Norite gyventi komfortiškai? Įsijunkite šildymą patys!

 • Teksto dydis:

Šią savaitę lauko oro temperatūra dar pakankamai aukšta – vidutinė paros temperatūra Klaipėdoje laikosi tarp 13–14 laipsnių, saulėtomis dienomis termometrų stulpeliai pasiekia ir 17 laipsnių. Ankstesniais metais, vyraujant tokiems šiltiems orams, centralizuotas šildymas uostamiestyje nebūdavo pradedamas. Bet, kaip ir kasmet tokiu laiku, visuomenė skyla į dvi grupes: vieni reikalauja nedelsiant pradėti šildymo sezoną, o kiti, baimindamiesi prognozuojamų didelių šildymo sąskaitų, kategoriškai pasisako prieš šilumos įjungimą. Kokia išeitis?

Sprendžia gyventojai

Klaipėdos energetikų teigimu, šildymo sezonas jau prasidėjo – atskiri namai, biurai, prekybos centrai įsijungė šildymą. Ir lygiai taip pat bet kurio daugiabučio gyventojai gali mėgautis šiluma nelaukdami oficialaus šildymo sezono paskelbimo.

„Kad savo būstuose gyventumėte šiltai ir komfortiškai, seniai nebereikia nei miesto valdžios, nei energetikų leidimo. Jei namo gyventojų dauguma nori pradėti šildytis, jie turi kreiptis į namo administratorių ar bendrijos pirmininką, ir šis per pusdienį gali sutvarkyti formalumus bei į namo radiatorius paleisti šilumą“, – sakė Arūnas Smaguris, bendrovės „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.

Lygiai taip pat prasidėjus oficialiam šildymo sezonui daugiabučio gyventojai gali nuspręsti nesišildyti. Pasak energetikų, tokių atvejų taip pat yra buvę ne kartą.

Kad savo būstuose gyventumėte šiltai ir komfortiškai, seniai nebereikia nei miesto valdžios, nei energetikų leidimo.

Šildymą reguliuoja automatika

Besibaiminantiems didelių sąskaitų ir dėl to vengiantiems pradėti šildyti savo namus energetikai turi kontrargumentą: Klaipėdoje 83 proc. daugiabučių namų yra įrengti automatizuoti šilumos punktai, o tai reiškia, kad lauke esant aukštesnei temperatūrai šilumos tiekimas į namą nevyksta.

„Namų su automatizuotais šilumos punktais privalumas, kad būtent šiuo pereinamuoju laikotarpiu, kai naktimis šaltoka, o dienomis plieskia saulė, jie šildomi tik tuomet, kai lauke oras atvėsta. Kai lauke šilta, su temperatūros davikliais sujungta automatika šilumos į namą neįleidžia, skaitiklis nesisuka, už šildymą mokėti nereikia“, – aiškino A. Smaguris.

Specialistas priminė, jog tų namų, kuriuose dar yra seni neautomatizuoti šilumos punktai, savininkai turėtų paskubėti pasinaudoti valstybės parama šildymo sistemos atnaujinimui. Apie vadinamąją mažąją renovaciją informaciją skelbia betalt.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

tam deja

tam deja portretas
Santechnuikai šikanus remontuoja ir kanalizacija valo.Šilumą reguliuoja šilumininkai.

dėja

dėja portretas
mūsų šildymo sistemos kompiuterį išreguliavo ,naujai atėjas ,atsakingas santechnikas,kuris ,pasirodo,nė velnio nenutuokia apie tą šildymo sistemos kompiuterį. Nureguliavo taip,kad arba radiatoriai nakčiai nustoja šildyti,arba visiškai nešildo net ir prie -5 šalčio. Tad kol dirbs tokie suknisti specialistai,tai šilumą taupyti nepadės nei skaitliukai,nei radiatoriaus šilumos padavimo reguliatorius.

iregtite

iregtite portretas
šilumos skaitiklius, tada raginkite kaip ir kada įsijungti
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių