Netikėtas svečias: pašto dėžutėje – snaudžiantis šikšnosparnis

Po Naujųjų Taikos prospekte gyvenanti klaipėdietė, ryte patikrinusi pašto dėžutę, aptiko snaudžiantį šikšnosparnį. Moteris susirado Lietuvos šikšnosparnių draugijos apsaugos atstovo kontaktus, kuriam ir pranešė apie netikėto svečio apsilankymą. Šis gyvūną pasiėmė, pamaitino ir paleido į laisvę ieškoti kitos žiemavietės.

Sunku ir įsivaizduoti, kiek visokių gyvių žiemoja daugiabučiuose, tarp jų – ir šikšnosparnių, kurių pilna įvairiuose namų plyšiuose.

Turbūt vienas toks prižadintas susirado naują vietą miegui – pašto dėžutę, tuo nemenkai nustebindamas jos šeimininkę.

Kadangi jie žiemoja daugiabučiuose, gyvūnas turbūt per atlydį kažkaip išsibudino ir pateko į netinkamą vietą.

Vieną rytą klaipėdietė Aušra, atsirakinusi pašto dėžutę, aptiko šikšnosparnį. Moteris dėžutę užrakino ir, parėjusi namo, sėdo prie kompiuterio, internete susirado Lietuvos šikšnosparnių apsaugos draugijos kontaktus, kad pasiklaustų, ką jai toliau daryti.

Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis yra šios draugijos narys, tad operatyviai atvyko į vietą apžiūrėti gyvūno.

"Labai gerai, kad ponia Aušra neišsigando, neišginė šikšnosparnio iš dėžutės, o paskambino į draugiją, ačiū jai už rūpestingumą. Kadangi jie žiemoja daugiabučiuose, gyvūnas turbūt per atlydį kažkaip išsibudino ir pateko į netinkamą vietą. Lauke lijo lietus, šikšnosparnio būklė buvo neaiški. Teko jį parsivežti namo, pagirdyti, gerai pamaitinti musėmis ir jų lervomis (ačiū žvejų masalų automatams)", – pasakojo E.Paplauskis.

Ekologas teigė, kad išbudinti šikšnosparniai turi atsigerti, pasimaitinti, gerai sušilti, kad galėtų vėl susirasti vietą miegui iki pavasario.

Daugiabučiai jam atstoja kalnų uolas, kuriose natūraliai žiemoja, tai čia ir renkasi žiemavietes, plyšių jiems čia yra apsčiai.

"Paviešėjęs pas mane, žvėrelis pakėlė kūno temperatūrą, gerai prikišo skrandį, atsigėrė ir ryte išskrido į platųjį pasaulį. Šilta, balkoną laikiau atidaręs, gyvūnas sveikas, susigaudė, ką daryti. Beje, daugiabučiai jam atstoja kalnų uolas, kuriose natūraliai žiemoja, tai čia ir renkasi žiemavietes, plyšių jiems čia yra apsčiai", – teigė E.Paplauskis. Jis priminė, kad žmonės, jei rastų šikšnosparnį neįprastoje vietoje, sužeistą ar nežinotų, kaip elgtis, jiems apsigyvenus namuose, turėtų kreiptis Lietuvos šikšnosparnių apsaugos draugiją.

Ekologo tvirtinimu, tai buvo dvispalvis plikšnys (Vespertillio murinus), įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą.

Šių šikšnosparnių kūno ilgis paprastai siekia 54–64 mm, atstumas tarp sparnų tarpugalių – 260–330 mm, kūno masė – 9–20 g.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
sako kad siksnosparnis pasirodys pasibaigs korona omronas delta tai valio jau pasirode lauksime geru ziniu

Patyręs

Patyręs portretas
Tai gi čia "Covidus Nešiotojus" porūšis!

O gal

O gal portretas
TAI GERAS ŽENKLAS?!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių