„Northway“ atlikta klubo sąnario keitimo operacija – kokybės šuolis

  • Teksto dydis:

Kitą dieną po klubo sąnario endoprotezavimo operacijos, Sergejus negalėjo patikėti atsikratęs nugaros skausmų. Jis tapo pirmuoju pacientu, kuriam medicinos centre „Northway“ Klaipėdoje atlikta tokio pobūdžio operacija.

Kur dingo skausmas?

Kaliningrado gyventojas Sergejus ryžtis klubo sąnario keitimo operacijai nusprendė, neapsikentęs kasdienio skausmo, fizinės ir darbinės veiklos suvaržymų. 57 metų vyras vaikščiojo šlubuodamas.

Klubo endoprotezavimo operacijos savo šalyje Sergejus būtų laukęs 1,5 metų, tad pagalbos nusprendė kreiptis į privačią gydymo įstaigą Lietuvoje. Vyras iš savo draugų ir kolegų apie gydytoją traumatologą doc. dr. Algimantą Čebatorių buvo girdėjęs daug puikių atsiliepimų kaip apie savo srities profesionalą ir atsakingą specialistą.

Pacientas neslepia, kad prieš operaciją nerimavo ir jaudinosi. Kitą dieną, pakilęs iš lovos padedant kineziterapeutui Viktorui Simanavičiui, vyras negalėjo atsidžiaugti, jog nejaučia skausmo.

Gerai – taip lakoniškai savo savijautą Sergejus įvardijo praėjus penkioms dienoms po operacijos. Dabar su vienu ramentu jau vaikščiojantis vyras pasakojo, kad sunkesnės buvo tik pirmosios dienos, kol apsiprato, išmoko taisyklingai judėti bei vaikščioti.

Pagalba: Doc.dr. A.Čebatorius (pirmas iš kairės) pacientui Sergejui (viduryje) kartu su kineziterapeutu V.Simanavičiumi padėjo grįžti į pilnavertį gyvenimą. („Northway“ nuotr.)

Operacija kaip kokybės rodiklis

Klubo sąnario endoprotezavimas – viena didžiausių ortopedinių operacijų traumatologijoje, kur svarbus ne tik profesionalus gydytojo ortopedo traumatologo darbas. Čia savo indėlį įdeda didžiulė, puikiai sustyguota komanda, kad pacientas galėtų džiaugtis sėkmingu rezultatu.

„Šiandien „Northway“ – viena moderniausių privačių gydymo įstaigų Klaipėdoje, turinti puikią komandą. Medicinos centras pasiekė tokį aukštą kokybės lygį, kad tokios operacijos kaip sąnarių endoprotezavimas čia gali būti atliekamos saugiai ir kokybiškai. Pasitikrinome, kad mūsų komanda dirba be priekaištų“, – kokybės šuoliais pasidžiaugė ilgametę patirtį turintis doc. dr. ortopedas traumatologas A.Čebatorius, atlikęs pirmąją klubo sąnario endoprotezavimo operaciją privačiame chirurgijos centre.

Pasak gydytojo, klubo sąnario endoprotezavimo operacija pasaulyje pripažinta kaip viena sėkmingiausių. Iki operacijos pacientai skundžiasi nuolatiniu skausmu, kuris trikdo kasdienę veiklą, apriboja tam tikrus veiksmus. Pakeitus sąnarį, žmogus grįžta į pilnavertį gyvenimą be skausmo, nelieka fizinių apribojimų. Būtent dėl šios priežasties pacientai noriai renkasi šią operaciją, kuri pasižymi itin maža komplikacijų rizika.

Ortopedas traumatologas doc. dr. Algimantas Čebatorius („Northway“ nuotr.)

Grąžina kokybišką gyvenimą

Disertaciją apie pacientų gyvenimo kokybės įvertinimą po klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijų apgynęs doc. dr. A.Čebatorius reziumavo, kad šios operacijos pasiteisina įvairiapusiškai: pacientui grąžina pilnavertį gyvenimą ir atneša ekonominę naudą, nes žmogus gali grįžti į darbo rinką.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacijos atliekamos pacientams nuo 18 iki 100 metų. Vidutinis jų amžius – apie 60 metų.

Doc. dr. A.Čebatoriaus nestebina, kad pirmuoju pacientu privačioje medicinos įstaigoje tapo užsienietis. Jis pastebi, kad kitų šalių piliečius į Lietuvą vilioja kokybiškos medicinos paslaugos ir medicininis turizmas mūsų šalyje įgauna vis didesnį pagreitį.

Įsiminė laimingą paciento veidą

Chirurgijos centro „Northway“ kineziterapeutas Viktoras Simanavičius kitą dieną po operacijos pirmajam pacientui padėjo atsikelti iš lovos, instruktavo, kaip taisyklingai atsistoti ir vaikščioti, teisingai atlikti judesius, kaip saugiai sportuoti.

Pasak specialisto, pacientas po sąnario endoprotezavimo operacijos daug ko turi mokytis iš naujo bei saugotis, kad neišnirtų klubo sąnarys. Atsargiau nei įprasta tenka gyventi apie 4–6 savaites. Kai sugyja klubo sąnarys, galima daryti didesnius judesius.

V.Simanavičius prisiminė nustebusį ir džiaugsmingą paciento veidą, kai šis vaikščiodamas nejautė nugaros skausmų. Energingas ir sportiškas vyras po kurio laiko galės grįžti į pilnavertį gyvenimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

JK

JK portretas
Ne reklama. Čebatorius iš tikrųjų labai geras chirurgas. Rudeni idealiai padare tokia pat operacija mano žmonai. Ir kaip žmogus labai geras.

Klausimas

Klausimas portretas
Gal ir reklama, bet valstybinėse ligoninėse niekas net nepriima konsultacijai be eurų , o operacijos ir visa kita dar papildomai eurų., net nežinai kiek neduoti .tada geriau į privačią kliniką, už fiksuotą klininkos kainą., susimokėjai, išoperavo ir atsibučiuoji.

Galina

Galina portretas
Akivaizdi reklama. Pritariu,kad pats geriausias Klaipėdoje traumatologas Vidmantas Žegunis.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių