Paskelbė tarptautinio moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalio „Vox Maris“ konkurso rezultatus

 • Teksto dydis:

Tęsiasi Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų organizuojamas tarptautinis moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Vox Maris“.

Tai pirmasis ir vienintelis toks šio žanro – moterų chorų ir ansamblių – renginys Lietuvoje. Festivalis prasidėjo rugsėjo pabaigoje lietuviškų kolektyvų koncertais Klaipėdos, Kretingos ir Palangos bažnyčiose bei koncertų salėse. Lapkričio 27 d. įvyko vienas pagrindinių festivalio „Vox Maris“ akcentų – chorų ir ansamblių konkursas. Dėl pandemijos pirmąjį festivalio konkursą teko surengti virtualiai. Paskelbus tarptautinę atranką, dalyvauti konkursinėje programoje pakviesta penkiolika choro kolektyvų iš Austrijos, Latvijos, Lietuvos, Moldovos ir Ukrainos. Kiekvienam kolektyvui reikėjo atlikti po tris kūrinius. Konkursantų pasirodymus vertino autoritetinga tarptautinė komisija, stebėjusi festivalį-konkursą Klaipėdos Bendruomenės namuose įrengtame dideliame vaizdo ekrane.

Vertinimo komisijos nariai: pirmininkas – M. Vodyanoy vardo Odesos akademinio muzikinės komedijos teatro vyriausiasis chormeisteris, simfoninio orkestro dirigentas, Odesos nacionalinės muzikos akademijos docentas, Ukrainos chorų asociacijos prezidentas Sergejus Savenko (Ukraina); nariai – Lietuvos chorų sąjungos prezidentė. Vilniaus universiteto docentė, chorų ,,Virgo“, ,,Gaudeamus“, „Pro musica“ meno vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė; Liepojos pedagoginio universiteto profesorė, moterų choro ,,Atbalss“ ir mišraus choro „Intis“ meno vadovė ir dirigentė Ilze Valce (Latvija); Latvijos vokalinių ansamblių asociacijos pirmininkė, vokalinio ansamblio „Anima Solla“ steigėja ir vadovė, Lielvārdės muzikos mokyklos vadovė Marite Purina; Klaipėdos mišraus choro „Aukuras“ ir Plungės kultūros centro kamerinio choro meno vadovas, Šiaurės ir Baltijos šalių chorų festivalio Klaipėdoje ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių Dainų dienos meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas.

Po beveik keturias valandas trukusių moterų chorų ir vokalinių ansamblių pasirodymų ir vertinimo komisijos diskusijų buvo paskelbti konkurso laureatai.

Moterų vokalinių ansamblių kategorijoje, nesurinkus reikiamo balų skaičius, pirmoji vieta nebuvo skirta. Konkurso laureatais paskelbti du kolektyvai – „Tome“ (Latvija) ir „Raskila“ (Panevėžio r. Miežiškių KC). Šie ansambliai apdovanoti konkurso piniginėmis premijomis. Specialias premijas taip pat pelnė ansambliai „Versmė“ (Kupiškio KC) – už geriausią savo šalies autoriaus kūrinio atlikimą, „Melodija“ (Kuršėnų KC) – už geriausią šiuolaikinio autoriaus kūrinio atlikimą ir „vocal orange“ (Austrija) – už geriausią sakralinės muzikos kūrinio atlikimą.

Konkurso „Vox Maris“ moterų chorų kategorijoje nugalėjo ir piniginę premiją pelnė Kijevo (Ukraina) Lysenkos valstybinio muzikos licėjaus kamerinis merginų choras. Premijomis už geriausią savo šalies autoriaus kūrinio atlikimą apdovanotas choras „Academy“ (Ukraina), už geriausią šiuolaikinio autoriaus kūrinio atlikimą – choras „Cantus“ (Latvija), o už geriausią sakralinės muzikos kūrinio atlikimą – Klaipėdos Žvejų rūmų moterų choras „Dangė“.

Taip pat įteikti ir Klaipėdos chorinės bendrijos „Aukuras“ prizai: už geriausią folklorinės muzikos kūrinio atlikimą – ansambliui „Rūta“ (Varėna) ir Rygos kameriniam chorui. Už vertingiausią konkurso programą laurai atiteko chorui „Liepos“ (Vilnius).

Lietuvos chorų sąjunga įsteigė premiją geriausiems šalies ansamblių ir chorų vadovams. Šis garbingas apdovanojimas teko Linai Kairytei („Raskila“) ir Juditai Kiaulakytei („Dangė“).

Konkurso dalyves pagerbė Klaipėdos moterų rotary klubas „Aditė“. Klubo premijomis apdovanota Kijevo Lysenkos valstybinio muzikos licėjaus kamerinio merginų choro vadovė Julija Puchko-Kolesnyk („Geriausia dirigentė“) ir Kišiniovo muzikos, teatro ir dailės akademijos moterų choras „Renaissance“ („Už geriausią įvaizdį“).

Festivalio diplomais apdovanoti visi konkurse dalyvavę kolektyvai.

Festivalį „Vox Maris“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Pilnas festivalio-konkurso „Vox Maris“ laureatų sąrašas – www.zvejurumai.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių