Nuostolingai veikusi „Geoterma“ bus parduota už eurą

Paskelbta vienintelės Lietuvoje geoterminės šilumos gamintojos bendrovės „Geoterma“ privatizavimo aukciono data.

Per 20 milijonų eurų atsiėjusi įmonė parduodama kitą mėnesį, už 1 eurą, bet naujasis jos savininkas turės padengti ligšiol susikaupusias bendrovės skolas. Geotermininkų bendruomenė sako – gėda, kad valstybė šitaip suvadovavo ir baiminasi, jog mokslininkai naujiems savininkams gali būti nereikalingi.

Nei viešas pliuškenimasis kubile su šiltu „Geotermos“ vandeniu, nei žodiniai įtikinėjimai rezultato nedavė: bendrovę prieš metus nuspręsta privatizuoti.

Parodomoji geoterminė jėgainė pradėta statyti prieš 2 dešimtmečius. Šilumos gamybą pradėjo 2004 m., bet veikla ėmė nešti nuostolius. Pernai, kaip paskutinį gelbėjimosi šiaudą, įmonė pasiūlė žemės gelmių vandenį naudoti sveikatinimui. Klaipėda esą galėjo virsti gydomųjų mineralinių vandenų kurortu. Idėją palaikančiųjų buvo daug, bet reikalingų teisės aktų pakeitimų – nė vieno.

Nuo kovo bendrovė nevykdo jokios veiklos, su darbuotojais atsisveikinta, valdymą perėmęs Turto bankas.

„Vien 2017 m. pirmą pusmetį finansiniai rezultatai prasti, skolos bendros siekia virš 8 mln. eurų. Bus pradinė aukciono kaina 1 euras, bet, kadangi privatizavimo sąlygos tuo nesibaigia, yra numatytos sąlygos, kur turi būti užtikrinta ir Finansų ministerijos skolos grąžinimas, turi būti užtikrinta ir veikla mokslininkams“, – pasakojo Turto banko Finansinio turto ir pardavimų departamento direktorius Benitas Jonikas.

„Seime yra Energetikos komisija... Tas klausimas buvo sprendžiamas, ir aiškiai buvo pasakyta, kad šita jėgainė gali dirbti, reikia tik šiek tiek pasitvarkyti. Ta prasme, kad reikia instaliuoti biokuro katilą. Iki šiol jis nebuvo instaliuotas. Kodėl, tai reikia klausti tų, kuri tiesiogiai valdo tą jėgainę. Bet, kadangi nėra instaliuota to katilo, tai jinai tampa nekonkurencinga rinkoje“, – stebėjosi Lietuvos geotermijos asociacijos vadovas dr. Feliksas Zinkevičius.

„Tos papildomos investicijos tikrai įmonei reikalingos, įmonė tikrai eilę metų veikia nuostolingai ir be papildomų tų investicijų į biokuro katilinę ar dar kažkokios kitokios investicijos, tikrai reikalinga, tačiau valstybė, šiai dienai ne kartą tikrai diskutuota ir gautos pozicijos tiek iš Finansų ministerijos, tiek iš Ūkio, tiek iš Energetikos, kad galimybės, remiantis fiskalinės drausmės įstatymais, atlikti investicijas, tiesiog jų nėra“, – teigė B. Jonikas.

Mokslininkai apie privatizavimą sako – liūdniau būti negali: įmonėje unikali įranga, svarbi tyrinėjimams. O ir pati sritis perspektyvi.

„Yra tokia Vakarų Lietuvos geoterminė anomalija, tai yra padidintos temperatūros toj visoj zonoj, ir tai yra ateitis iš tikrųjų. Tai – ne vien tik biokuras, bet ateis laikas ir geotermijai. Negražu prieš tarptautinę bendruomenę, vienintelis toks objektas Lietuvoje, pastatytas didžiąja dalimi už tarptautines lėšas, ir šitaip mes suvadovavom“, – kalbėjo dr. F. Zinkevičius.

„Geotermos“ pardavimo aukcionas suplanuotas sausio pabaigoje. Jeigu niekas jos nenupirks, kitas žingsnis bendrovei – bankrotas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aleks

Aleks portretas
Po tokių faktų sužinojimo iš tikro darosi baisu šioje šalyje

...o dabar

...o dabar portretas
atėjęs privatus verslas pasiims šį brilijantą sukabinęs visai Lietuvai makaronus ir sems pinigus lopetomis.Ne negalvokite kad pigiai gaudamas, pigiai parduos:D)Čia kaip su prek.tinklais-ateis pigus ir parduos tokia kaina kaip visi.Kitaip išmes iš kartelio.KODĖL GEOTERMA NEGALI BŪTI VALSTYBINĖ ĮMONĖ?!!!Ir neskieskite apie nuostolius-čia silpna priežastis.Tuos milijoninius nuostolius tik per tiek N metų stenėdami vos įstengėte padaryti

Aksioma

Aksioma portretas
Po visu Žemaitijos regionu plyti neišsemiami karštų geoterminių vandenų plotai.Kažkada pats Gentvilas vyresnysis populiarino idėją apie šį visiškai ekologinį ir pigų šilumos išgavimą.Taip atsirado Geoterma.Puikiai įrengta, su išmanių žmonių kolektyvu.Viskas buvo pastatyta, sustyguota,beliko tik kai ką pajungti.,,Išėjimai"į paviršių buvo net Žibininkuose ir Vidmantuose.Deja, pakelių plėšikai esantys viršuje sugalvojo kad žmonėms toks pigus ir ekologiškas šildymas bus per gerai ir pasikvietė danus.Ponai užsieniečiai gražiai šokdino darbuotojus mokydami kaip reikia dirbti ir tyliai sau grobė ką galėjo.Kai išspaudė citriną-išnešė klumpes namo.Vistik Geoterma dar kvėpavo..Paskutinis ir labai nesuprantamas(tiems kurie nežino dėl ko visas tas daroma)smūgis buvo miesto ir respublikinės valdžios nemalonė...Tik dabar aišku,kad šią įmonę reikėjo pašalinti kaip konkurentą.Taigi šalia mūsų puikusis, gerasis Fortumas kuriam visur turi būti žalia šviesa..Vėl-gerai pažystami, ciniški razbaininkai:))..
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių