Quantcast

Naujajame delfinariumo pasirodyme – dėmesys ekologijai

  • Teksto dydis:

Lietuvos jūrų muziejuje kas dieną delfinų būrys pasirodo lankytojams. Su gyvūnais dirbantys treneriai atskleidžia lankytojams unikalius šių gyvūnų gebėjimus: greitą plaukimą, šuolius, piruetus, gebėjimą bendrauti tarpusavyje ir su žmonėmis.

Delfinariumas yra vienas svarbiausių turistų traukos centrų. Tikimasi, kad naujas pasirodymas patrauks ir siužetu, ir vaizdo projekcijomis, ir originalia muzika.

Bet svarbiausias dalykas, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė, – šis pasirodymas bus grįstas nauja filosofija, kitokiu požiūriu į žmogaus santykį su gamta, ir konkrečiai – su šiais įstabiais gyvūnais.

Kiekvienais metais Europos Sąjungoje vis griežtėja gamtos ir gyvūnų apsaugos sąlygos, todėl delfinariume buvo sumanyta kurti naują pasirodymą. Jame bus atsisakyta bet kokių į cirką panašėjančių elementų, kurie gali kelti delfinui diskomfortą ar didelį fizinį krūvį ar netgi tokių, kurie yra šiam  gyvūnui nenatūralūs. Naujojo pasirodymo laukiama jau šią vasarą. Prie jo darbuojasi profesionalų komanda: režisierius Mykolas Vildžiūnas, kompozitorius ir garso režisierius Kristijonas Lučinskas, vaizdo projekcijas kuria Vesta Obolevičiūtė ir, be abejo, delfinų treneriai.

Delfinariumas – Lietuvos jūrų muziejaus komplekso dalis, lankymui atidaryta 1994 m. Delfinariume gyvena delfinai – Juodosios jūros afalinos ir kaliforniniai jūrų liūtai, kuriais itin atsakingai rūpinasi treneriai, biologai, veterinarai ir kiti specialistai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių