Palanga pradeda sekti Kalėdų pasaką – šįvakar įžiebia miesto eglę

 • Teksto dydis:

Palangos Grafų Tiškevičių alėją jau papuošė pagrindinis Kalėdų simbolis – miesto eglė. Dvylikos metrų žaliaskarė, padabinta tikromis eglišakėmis, kalėdiniais žaislais bei įspūdingu skaičiumi šventinių lempučių, įžiebta bus jau netrukus – šįvakar, penktadienį, 18 val.

Įžiebia miesto eglę

Kaip ir kasmet, kurorto elgė stebina savo išvaizda – tokios Palangoje dar nebuvo. Siekiant, kad žaliaskarė spinduliuotų kalėdinę nuotaiką, o kartu ir natūralumą, šiais metais pasirinkta neįprasta jos forma – atkartojant miške augančias žaliaskares, šiemetinė Palangos eglė yra šakota, ne tik eglės karkasą, bet ir jos šakas dabina natūralios eglių šakelės. Pučiant vėjui, jos švelniai linguoja, tad kuria tikros žiemos miško karalienės įspūdį.

Palangos eglė šventinę nuotaiką skleis itin gražioje erdvėje – Grafų Tiškevičių alėjoje, šalia Palangos koncertų salės bei kalėdinėmis lemputėmis pasidabinusio Kurhauzo. Tęsiant daugelio metų tradiciją, ir šiemetinė žaliaskarė bus muzikuojanti – gruodžio savaitgaliais nustatytomis valandomis ji „šoks“ muzikos ir šviesos šokį, šventiškai padabintoje erdvėje dar labiau stiprindama kalėdinę nuotaiką.

Kvies į kelionę laiku

Aikštė, kur stovi pagrindinė miesto eglė, iš tolo „kvepia“ Kalėdomis – čia girliandomis gausiai apšviesti medžiai, o ir pati Grafų Tiškevičių alėja savo puošyba yra išskirtinė – apšvietimo stulpus dabinantys kalėdiniai žibintai sukuria realiai degančios ugnies efektą.

Palangiškiai ir miesto svečiai bus raginami ne tik pasigrožėti miesto egle bei jaukia jos aplinka, bet ir patiems susikurti artimiesiems bei bičiuliams skirtą šventinį sveikinimo atviruką su Palangos vaizdu – įsiamžinti kviečia didžiulis pašto ženklas, kurio fone švytės Palangos miesto eglė.

Jau šiandien, gruodžio 6 d., vyksiančio Palangos eglės įžiebimo šventino renginio metu visi susirinkusieji taps „Laiko keliautojais“ bei pasiners į įspūdingą, specialiai Palangai sukurtą, tarptautinį lietuvių ir lenkų menininkų renginį, jungiantį keturias temas: laiko keliautojai, santarvė ir taika, meilė ir gerumas bei viltis ir tikėjimas. Maždaug pusės valandos trukmės eglės įžiebimo šventės metu žiūrovai išvys žymiojo Lenkijos teatras „Teatr Akt“ pasirodymą, garso takelį specialiai šiam renginiui sukūrė lietuvių kompozitorius Kristijonas Lučinskas, visas keturias temas į bendrą visumą sujungė lietuvių režisierius Karolis Makauskas.

Kalėdinių eglių alėja

Apsilankius šventiškai pasipuošusioje Palangoje, pasigrožėjus muzikalia miesto egle, sudalyvavus pasirinktuose šventiniuose renginiuose bei išgėrus puodelį šiltos arbatos vienoje iš jaukių kurorto kavinukių, tiesiog būtina pasisveikinti su jūra. O link jos veda kaip ir kasmet šventiškai pasidabinusi J. Basanavičiaus gatvė.

Kad pagrindinėje kurorto pėsčiųjų alėjoje sklandytų artėjančių Kalėdų nuotaika, čia neapsiribota tik šventinėmis šviesos instaliacijomis ant apšvietimo stulpų – miesto gyventojų, o ypač – svečių pamėgtą gatvę padabino ir Kalėdinių eglių alėja. Dešimt maždaug 3 metrų aukščio žaliaskarių jau išsirikiavo link jūros vedančioje gatvėje, kurorto įmonės bei verslininkai jas padabino žaisliukais bei šventinėmis girliandomis. Suspindusi visu savo grožiu, Kalėdinių eglių alėja kvieste kviečia pasivaikščioti šventiškai pasipuošusia J. Basanavičiaus gatve.

Tūkstančiai šventinių lempučių

Palanga pelnytai vadinasi Kalėdų šviesos miestu – šventinę nuotaiką kurorte skleidžia apie 200 medžių, padabintų šventinėmis lemputėmis. Kaip ir kasmet, įspūdingomis dekoracijomis papuošti ir miesto apšvietimo stulpai – juose įrengta apie 300 šviečiančių instaliacijų. Mieste dominuoja šilta balta spalva, kalėdines instaliacijas puošia ir gintaro spalvos burbulai.

Šventinėmis dekoracijomis – kalėdinių eglių kompozicijomis – pasidabino ir kitos viešosios kurorto erdvės. Kelios įspūdingos kompozicijos į kurortą atvykstančius svečius pasitinka Kretingos gatvės žieduose, šventiškai nušvito ir Nepriklausomybės aikštė, kurioje vasarą visus džiugina muzikinis fontanas.

Kalėdinių norų parkelis

Neabejotinai daug palangiškių ir kurorto svečių dėmesio sulauks centrinėje miesto aikštėje įrengta eglių kompozicija – šią erdvę puošia interaktyvus kalėdinis skverelis, kurį drąsiai galima vadinti svajonių bei norų parkeliu. Spindinčios 2 metrų aukščio eglaitės apjuosė pagrindinį šios aikštės akcentą – 5 metrų aukščio šviečiančią bei spalvas keičiančią eglę. Aikštėje įrengti suolai, kur prisėdę palangiškiai bei kurorto svečiai jau šįvakar ir visą kalėdinį laikotarpį galės sugalvoti norą ir sužinoti ateitį. Ar kalėdinis stebuklas įvyks, ir noras kitąmet viešint Palangoje išsipildys? Tai sužinoti bus galima paspaudus greta suolo įrengtą specialų mygtuką – jei tai padarius didžiausia eglių kompozicijos žaliaskarė ims mirksėti lemputėmis, noras kitąmet Palangoje būtinai išsipildys.

Šventosios eglė - šeštadienį

Šventojoje kalėdinę nuotaiką taip pat spinduliuos šventinės dekoracijos bei maždaug dešimties metrų aukščio Šventosios eglė, kuri įžiebta bus gruodžio 7 d. Šiam renginiui šventojiškiai rengtis pradėjo dar lapkritį – vaikai ir jaunimas kūrė įspūdingus žibintus, kuriais nešini gruodžio 7-ąją po Šventosios bažnyčioje vyksiančio muzikinio renginio bažnyčios takus visi nueis iki Šventosios eglės, kur jų lauks Kalėdų senis bei eglės įžiebimo renginys.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių