Quantcast

Metų klaipėdietės titulas – G. Kučinskienei

Penkioliktąja Metų klaipėdiete dienraščio "Klaipėda" skaitytojų valia tapo gyvūnų prieglaudos "Būk mano draugas" steigėja ir vadovė Galina Kučinskienė. Balsuodami už ją miesto žmonės parodė, kad jiems svarbu nuoširdus triūsas, atjauta ir pasiaukojimas.

Balsavo tūkstančiai žmonių

Paskutinės balsavimo dienos konkurse bylojo, kad laimėtojos nuspėti neįmanoma.

Visos septynios moterys, patekusios į finalinį Metų klaipėdietės rinkimų etapą, šiemet sulaukė tikrai didelio miestiečių palaikymo.

Už vienas daugiau balsuota kerpant iš dienraščio "Klaipėda" balsavimo lapelius. Kitas labiau palaikė naujųjų technologijų mėgėjai, jie siuntė trumpąsias žinutes ir už savo išrinktąsias klaipėdietes spaudė kompiuterių klavišus.

Tačiau atotrūkis tarp laimėtojos ir finalininkių šiais metais paaiškėjo paskutinę dieną.

Suskaičiavus visus balsus tapo aišku, kad už G.Kučinskienę atiduota beveik 4 tūkst. balsų daugiau nei už kitas moteris.

G.Kučinskienė 2015 m. jau buvo išrinkta į Metų klaipėdietės konkurso finalą.

Tąkart klaipėdiečiai aktyviau balsavo už Janiną Tulabienę, moterį, kuri visą savo gyvenimą pašventė rūpesčiui neįgaliais žmonėmis.

G.Kučinskienė visada akcentavo nesiveržianti į viešumą ir nesiekianti laimėtojos titulų. Moteris atviravo, kad jai trūksta laiko būtiniausiems darbams, o pagalvoti apie pramogas ji tiesiog nespėja.

Šiemet konkurso rezultatai parodė, kad klaipėdiečiai tikrai yra jautrūs žmonės ir vertina ne tik pagalbą žmonėms, bet ir gyvūnams.

G.Kučinskienė savo veikla įrodė, jog beglobiai gyvūnai turi teisę gyventi, jų išgelbėta jau ne vienas tūkstantis.

Moters įkurta gyvūnų prieglauda tapo tokiais vilties namais daugybei šunų, kačių ir kitų gyvių.

G.Kučinskienė siekia ne tik išsaugoti gyvybes, bet ir ieško bei sėkmingai randa globotiniams naujus namus.

Dėkoja už galimybę gyventi

Balsuodami už gydytojas Aistą Plieskienę, Jurgitą Juotkienę, pedagoges Reginą Kontautienę ir Loretą Vitkevičienę, aktorę Virginiją Kochanskytę ir menų puoselėtoją Andželiką Baroti, klaipėdiečiai reiškė išskirtinę pagarbą ir šioms nusipelniusioms moterims.

A.Plieskienė mokslus krimto Kauno medicinos universitete ir Vokietijoje, Kylio universitete. Dalį podiplominių studijų medikė praleido užsienyje, baigė tris rezidentūros studijas, vėliau apgynė mokslų daktaro laipsnį.

Pagrindinė moters misija – kasdienis siekis padėti sunkiomis onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams ir pažaboti vėžį, tęsti pradėtus mokslo darbus, ugdyti studentus.

Pacientai pažymi ne tik aukštą medikės profesionalumą, bet ir gebėjimą savo nuoširdumu, vidine šviesa įkvėpti tikėjimo net ir sunkiausiose situacijose.

O Klaipėdos universitetinės ligoninės oftalmologinės pagalbos vadovė J.Juotkienė jau rezidentūros metu buvo pakviesta dirbti į Klaipėdą.

"Grąžinti žmogui regėjimą, kai jis to yra netekęs, atperka ir vargą, ir nugaros skausmą, ir skaudantį skrandį per devintą operaciją. Tikrai jaučiuosi savose rogėse, šią sritį pasirinkau teisingai, nenorėčiau būti niekuo kitu", – atviravo didelės minios pacientų padėkų sulaukusi gydytoja.

Darbais garsina Klaipėdą

Baroti galerijai jau ketvirtį amžiaus vadovaujanti A.Baroti kuria spalvingą ne tik savo pačios, savo šeimos, bet ir visos Klaipėdos kultūrinį gyvenimą.

