Nafta iš Klaipėdos link Baltarusijos pajudės vidurnaktį

Į Klaipėdos jūrų uostą ketvirtadienį ryte atplaukus laivui su Baltarusijai skirta norvegiška nafta, pirmasis geležinkelio sąstatas iš „Klaipėdos naftos“ terminalo turėtų pajudėti penktadienio vidurnaktį.

Tai BNS patvirtino „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Tomas Digaitis. Anot jo, per parą bus išvežama po 90 vagonų, arba du sąstatai po 40-50 vagonų.

Pasak jo, visą krovinį „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „LG Cargo“ iki Baltarusijos sienos gabens maždaug dvi savaites.

„Klaipėdos naftos“ atstovė Orinta Barkauskaitė BNS sakė, norvegiška nafta iš tanklaivio jau baigiama iškrauti į talpyklas. Paprastai šis procesas trunka apie pusantros paros, o tuomet ji pumpuojama į geležinkelio cisternas.

„Visa nafta iš „Klaipėdos naftos“ bus išvežta maždaug iki vasario vidurio“, – BNS sakė ji.

Tanklaivis „Breiviken“ į Klaipėdą atgabeno apie 80 tūkst. tonų žaliavinės naftos, skirtos Baltarusijos Naftano naftos perdirbimo gamyklai. Paskutinį kartą nafta per Lietuvą į Baltarusiją buvo gabenta 2017 metais.

„Klaipėdos nafta“ teoriškai galėtų perkrauti iki 3 mln. tonų žaliavinės naftos per metus.

Baltarusijos naftos eksporto bendrovė BNK apie 80 tūkst. tonų naftos importavo iš Norvegijos Johano Sverdrupo telkinio, naujienų agentūrai „Reuters“ šią savaitę pranešė BNK kontroliuojantis Baltarusijos valstybinis koncernas „Belneftechim“.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šią savaitę pareiškė, kad šalis pasiruošusi pirkti naftą iš Azerbaidžano, Saudo Arabijos, Norvegijos, JAV ar kitų šalių pasaulinėmis kainomis, o naftos importą iš Rusijos ji planuoja sumažinti iki 40 proc. viso poreikio.

Baltarusijos valdžia skelbė, kad naftos importo pasiūlymus išsiuntė Baltijos šalims, Lenkijai, Ukrainai, Kazachstanui ir Azerbaidžanui. Tačiau pumpuoti naftą iš Kazachstano į šalį neleidžia Rusija.  

Maskvai ir Minskui nepasiekus susitarimo dėl naftos tiekimo 2020 metais sąlygų, Rusija nuo sausio 1 dienos sustabdė naftos tiekimą Baltarusijos gamykloms, po kelių dienų tiekimas buvo iš dalies atnaujintas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Karpuša

Karpuša portretas
Gali pirkti iš bet kur tik pagal sudeti nafta turi buti artima URALS:) Kaip ir Mažeikiu nafta:)

An taip

An taip portretas
Sekantis straipsnis bus- Pirmas traukinis su nafta Baltarusijai jau pajudejo:) Galva skauda ar tiesiog nera apie ka rašyti?

Anonimas

Anonimas portretas
Tai Baltarusijai kaip ZVAKE i subine NABASNINKUI.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių