Quantcast

Paplūdimių lankytojai nepažįsta spalvų?

Daugelis paplūdimių lankytojų vis dar nekreipia dėmesio į ten esančius ženklus ir vėliavas – plevėsuojant raudonai skuba į jūrą, neklauso gelbėtojų nurodymų, o kai kurie ranka numoja ir į baudas. Nutikus nelaimei dažniausiai kaltinami tie, kurie rizikuoja savo gyvybe, gelbėdami kitus.

Abejingumas – stebinantis

Pasak biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojo Alvydo Girdvainio, žmonės įspėjimų nepaiso.

"Vėliavų reikšmės yra surašytos ant plakatų, persirengimo kabinų, yra garsinis perspėjimas, dėl kurio daug kas skundžiasi, kad įkyrėjo, bet kad žmonės šitaip savo gyvybės nesaugo ir nekreipia dėmesio į perspėjimus, sunku suvokti", – teigė A.Girdvainis.

Įstaigos kitas direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki priminė, kad juodos vėliavos, kuri reiškė, jog maudytis draudžiama, nebėra nuo 2004 m., vietoje jos – raudona.

"Raudonos ir geltonos spalvų vėliava reiškia, kad gelbėtojai budi. Geltona vėliava – pavojinga, bet maudytis galima. Raudona – maudytis draudžiama. Būna dar žalia vėliava, bet jos prie jūros nekabiname. Juodos vėliavos nebėra nuo tada, kai įstojome į Europos Sąjungą", – nurodė A.Siakki.

Kad žmonės šitaip savo gyvybės nesaugo ir nekreipia dėmesio į perspėjimus, sunku suvokti. 

Į klausimus atsakys gelbėtojai

Pašnekovas užsiminė, kad, nežinant, ką ženklai reiškia, visada galima paklausti paplūdimyje budinčio gelbėtojo.

"Žmogus turi rūpintis pats savo saugumu, pagalvoti apie saugų elgesį prie vandens ir visada gelbėtojo paklausti, kur geriau maudytis, kur galima ar negalima. Be to, yra informaciniai stendai, kuriuose viskas paaiškinta. Būna, kad prieina ir pasiklausia gelbėtojų tiek vietiniai, tiek ir turistai iš kitų šalių", – pasakojo A.Siakki.

Tačiau vis dar pasitaiko tokių asmenų, kurie nekreipia dėmesio į jokius ženklus ar įspėjimus. Tačiau vėliau gelbėtojams teisinasi, kad neišgirdo ar apskritai nesuprato, kas yra sakoma.

A.Siakki sakė, kad nubausti už neatsakingą elgesį prie vandens gali policijos pareigūnai ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

Bauda – iki 900 eurų

Šią savaitę jau buvo nubaustas vienas neblaivus jūroje maudęsis vyras.

"Buvo iškviesta policija, jis pripūtė 2,2 prom. Vyrui buvo surašytas protokolas. Dar norime atkreipti dėmesį, kad vaikai iki 14 m. vieni negali ateiti į paplūdimį. O tokių atsiranda. Kol tėvai dirba, jie vieni eina maudytis, degintis. Gelbėtojams tenka stebėti ir išprašyti juos iš paplūdimio", – pasakojo A.Siakki.

Asmeniui, kuris maudosi draudžiamose vietose arba draudžiamu laiku, arba apsvaigęs nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, gresia bauda nuo 100 iki 300 eurų, už pakartotinį nusižengimą – nuo 300 iki 900 eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

To Gal tikrai

To Gal tikrai portretas
Tai dumk atgal rusijon, ten slaviskos ir krikscioniskos vertybes vien geri nesa.

>>>> ne gydytojas

>>>>  ne gydytojas portretas
Apie kokius istatymus cia kalbi? Kur juos rasti?

G

G portretas
Labai keista, kaip tie nieko nežinantys, nematantys piliečiai iš vis jūrą pasiekia. Kokiu būdu. Kaip susiorientuoja.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių