Pažinimo keliu po Vakarų Lietuvą – nauja pramoga per Jonines

 • Teksto dydis:

Šešios Klaipėdos regiono savivaldybės per Jonines skelbia startą naujam projektui – keliautojams siūlys naują pramogą.

Keliaujantiesiems pajūrio krašte suteikiama galimybė atsiminimus apie kiekvieną aplankytą vietą verti į vieną bendrą vėrinį ir patiems susikurti savo talismaną – Pažinimo kelio apyrankę.

Norintiesiems pažinti savo kraštą primenama, kad savo atsiminimus reikėtų fiksuoti fotografijose. Aplankius po tris nurodytas vietas kiekvienoje savivaldybėje ir nusifotografavus prie jų, derėtų užsukti į turizmo informacijos centrus, kur keliautojų lauks karoliukai pažinimo apyrankei.

Startas: į nuostabią kelionę po Vakarų Lietuvą kvietė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė, Skuodo rajono meras Petras Pušinskas ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Kodėl Klaipėda yra kviečianti, Palanga – elegantiška, Šilutė – laukianti, Skuodas – atviras, Kretinga – slėpininga, o Klaipėdos rajonas – išskirtinis?

Kiekviename apskrities turizmo informacijos centre lankytojai gaus po vieną karoliuką, pažymėtą raide, skirta būtent tam regionui.

Klaipėda yra kviečianti, jai priskirta "K" raidė, o Palanga – elegantiška, tad čia bus įteiktas "E" raide pažymėtas rutuliukas. Šilutė – laukianti, Skuodas – atviras, Kretinga – slėpininga, o Klaipėdos rajonas – išskirtinis. Sudėjus visas raides, apyrankę sudarys žodis "kelias".

Prie akcijos neprisijungė tik Neringos savivaldybė.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Smagiu žaidimu tikimasi sudominti keliaujančiuosius su vaikais.

Kiekviename rajone nurodoma pamatyti po tris objektus. Klaipėdoje raginama aplankyti uosto vartus, Laikrodžių muziejų ir Skulptūrų parką.

Palangoje siūloma susipažinti su Birutės parku, Tiškevičių alėja, skulptūra "Žvejo dukros", esančia Šventojoje.

Šilutiškiai kviečia į Ventės ragą, Švėkšnos ir Hugo Šojaus dvarų parkus.

Klaipėdos rajone siūloma apžiūrėti Kalniškės piliakalnį, Drevernos uostą, Olando Kepurę.

Skuodiškiai kviečia į Skuodo muziejų, Vaclovo Into akmenų muziejų, o pailsėti bus galima prie penkto pagal dydį akmens netoli Mosėdžio, vadinamo Šilalės kūliu. Šio riedulio ilgis – 7,48 m, plotis – 5,48 m, aukštis – 3,66 m, o apimtis – 18,33 m.

Kretingoje lankytojai turėtų pamatyti Jauryklos upės, Kretingos dvaro parkus. Siūloma pasivaikščioti ir po Baltų mitologijos parką, esantį Sausdravų kaime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Teleu

Teleu portretas
Pinigu svaistymas ,kai ne savo prasau apyrankemir t.t

Kažkur

Kažkur portretas
nuo 2012-2015 metu buvo pradėta klastoti Paveldo ir regioninių parkų-draustinių dokumentacija. Gabalais išimta dalys kur liberalkonservu valdžiukė po kažkiektai metų nusižiūrėjo daryti biznelius ir pan. TAI KĄ JŪS ČIA REKLAMUOJAT JEIGU DĖL TOKIO NAIKINIMO NEI VIENAS NEKYLAT PRIEŠ? TURISTŲ NORIT? Kybį jums i aki o ne turistus

Latvis

Latvis portretas
atvaziuokit i Latvija per Jonines ,pamatysit kaip Latviai svencia Jana ..!
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių