Paminėjo ypatingą sukaktį – 99-ąsias Klaipėdos sukilimo metines

Šiandien uostamiestis mini ypatingą sukaktį – 99-ąsias Klaipėdos sukilimo metines. Ta proga klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami prisiminti Klaipėdos sukilimo vadovus Erdmoną Simonaitį ir Jurgį Lėbartą bei karius žuvusius sukilimo metu.

Ryte, 10.30 val., susirinkę Lėbartų kapinėse klaipėdiečiai ir svečiai gėles dėjo ant E. Simonaičio kapo, o 11 val. Joniškės kapinėse gėlėmis buvo papuoštas ir J. Lėbarto kapas.

12 val. visi susitiko miesto Skulptūrų parke prie paminklo 1923-iųjų sukilimo dalyviams. Čia vyko žuvusiųjų pagerbimo ceremonija.

Susirinkusią minią pasveikinti atvyko Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Tikiu, ateis diena, kai ši šventė bus lygiai tokio paties svarbumo kaip ir kovo 11-oji, vasario 16-oji, liepos 16-oji. Klaipėda šiandieną yra Lietuvos pasididžiavimas. Klaipėdos kraštas – Lietuvos ekonomikos, socialinio, kultūrinio gyvenimo variklis. Vertinkime ir puoselėkime tai ne savo kalbomis, bet savo darbais“, – mintimis dalinosi meras.

Lietuvininkų bendrijos „Mažoji Lietuva“ pirmininkė Renata Česnienė ragino įsitraukti į bendrijas ir puoselėti savo krašto istoriją.

Kunigas Liudvikas Fetingis skatino susimąstyti ir padėkoti kovojusiems lietuvininkams, kurių dėka Klaipėda tapo jūrine valstybe.

„Gerbiami tautiečiai, mieli lietuvininkai, visi Klaipėdos krašto gyventojai, sveikinu visus susirinkusius paminėti ir prisiminti mūsų lietuvininkų garbingą ir kartu skaudžią patirtį. 1923-ieji buvo labai svarbus įvykis ne tik Klaipėdos kraštui, bet ir visai Lietuvai. Šiandien turime išreikšti didelę pagarbą mūsų tėvams ir seneliams, kurie per visus sunkius metus išlaikė savo gražią, tarmišką, lietuvišką kalbą ir papročius, ir didelį istorinį paveldą. Lietuvininkų pastangomis Klaipėdos kraštas vėl buvo prijungtas prie Didžiosios Lietuvos ir Lietuva tapo jūrine valstybe“, – sakė L. Fetingis.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Klaipėdos įgulos kariai, šauliai, karinis orkestras, Lietuvininkų bendrijos atstovai, Klaipėdos etnocentro ansamblis „Kuršių ainiai“ ir Klaipėdos choras „Aukuras“.

Daugelio kalbose nuskambėjo priminimas, kad ateinančiais metais, 2023-aisiais, minėsime 100-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines.

Šiandien visą dieną prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, esančio ant Danės/Tiltų g. bus rodoma vaizdo instaliacija, skirta Klaipėdos kraštui.

Po savaitės, vėlų sausio 21-osios vakarą, apie 22 val., vyks tradicinis naktinis žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais“. Jis prasidės Palangos sporto centro teritorijoje. Finišas – prie uostamiesčio centrinio stadiono. Žygį planuojama užbaigti ankstų sausio 22-osios rytą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kryme tai nors referendumą surengė, o čia gauja ginkluotų banditų užpuolė ir okupavo . Užtat kai fiureris pareikalavo išsinešdinti, spruko greitai. Gaila, Stalinas toks geraširdis buvo ir vėl atidavė. O galėjo ir sau pasilikti.

O

O portretas
Pagarba laisvės kovotojams, kurie išvadavo Klaipėdą

tu

tu portretas
> Mulki, tai taip ir vadink- okupacija, aneksija, užgrobimas, o tai apie "sukilimą" kliedi. Mulkių mulkis ir melagis.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių