Pirmosios Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro parodos – jau atidarytos

Pradedant naują parodų sezoną, penktadienio vakarą, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) buvo atidarytos net trys pirmosios šių metų parodos. Pasveikinti, pasidalinti įspūdžiais ir pabendrauti su jaunaisiais kūrėjais atvyko per pusšimtis klaipėdiečių.

Menininkai pristatė savo pasaulį per skirtingas perspektyvas: kompiuterinius žaidimus, augalus ir tapybą.

Bob Bicknell-Knight atvyko iš Jungtinės Karalystės ir pristatė savo tarpdisciplininę parodą „Kompiuterio valdomas personažas“.

Menininkas taip pat yra kuratorius, rašytojas, yra rengęs personalines parodas ir dalyvavęs grupinėse parodose Londone, Berlyne, Kaselyje, Niujorke, Kopenhagoje, skaitė pranešimus Tate Modern muziejuje, Goldsmiths ir Kembridžo universitetuose.

Naujausioji jo paroda yra apie kompiuterinių žaidimų personažus, kuriuos valdo ne žaidėjas, o jau sukurti algoritmai. Jie tarsi pasmerkti gyventi virtualiame pasaulyje, tai – menininko metafora su realybe, kurioje ne viskas vyksta pagal žmogaus valią.

Menininkių Kamilės Uždavinienės, Dovilės Dagienės, Emilijos Petrauskienės ir Radvilės Rimgailės-Voicik paroda „Augalų albumas“ yra apie mokslą, meną ir istoriją. Parodos pagrindu tapo žinomos Klaipėdos krašto asmenybės: iliustruotojas, piešimo mokytojas Ernst Gustav Julius Waldhauer ir jo mokinys Hugo Šojus.

Parodoje autorės atkreipia dėmesį į herbariumo išsaugojimo svarbą ir reikšmę žmonėms, žvelgiant iš dabarties ir ateities perspektyvų.

Anot kūrėjų, pagrindinis šio tyrimo tikslas – paskatinti žiūrovus kitaip pasižiūrėti į augalus, nes jie šioje parodoje – pagrindiniai personažai, tad siekiama pabrėžti tam tikrus jų požymius, rūšį, unikalumą.

KKKC centro antrame aukšte vyko ekskursija, kurią po atidarymo vedė parodos autorės.

Andriaus Zakarausko tapybos paroda „Kūlverstis liečiant ir neliečiant“ – kelerių metų menininko tapybinių ieškojimų rezultatai.

Jam visuomet buvo svarbus potėpis, didelis vaidmuo jo kūryboje išliko iki šiol.

„Kūlverstis – kaip dinamiško potėpio metafora, jis atsiranda priliečiant. Šalia to atsiranda ne tik kūniškas prisilietimas, bet ir atliktas mašinos, reprodukuotas. Tai – ieškojimai apie judančio vaizdo interpretacijas“, – trumpai pristatė A. Zakarauskas.

Visas tris parodas KKKC bus galima aplankyti iki vasario 19 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
PARODA TIAP-LIAP
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių