Name tiksi infekcijų bomba

Sportininkų gatvės 8 daugiabučio gyventojai daugiau nei dešimtmetį kenčia dvoką laiptinėje, tarakonus. Smarvė sklinda ir parazitai atkeliauja iš kaimynės buto. Garbaus amžiaus moteris į būstą tempia atliekas iš konteinerių ir jas kaupia. Kaimynai bijo ir infekcinių ligų protrūkio.

Sportininkų gatvės 8 daugiabučio gyventojai daugiau nei dešimtmetį kenčia dvoką laiptinėje, tarakonus. Smarvė sklinda ir parazitai atkeliauja iš kaimynės buto. Garbaus amžiaus moteris į būstą tempia atliekas iš konteinerių ir jas kaupia. Kaimynai bijo ir infekcinių ligų protrūkio.

Pasitinka tarakonų "kilimėlis"

Garbaus amžiaus moteris, kuri į savo butą tempia atliekas iš konteinerių Sportininkų gatvės 8 daugiabučiame name gyvena jau ilgą laiką. Problema neišsprendžiama daugiau nei dešimtmetį.

"Tiek laiko bandome išspręsti problemą. Moteris šiame name gyveno dar prieš mums atsikraustant", – teigė gyventoja Laima Žurauskienė.

Klaipėdiečiai pasakojo, kad dėl atliekas iš konteinerių tempiančios kaimynės, laiptinėje nuolat tvyro baisi smarvė. Ji primena šlapimo ir pūvančio maisto kvapą.

"Iš kaimynės buto dvokas sklinda ne tik vasarą, bet ir žiemą. Negalime atidaryti langų, kad išvėdintume patalpas", – tvirtino gyventojai.

Pasak jų, dvokas vilioja muses. Jos deda kiaušinėlius ant sienų ir langų. Gyventojų manymu, susidaro sąlygos plisti infekcijoms.

Šiame name gyvenantys žmonės neatsigina ir tarakonų. Jie laksto ne tik laiptinės aikštelėje, kur yra kaimynės butas, bet ir skverbiasi į kitų gyventojų butus.

"Šalia gyvenantys žmonės papurkšdavo jos duris priemone prieš tarakonus. Tada laiptinėje susidarydavo šių parazitų "kilimėlis", – pasakojo L.Žurauskienė.

Bute ieškojo lavono

Gyventojai pasakojo, jog ne kartą matė, kaip kaimynė neša į lauką išpilti kibirą su fekalijomis. Jie įtarė, kad moters bute neveikia sanitarinis mazgas.

Klaipėdiečių teigimu, anksčiau kaimynė bute laikė šunį ir daug kačių, kurie būdavo šeriami atliekomis. Ar šuo ir katės bute yra laikomi ir dabar, neaišku.

Pasak gyventojų, bute rakandų yra labai daug. Pro langus matyti – patalpos yra užgriozdintos, visur prikrauta daiktų. Klaipėdiečiai pasakojo, kad bandė kalbėtis su kaimyne, tačiau ši tvirtino, kad jos bute nėra jokios smarvės. Vėliau senjora nebesileido į jokias kalbas – neatidarydavo durų, o grįždama pamačiusi, kad kažkas pareina, slėpdavosi už konteinerių. Anot gyventojų, kartą teko pamatyti, kas dedasi kaimynės bute.

"Prieš trejus metus, pavasarį, kvietėme policiją. Laiptinėje buvo baisus dvokas, o kaimynės buto durys praviros. Pamanėme, kad atsitiko kažkas negera. Atvykę policijos pareigūnai pamanė, kad bute tikrai ras lavoną. Tačiau pašaukus vardu moteris atsiliepė. Pamatę, kad viskas gerai, pareigūnai išvyko", – prisiminė gyventojai.

Neišvengė ir gaisro

Klaipėdiečiai pasakojo, kad vaizdas bute šokiravo. Į patalpą neįmanoma įeiti, koridorius užgriozdintas įvairiausiais rakandais.

Policija buvo suradusi moters sūnų ir perdavė informaciją apie mamą. L.Žurauskienė pasakojo, kad vyras buvo atvykęs.

"Sūnus – mamos priešingybė. Kelnės išlygintos, batai blizga. Klausėme, kodėl nesirūpina mama. Aiškino, kad jos elgesys yra problema. Tačiau mes visi turime tėvus ir jais rūpinamės, kad ir kokia situacija būtų. Juolab kad ši moteris yra neadekvati", – pabrėžė kaimynė.

Gyventoja pasakojo, kad moters bute buvo kilęs gaisras. Tada butas buvo išvalytas. Tuo džiaugėsi visi namo gyventojai.

"O dabar mūsų padėtis nepavydėtina. Nespėjame nuodyti tarakonų, pagalbos jokios nesulaukiame. Esame vieno žmogaus įkaitai", – pasakojo L.Žurauskienė, gyvenanti virš buto, kuriame kaupiamos atliekos.

Parašė galybę raštų

Sportininkų gatvės 8 namo pirmosios laiptinės gyventojai jau nebesuskaičiuoja, kiek raštų per vienuolika metų parašė ir kur tik nesikreipė, bandydami išspręsti problemą.

Pagalbos prašyta namo administratoriaus, savivaldybės, policijos. Kreiptasi į vaikų teisių sergėtojus, Visuomenės sveikatos centrą, tuometę beglobių gyvūnų priežiūros tarnybą.

Vienos institucijos nurodė, kad šis klausimas ne jų kompetencija, kitos bandė spręsti problemą, ėjo pas moterį, bet ši jų neįsileisdavo. Raštuose gyventojai pabrėždavo, kad kaimynė nesilaiko sanitarijos ir higienos reikalavimų, kelia grėsmę kitų gyventojų sveikatai, tinkamai neprižiūri gyvūnų.

Prašydavo sudaryti komisiją, kuri padėtų išspręsti problemą. Tačiau padėtis nesikeitė.

"Esame įsitikinę, kad kažkoks sprendimas turi būti. Situacija tikrai nėra normali", – pabrėžė moteris.

Galiausiai gyventojai kreipėsi į Prekybos uosto apylinkės seniūnaitį Ruslaną Schneiderat.

Po to buvo sudaryta komisija, kuri šiandien 10 val. atvyks įvertinti situacijos. Komisijoje bus namų valdų, savivaldybės, policijos atstovai.

"Namo gyventojai tikrai kenčia. Pro langus matyti, kad butas virto konteineriu", – teigė R.Schneiderat.NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
taip dirba musu valzia !

tai kad visi užsiralinę, tik nelįskit

tai kad visi užsiralinę, tik nelįskit portretas
Taip ir atsiskleidžia visų tų tarnybų esmė: neįgalumas ir nenoras spręsti problemų: "Pagalbos prašyta namo administratoriaus, savivaldybės, policijos. Kreiptasi į vaikų teisių sergėtojus, Visuomenės sveikatos centrą..."

mano

mano portretas
namai, mano tvirtovė.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių