Miesto kišenėje – mažiau pinigų

Šiųmetė Klaipėdos piniginė bus kiek plonesnė, nei planuota. Miesto biudžetą numatoma patikslinti sumažinant jį beveik 800 tūkst. eurų. Biudžetą koreguoja keletas nesėkmingai įgyvendinamų projektų.

Uostamiesčio politikams siūloma pritarti 2019 m. miesto biudžeto korekcijoms. Numatoma, kad iki šių metų pabaigos miesto nepasieks 789 tūkst. eurų.

Teigiama, kad didžiausios šios sumos dalies – 709 tūkst. eurų miestas šiemet negaus iš ES.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Rūta Kambaraitė aiškino, kad minėtos sumos neprireiks todėl, kad kai kurie suplanuoti projektai susidūrė su kliūtimis. Anot jos, numatytų pinigų nebūtų spėta panaudoti.

Priežastys praktiškai yra visos vienodos – viešieji pirkimai, būna apskundimų.

"Šiais metais šios ES paramos lėšos nebus įsisavintos dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų, vėliau pasirašytų sutarčių", – dėstė R.Kambaraitė.

Vis dėlto pašnekovė patikino, kad projektai nesustos, jie bus įgyvendinami toliau, ir pinigai miestą pasieks ateinančiais metais.

Didžiausia dalis minėtos sumos – 570,5 tūkst. eurų buvo numatyta, tačiau nebus spėta panaudoti socialinio būsto statyboms.

"Vyko projekto korektūra, užsitęsė rangos darbų pradžia. Priežastys praktiškai yra visos vienodos – viešieji pirkimai, būna apskundimų. Procesas nevyksta greitai", – kliūtis įvardijo skyriaus vedėja.

Dėl vėlavusių viešųjų pirkimų procedūrų nespėta, kaip numatyta, įgyvendinti projekto, kurio metu planuota kurti ir neįgaliųjų poreikiams geriau pritaikyti turizmo informacinę infrastruktūrą pietvakarinėje Klaipėdos regiono dalyje.

Vykdant Tilžės gatvės rekonstrukciją, taip pat neišvengta trukdžių, kuriam laikui pristabdžiusių projektą, – teko nutraukti sutartį su darbų rangovu ir ieškoti naujo.

Kiek lėčiau, nei tikėtasi, vyko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro modernizavimo projektas, kurį pristabdė statybas leidžiančio dokumento derinimas dėl pastato įtraukimo į Kultūros paveldo registrą.

Likusius 80 tūkst. eurų iš miesto susigrąžina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

"Ministerija susigrąžina lėšas, nes nebuvo priimti darbuotojai dirbti su rizikos šeimomis. Buvo skirta lėšų 10 etatų, tačiau priėmimas vyko laipsniškai, už tą periodą, kai darbuotojai nebuvo priimti, lėšas turime grąžinti", – paaiškino R. Kambaraitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

meras Vytautas Grėbliauskas

meras Vytautas Grėbliauskas portretas
o mano piniginė vis storesnė ir storesnė

...Istatyme

...Istatyme portretas
Taip, pinigine bus mazesne, daug mazesne... :DDD

ogo

ogo portretas
Pasirodo kad savivaldybė daro kliurkas, bet pasiteisinimus surado ir kalėdines premijas 100 procentu visiems darbuotojams išsidalino. Va taip reikia dirbti. O gal savivaldybės administracijos direktorius už visus prisiėmė kalte ir sau kalėdinės premijos neišsirašė. Gal kas gali patikslinti kaip ten iš tiesų yra????
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių