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių eismo saugumui Klaipėdos bendruomenės policijos pareigūnai skiriantys ypatingą dėmesį. Jie primena, kad transporto priemonės, kurių variklio galia iki 1 kW ir maksimalus važiavimo greitis 25 km/val., priskiriamos motoriniams dviračiams, o jas vairuojantiems asmenims privalu laikytis visų dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių (KET). Važiuoti važiuojamąja dalimi tokiais elektriniais paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – nuo 12 metų. Asmenims iki 18 metų privalu dėvėti dviratininko šalmą.

Galingesni elektriniai paspirtukai priskiriami mopedams. Jiems reikalingas civilinės atsakomybės draudimas, galiojanti techninė apžiūra ir transporto priemonės registracijos liudijimas. Vairuoti juos galima sulaukus 15 metų, būtina „AM“ kategorija, nebent asmuo jau yra įgijęs aukštesnės kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Klaipėdos pareigūnai ragina visus eismo dalyvius būti atidžiais ir tolerantiškais – tik bendromis pastangomis pasieksime, kad skaudžių nelaimių būtų kuo mažiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

F

F portretas
Kada farai dėvės pilna uniforma ir tada galės kabinėtis prie žmoniu bekepuriai

Nu

Nu portretas
Pritariu pestiesiems-dviraciu takai ne jums !!! Ir šalygatviu einant laikykites dešines puses,o ne 3 bobutes per visa šalygatvi !! Nes kaip jus aplenkti nenutrenkus,jei net skambucio negirdit pliurpdamos.O kur dar tevai,paleidziantis vaikus bilekur po ratais..O po to kiti kalti

Pėstiesiems

Pėstiesiems portretas
Komentaras pėstiesiems: PASITRAUKITE NUO DVIRAČIŲ TAKŲ! Elementaraus dalyko nesuvokia, stovi ant tako, kada pagaliau ateis tas supratimas??? Suprantu vaikai yra vaikai, bet suaugę? Dundukai
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių