Po kalbų – tie patys darbai: Klaipėdos centre toliau veikia šiukšlynas

Leistinus kaupti šiukšlių kiekius keliskart viršijusi ir už tai nemenką baudą suplojusi įmonė "Ekonovus" toliau teršia miesto centrą atliekomis. Išsikelti į Klaipėdos rajoną pernai žadėjusi, tačiau iki šiol to nepadariusi bendrovė vėl sulaukė aplinkosaugininkų ir pasipiktinusio uostamiesčio mero dėmesio.

Šiukšlėse – varnų pulkai

Praėjusią vasarą garsiai nuskambėjusioje atliekų istorijoje taškas dar nepadėtas.

Skandalas kilo, kai pačiame miesto centre nuomojamoje apleistų angarų teritorijoje po atviru dangumi bendrovė "Ekonovus" užveisė milžinišką sąvartyną.

Dėl to įmonė turėjo rimtų nemalonumų.

Už pažeidimą aplinkosaugininkai atsakingam asmeniui skyrė 150 eurų administracinę nuobaudą, o įmonei – 3 tūkst. eurų baudą.

Po šio ekologinio incidento miesto valdžia tvirtino sieksianti, kad neatsakingai atliekas tvarkančiai bendrovei apskritai būtų panaikintas leidimas verstis šia veikla Klaipėdos teritorijoje.

Kilus visuomenės ažiotažui, tuometis bendrovės generalinis direktorius Vaidas Sliesoraitis kaltę pripažino ir patikino, kad jau ieškosi naujos vietos užmiestyje.

Vis dėlto, pasikeitus įmonės vadovybei, kalbos, panašu, ir liko kalbomis.

Pirmadienį žurnalistai Liepų gatvėje vėl užfiksavo didelį kiekį sukrautų šiukšlių, dalis jų buvo pasklidusios po aplinką.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Baisi smarvė ir pulkai varnų išdavė, kad tuo metu teritorijoje niekas tų atliekų nerūšiavo.

Užklausus apie situaciją naujai paskirtą "Ekonovus" generalinį direktorių Romą Draskinį, šis tikino, kad atliekų kiekis neviršija leidžiamos normos.

Ar įmonė pamiršo apie išsikėlimo planą?

"Čia mūsų įmonės vidaus politika, tai, ko gero, tikrai neturėčiau komentuoti jums šių dalykų", – mestelėjo vadovas ir paprašė pateikti klausimus raštu.

Po užklausos – sujudimas

Antradienį išsiuntus klausimus, nei tą, nei kitą dieną žurnalistai atsakymo nesulaukė.

Vakar R.Draskinis teigė, kad visą dieną posėdžiaus, todėl neturės tam laiko.

Vadovas pažadėjo atsakymą pateikti šią savaitę – jį gavęs dienraštis publikaciją papildys.

Galbūt sutapimas, tačiau vakar įmonės nuomojamame sklype jau vyko darbai – žmonės į atskirus konteinerius krovė atliekas.

Darbuotojų aiškinimu, vieną savaitę šiukšlių būna daugiau, kitą – mažiau, tačiau jos čia yra nuolat kraunamos ir vėliau išvežamos į kitus įmonės padalinius.

Teritorija – ne miesto

"Ekonovus" veikla vėl sulaukė ir Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų dėmesio.

Vakar į vietą nuvykęs Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Nerijus Pocius akivaizdžių pažeidimų nepastebėjo.

Vizualiai įvertinus, nustatyta, kad dabar aikštelėje saugoma apie 50 tonų atliekų.

Šiuo metu įmonės turimas leidimas galioja, jame nustatytas leistinas laikyti atliekų kiekis – 80 tonų.

Apie išsikėlimą į kitą vietą informacijos inspektoriai neturi.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos viršininkas Alfredas Šepštas patvirtino, kad įmonės veikla nuolat stebima, tačiau po pastarųjų įvykių kitų pažeidimų nustatyta nebuvo.

Viršininkas atkreipė dėmesį, kad Klaipėdos savivaldybei nepratęsus sutarties, nuo praėjusių metų sausio 1-osios "Ekonovus" neberenka atliekų iš miesto gyventojų, todėl "yra varoma lauk".

Žemės sklypas, kuriame kraunamos atliekos, priklauso ne miesto savivaldybei.

Tai valstybinė žemė, kurioje verslininkai darbuojasi pagal nuomos sutartį.

Pagal galiojančius įstatymus Klaipėdos miesto savivaldybė esą negali kontroliuoti juridinių asmenų veiklos.

Kreipsis į Aplinkos ministeriją

Norint priversti bendrovę išsikelti į užmiestį, reikės ryžtingesnių sprendimų.

Apie tai, kad įmonė mieste toliau vykdo veiklą, išgirdęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko priblokštas.

"Jeigu taip yra, tuoj pat skambinu mūsų aplinkosaugininkams, kad keltų visą desantą, važiuotų, fiksuotų ir uždraustų "čia ir dabar", kiek yra jų galios ribose. Tai – ignoravimas arba spjūvis visuomenei į veidą", – stebėjosi V.Grubliauskas.

Pašnekovo žodžiais, taršios ir sveikatai pavojingos veiklos ne tik centre, bet apskritai miesto teritorijoje privalo nelikti.

Dėl to jis nedelsdamas kreipsis į Aplinkos ministeriją.

Jeigu kažkas bando gudrauti ar manipuliuoti, manau, per nagus turi gauti taip, kad mažai nepasirodytų.

"Tam yra atskiros vietos, kurios nekelia niekam rizikos. Kitas dalykas, jeigu kažkas bando gudrauti ar manipuliuoti, manau, per nagus turi gauti taip, kad mažai nepasirodytų. Matyt, vieno karto nepakako, arba pasikeitė vadovybė, ir viskas prasideda tarsi iš naujo. Todėl tai turi būti ištremta iš miesto teritorijos, ir visiems laikams", – kalbėjo meras.

Sujudo aktyvūs klaipėdiečiai

Šiukšlių skandalas kilo po to, kai rugpjūčio 3-iąją klaipėdietis užfiksavo tiksinčią užkrato bombą Liepų g. 85, šalia atliekų tvarkymo įmonės "Ekonovus".

Buitinėmis ir stambiagabaritėmis atliekomis užversti apgriuvę angarai iškart sukėlė klaipėdiečių aistras.

Įsikišus žurnalistams, situacija susidomėjo atsakingos tarnybos.

Nuvykę į vietą tikrintojai net žagtelėjo, savo akimis išvydę išties kraupų vaizdą.

Tąkart "Ekonovus" Klaipėdos padalinio vadovė pripažino, kad darbuotojai nebepajėgė suvaldyti situacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo

Jo portretas
Jo, kas Klaipėdoje vyksta, meras nieko "nežino" :D Lyg iš Briuselio nukritęs!.. :D

Cha

Cha portretas
Užtat meras viską kas yra Briuselyje žino! ... :D

ne jusu reikalas

ne jusu reikalas portretas
klausimad kiek sita ziurnaliuga uz straipsni gavo, akivaizdziai uzsakomasis straipsnis, nuo kada liepu gatves uzkampis miesto centras. tai gal tegul pasidomi fanierkes veikla, irgi centre stovi kiek pamenu joniskes gyventojai dafiga skundziasi, bet turbut nieks nesumoka uz straipsni, kitas dalykas nesiuklinkit klaipedieciai nebus ir siukslyno, ant kiek nekopetetingai but zurnalustei juk cia ne imones gamybines atliekos o jusu paciu, turbut ir pacios zurnalistes ir liaudansko ismestos
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ledų pardavėjai nepaiso reikalavimų?
  Ledų pardavėjai nepaiso reikalavimų?

  Klaipėdiečiai pastebėjo, kad netoli vaikų ugdymo įstaigų jau kurį laiką sukiojasi mėlynos spalvos "Mercedes Benz" autobusiukas, iš kurio vis prekiaujama ledais. Susirūpinę tėvai ėmė domėtis, ar ši veikla legali. Savivaldy...

  5
 • „Blusų“ turgaus prekeiviams stinga erdvės?
  „Blusų“ turgaus prekeiviams stinga erdvės?

  Šeštadienį Senajame turguje jau kaip tapo įprasta dūzgė vadinamasis „blusų“ turgus. Turgaus lankytojai už nedidelę kainą čia galėjo nusipirkti įvairių rankdarbių ir kitų originalių prekių. ...

  6
 • „Švyturio“ arenoje šurmuliavo sporto ir būrelių mugė
  „Švyturio“ arenoje šurmuliavo sporto ir būrelių mugė

  Šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje nuo ryto vyko sporto ir būrelių mugė. Šeimoms skirtoje mugėje tėvai galėjo užrašyti atžalas į įvairius būrelius, o vaikai išbandyti dominančias veiklas. ...

  1
 • Rudeniški orai neatgrasė – klaipėdiečiai traukia prie jūros
  Rudeniški orai neatgrasė – klaipėdiečiai traukia prie jūros

  Nors šeštadienio popietę pūtė stiprus gūsingas vėjas, būrys žmonių suskubo pasigrožėti banguojančia jūra. ...

 • Policijos darbas – ir melstis?
  Policijos darbas – ir melstis?

  Šios savaitės pradžioje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai meldėsi Šilinės atlaiduose. Visa tai vyko darbo dieną darbo metu. ...

  24
 • Klaipėdos „Sodrai“ – naujas vadovas
  Klaipėdos „Sodrai“ – naujas vadovas

  Naujuoju Klaipėdos "Sodros" skyriaus vadovu tapo Mantas Bagočius. Jis šias pareigas eis artimiausius penkerius metus. Oficialiai uostamiesčio "Sodros" skyriaus vairą M.Bagočius perims pačioje rugsėjo pabaigoje. ...

  11
 • Sovietinę sistemą palaikė draudimai
  Sovietinę sistemą palaikė draudimai

  Nostalgija sovietiniams laikams šiandien kelia nuostabą jau vien todėl, kad tarybinė sistema besižavintys žmonės nenori prisiminti ne tik baisių anų laikų nepriteklių, bet ir žmogaus žodžio laisvės ribojimų, taip pat visuotinio sekimo, sk...

  157
 • Uostamiesčio kiemams ieškoma europinių pinigų
  Uostamiesčio kiemams ieškoma europinių pinigų

  Uostamiesčio taryba turės apsispręsti, ar pritarti daugiabučių kiemų tvarkymo projektui, kuriam įgyvendinti prašoma europinių pinigų. ...

  17
 • Klaipėdiečiai šiemet negrybaus?
  Klaipėdiečiai šiemet negrybaus?

  Tikriems grybautojams šis ruduo pajūryje kelia tik liūdesį – dėl sausros miškuose grybų nėra. Net speciali mikologų grupė, atvykusi į ekspediciją Neringos miškuose, savo tyrimams tesugebėjo rasti vos penkis grybus. ...

  4
 • V. Žukova: akmuo turi sielą
  V. Žukova: akmuo turi sielą

  „Mes manome, kad akmuo yra negyvas. Klystame. Toji paslaptinga gyvybė kalba kita kalba ir žadina žmoguje kitokius pojūčius. Jis kažką tau nori pasakyti arba tu kažką jame gali pamatyti pats“, – teigia savita kūryba stebinanti menini...

  4
Daugiau straipsnių