Per žingsnį nuo tragedijos: po Klaipėdos miestą klaidžiojo briedis

Judriomis Klaipėdos gatvėmis išėjimą iš miesto antradienį mėgino rasti briedis. Pirmiausia gyvūnas pastebėtas pietinėje miesto dalyje, o per valandą jis atsidūrė ties Malūno tvenkiniu, nuo ten jį kurį laiką lydėjo policijos automobilis. Tačiau vėliau briedis atitrūko nuo savo "garbės palydos" ir, po nesėkmingo bandymo perplaukti upę, nuvargęs vėl grįžo prie tvenkinio.

Patruliai sekė iš paskos

Antradienį maždaug nuo 6 val. ryto klaipėdiečiai internete ėmė dalytis fotografijomis, kuriose gyvenamuosiuose rajonuose užfiksuotas vaikščiojantis briedis.

Manoma, kad gyvūnas į miestą atklydo iš Kairių miško, nes iš pradžių jis užfiksuotas vadinamajame Žvejybos uosto rajone, vėliau – netoli Agluonos gatvės. Po to gyvūnas pasuko į Rūtų gatvę, paskui Sausio 15-osios gatve pasiekė Malūno tvenkinį.

Ten jis buvo apie 9 val. ryto. Netrukus briedis nurisnojo į Mokyklos gatvę, kur jį pavijo policijos patruliai ir iš lėto sekė paskui.

Vairuotojų nuostabai nebuvo ribų, jie negalėjo atsitokėti tokioje judrioje miesto gatvėje matydami puikiai nuaugusį milžinišką miškų gražuolį, kuris savo pasirodymu sutrikdė įprastą ryto ritmą.

Vytauto Petriko nuotr.

Gyvūnas, kirtęs Mokyklos gatvę, pasuko Verpėjų gatve, paskui – į Žemaičių gatvę, iš čia – į Joniškės gatvę.

Visą tą laiką briedį lydėjo policininkai, kai galiausiai gyvūnas netoli geležinkelio viaduko patraukė į krūmynais apaugusią šalikelę. Čia pareigūnai jo pėdsakus pametė.

Įveikti upės nepavyko?

Manoma, kad iškart po to briedis mėgino įveikti Dangę. Tai jam įprastomis sąlygomis neturėjo būti pernelyg didelė kliūtis.

Apie 11 val. internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas šalia bendrovės "Klaipėdos energija" plaukiantis gyvūnas, tačiau į krantą jis išlipti nepajėgė, nes veikiausiai neįveikė gana aukštos krantinės.

Galiausiai briedis grįžo prie Malūno tvenkinio, visai šalia Kooperacijos gatvės, kur prigulė po dideliais medžiais pailsėti.

Čia gyvūno stebėjimą perėmė "Nuaro" darbuotoja Eglė Mulevičiūtė, ji laukė kolegų, kurie turėjo atsivežti nuotolinio migdymo šautuvą.

Paprastai pasiklysta jauni, neseniai nuo šeimos atsiskyrę briedžiai.

"Planuojame panaudoti migdomuosius, įkelti briedį į sunkvežimį ir išvežti į Kretingos rajono miškus. Prieš kelerius metus tokiu pat būdu vieną briedį iš Klaipėdos išgabenome. Tik man labai keista, kad suaugęs patinas apskritai atsidūrė mieste. Paprastai pasiklysta jauni, neseniai nuo šeimos atsiskyrę briedžiai, o čia atklydo suaugęs 3–4 metų patinas", – stebėjosi E.Mulevičiūtė.

Nelaimių pavyko išvengti

Per keletą valandų, kai tik mieste buvo pastebėtas briedis, klaipėdiečiai skambučiais užgulė Skubios pagalbos centro telefono liniją.

Žmonės baiminosi, kad į gatvę iššokęs laukinis gyvūnas gali sukelti skaudžių avarijų.

Ne be reikalo baimintasi, kad išsigandęs gyvūnas gali elgtis agresyviai.

Pasak Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Administravimo departamento Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vyriausiosios specialistės Ievos Krikštopaitytės, netrukus prasidės šių gyvūnų poravimosi metas.

Briedžiai tokiu metu dažnai atklysta į gyvenamąsias zonas.

"Jeigu gyvūnas yra sveikas, nesužeistas ir nepatiria kančių, jo tikrai niekas neužmigdys. Kaip briedis atklydo, taip turėtų ir pasitraukti iš miesto. Žmonės neturėtų gąsdinti gyvūno, jeigu įmanoma, kokiu nors būdu jį reikėtų nukreipti į laukus", – teigė I.Krikštopaitytė.

Rugpjūčio 11-ąją briedis su automobiliu susidūrė Palangos plente, netoli Kalotės, gyvūnas žuvo, žmonės nenukentėjo.

Tiesiog stebuklas, kad šįkart išvengta tragedijos. Padėti briedį saugiai išgabenti iš miesto atvyko ir Gyvosios gamtos specialistų desantas.

Paaiškėjo, kad gyvūnas, beklajodamas po miestą, susižeidė galinę kairę koją, matėsi atvira žaizda.

 

 

Mišką ras pats?

Gyvosios gamtos inspektorius Vitalis Marozas teigė, kad briedis mieste – jokia naujiena. Taip nutinka kasmet.

"Jeigu žmonės jam netrukdytų, jis bandytų išeiti iš miesto. Ką šiuo atveju reikėtų darytų? Juk jo nemedžiosime. O išginti gyvūną iš miesto nėra taip paprasta, tai jau yra buvę mano praktikoje ir tai visiškai nepasiteisino. Gyvūnui reikėtų rasti kokią nors užuovėją, kur jo niekas neišbaidytų iki nakties, o naktį kelią į mišką jis tikrai susirastų", – įsitikinęs V.Marozas.

Esą, jei briedžiui niekas nebūtų trukdęs, nesekiojęs iš paskos, gyvūnas būtų grįžęs į mišką.

Geriausia gyvūnui netrukdyti, jam bet kokia upė, bet kokia tvora – ne kliūtis.

"Briedžių populiacija yra gana išaugusi. Pasitaiko atvejų, kai jie atklysta į miestą, bet jei jie čia atėję iki ryto neranda išėjimo, yra bėda. Tada prasideda žmonių, automobilių srautų judėjimas. O bjauriausia, kai žmonės vaiko gyvūną, ploja, triukšmauja, šunis pjudo. Geriausia gyvūnui netrukdyti, jam bet kokia upė, bet kokia tvora – ne kliūtis", – tvirtino V.Marozas.

Skausmingi susidūrimai

Atvejų, kai į uostamiesčio gyvenamuosius rajonus atklydę briedžiai ir stirnos sukelia eismo įvykius, yra buvęs ne vienas.

Dar pernai gegužę pavasarinių instinktų genamas briedis Klaipėdoje sumaitojo du automobilius ir pats žuvo eismo įvykyje Liepojos gatvėje.

Briedis išėjo į judrią gatvę, tuo metu antrąja eismo juosta važiavo sunkvežimis "Iveco".

Sunkiasvorio automobilio vairuotojas vėliau pasakojo, kad išvengti susidūrimo su miško žvėrimi neturėjo galimybės, nes greta važiavo kitos mašinos.

Sunkvežimis trenkėsi į briedį. Tada gyvūnas tiesiog užvirto ant greta merginos vairuojamo "Toyota Yaris". Avarijos metu nukentėjo ir "Opel Astra". Žmonių sužalojimų išvengta, tačiau gyvūnas nugaišo.

Klaipėdiečiai dar prisimena įvykį, kai prieš dvejus metus Klaipėdoje briedė su dviem jaunikliais blaškėsi Liepų gatvėje.

Galiausiai po vidurnakčio visi trys žvėrys nuėjo palei "Klaipėdos medienos" teritoriją Garažų gatvės ir Autobusų parko link, tai yra į miesto centro pusę.

Kur gyvūnai patraukė toliau, galima tik spėlioti.

2005 m. uostamiestyje skaudžia tragedija galėjo baigtis incidentas, kai nuo viaduko ant gatvės nušokęs briedis pataikė tiesiai ant automobilio. Žmonės nenukentėjo, tačiau gyvūnas buvo mirtinai sužeistas, jam lūžo kojos. Ir jis dar ilgai kankinosi, kol buvo užmigdytas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kitas

Kitas portretas
Išgirdo triubos garsus ir atėjo paziureti.

KLP

KLP portretas
Čia jau visiškas žiniasklaidos dugnas.... Karbauskis išėjo atostogų, tai nebėra apie ką rašyti...?

mrr

mrr portretas
tiems kuriems "tegul vaikšto, kam trukdo". Taip, Jūs galite tiesiog nekomentuoti
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palanga ieškos investuotojų grandioziniam turistų traukos objektui
  Palanga ieškos investuotojų grandioziniam turistų traukos objektui

  Palanga, siekdama pritraukti daugiau turistų, svajoja apie didžiulį geoterminio vandens baseinų kompleksą ir atrakcionų parką. ...

  6
 • Lankytojai užgulė Klaipėdos švyturį
  Lankytojai užgulė Klaipėdos švyturį

  Šeštadienį, minint Pasaulinę švyturių dieną, klaipėdiečiai ir miesto svečiai susigundė neeiline pramoga. Žmonės laukė net ir po valandą, kad įkoptų į 40 metrų bokštą ir pažvelgtų į Baltijos jūrą, Kurši...

  1
 • Gargžduose pakvipo cepelinais – vyksta virimo čempionatas
  Gargžduose pakvipo cepelinais – vyksta virimo čempionatas

  Šeštadienį Gargždų Minijos slėnyje jau dvyliktą kartą šurmuliuoja Gargždo festivalis, kurio metu surengtas ir šalies cepelinų virimo čempionatas. Šiemet dėl geriausiųjų vardo rungiasi vienuolika komandų. ...

  2
 • Klaipėdos „Sodra“ – dar be vadovo
  Klaipėdos „Sodra“ – dar be vadovo

  Po to, kai šių metų gegužę iš darbo pasitraukė ilgametis Klaipėdos "Sodros" direktorius Valdemaras Anužis, teritoriniam padaliniui jau tris mėnesius vadovauja laikinoji vadovė. Nuolatinio direktoriaus atranka užtruko.  ...

  3
 • Uostamiestyje nušvis pavojinga perėja
  Uostamiestyje nušvis pavojinga perėja

  Jau ne vienerius metus klaipėdiečiams neramu dėl nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos. Anot žmonių, vairuotojai nevengia viršyti greičio, nepaisant to, kad gatvę nuolat kerta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Vietos gyventojai  skambina pa...

  5
 • A. Nausėdos bendražygio likimas
  A. Nausėdos bendražygio likimas

  Prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas ankstyvoje jaunystėje, baigiantis Antrajam pasauliniam karui, ištrūkęs iš nacių darbo lagerio Vokietijoje, susipažino su likimo draugu Juozu Čepausku, su kuriuo grįžo į Lietuvą. Jau pasienyje j...

  4
 • K. Genčius artojas – tik laisvalaikiu
  K. Genčius artojas – tik laisvalaikiu

  Daugkartiniam Lietuvos artojų varžybų čempionui Kaziui Genčiui lygių nėra. Žemę tik savo pomėgiui ariantis entuziastas po savaitės išvyksta į Minesotą (JAV), kur aštuonioliktą kartą atstovaus mūsų šaliai Pasaulinėse artoj...

  2
 • Karo aidai – dar gyvi
  Karo aidai – dar gyvi

  Nors nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos praėjo 74 metai, Klaipėdos poilsio parke esančios vokiečių karių kapinės pildomos vis naujais kapais. Netrukus įvyks dar vienos laidotuvės. Šalia kitų likimo brolių čia atguls dešimt Antrojo p...

  6
 • Rugpjūčio pabaiga lepins šiluma
  Rugpjūčio pabaiga lepins šiluma

  Saulėtų dienų išsiilgę klaipėdiečiai gali džiūgauti. Į pajūrį sugrįžta šiluma. Dangų apniukę debesys pamažu išsisklaidys. Tiesa, skėčių giliai spintoje paslėpti nereikėtų, mat artėjančios savaitės viduryje dangus t...

  1
 • Antrosios Melnragės pliaže – edukacija vaikams
  Antrosios Melnragės pliaže – edukacija vaikams

  Antrojoje Melnragėje vaikai mokėsi, kaip reikia saugiai elgtis vandenyje. Kol su mažaisiais bendravo patyręs treneris, tėvai galėjo pasinerti į šokį ir jogą. ...

  1
Daugiau straipsnių