Darbas meno sferoje nėra paprastas, nes šioje srityje dirba labai įvairūs ir išskirtiniai žmonės. Juos reikia išmokti suprasti, "atrakinti".

Ne ką mažiau sudėtinga ir išgyventi iš menininkės veiklos. Moteris jau seniai yra tapusi uostamiesčio kultūrinio elito dalimi.

Didžiausiai nevalstybinei mokyklai Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos licėjui vadovaujanti doc. dr. R.Kontautienė gali pelnytai didžiuotis savo mokinių pasiekimais.

Moteris įkūrė ir vadovauja prestižine tapusiai mokyklai, kurioje mokytis nori daugybė klaipėdiečių vaikų.

Mokykla yra mažesnė už tipinę, todėl čia mokytojams lengviau pažinti moksleivius ir padėti jiems atsiskleisti.

Vaikų mokymosi ir kūrybos rezultatai byloja, kad R.Kontautienės sprendimas buvo teisingas, licėjuje būna daugiausia šimtukais per egzaminus įvertintų mokinių.

L.Vitkevičienė – laisvalaikio klubo "Aerobikos uostas" direktorė ir trenerė svajojo įkurti tokį klubą labai seniai. Ji pati moko šokių bei aerobikos įvairaus amžiaus mergaites.

Moteris organizuoja nemokamus renginius vaikams: Mero šaškių turnyrą, estafetes ant ledo, kalėdines ir velykines gerumo akcijas, kurių metu vaikai parduoda savo sukurtus darbelius, o surinktais pinigais paremiami senelių bei kūdikių namai, gyvūnų prieglaudos.

Žinoma aktorė ir viena geriausių Lietuvos skaitovių V.Kochanskytė yra apdovanota I.Simonaitytės literatūrine premija už programą, skirtą šiai rašytojai.

Menininkė yra parengusi panašias programas apie Mykolą Kleopą Oginskį, M.K.Čiurlionį, V.Kudirką, Maironį, B.Brazdžionį, S.Gedą, grafus Tiškevičius, karalienę Luizę.

Docentės mokslinį vardą turinti moteris dėsto Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Baltų filologijos katedroje lietuvių filologiją ir režisūrą, žurnalistiką bei kitus mokslus studijuojantiems studentams, moko juos scenos kalbos bei viešo kalbėjimo.

Daugybės Lietuvos žmonių pamėgta aktorė vaidina Klaipėdos dramos teatre.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdientė

Klaipėdientė portretas
Laba diena, džiaugiuosi ponia Galina - kad ji vidumi stipri, jautri ir graži moteris. Sveikinu! Perskaičiau beveik visus komentarus - dauguma jų teigiami, pasižymi rūpesčiu, tiesos atskleidimu apie kai kuriuos žmones ir geranoriškumu. Puiku, kad vis didesnis dėmesys skiriamas gerosioms žmogaus pusėms, kad mažėja pavydo ir pykčio - čia tikrai jūros vėjai klaipėdiečiams blogas mintis išpučia. Blogai, kad retai susimąstome - gyvūnas turi teisę gyventi ir būti globojamas. Mes nežinome Dievo planų, pagal kuriuos kiekvienas gyvas atliekame savo užduotį. O tuos, kurie išmeta turėtus gyvūnus į gatvę aš privaloma tvarka išmesčiau iš jų namų - tegu pavalkatauja be namų, maisto ir šilumos, Tegu pajaučia šaltį ir patiria stresą - bent kokius tris žiemos mėnesius! Ir pabaigai - SVEIKINU visas moteris, ir paminėtas šventėje, ir nepaminėtas - MOTERYS laiko tris kampus - nuo mūsų priklauso tautos ateitis, nepamirškime to, nepriklausomai nuo mūsų socialinio statuso ir pareigų!

Monikai

Monikai  portretas
Siūlau keisti mąstyseną... Jei taip mąstytų visi kaip "tamsta ", tai šioje žemėje liktų vien bejausmiai robotai ...

Skaiste

Skaiste portretas
Džiaugiuosi, kad Metų Klaipėdietės titulas atiteko žmogui, kuris išties rūpinasi gyvuliukais, kuriems reikalinga šiluma ir rūpestis ;) Niekaip nesuprantu, kaip galima balsuoti už gydytojas, kurios ir taip neblogai uždirba ir plius dar kyšiais prisiduria prie atlyginimo, tai mano nuomone, čia Juotkienei ir Plieskienei ne vieta..;-(
VISI KOMENTARAI 31

Galerijos

Daugiau straipsnių