„Meridianas“ pakėlė bures

Trečiadienio vakarą Klaipėdos miesto simbolis – burlaivis „Meridianas“ tradiciškai pakėlė bures ir paskelbė naujo jūrinio sezono pradžią.

Švęs jubiliejų

Istoriniu jūrinio paveldo eksponatu po atviru dangumi tapęs burlaivis savo burėmis senamiestį papuošė jau devintą vasarą iš eilės.

Pasveikinti naująjį vasaros sezoną atvyko didelis būrys klaipėdiečių bei turistų.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo „Meridiano“ savininkas Aloyzas Kuzmarskis, Klaipėdos savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclovas Stankevičius ir vienas iš Jūrų kapitono asociacijos vadovų kapitonas Vytautas Saulėnas.

„Šių metų spalį bus dešimties metų jubiliejus. Puikiai prisimenu tą dieną, kai laivas atsišvartavo nuo šios krantinės ir buvo vežamas į doką. Kokios minios žmonių buvo šalia Dangės upės, virvėmis tempė laivą, padėjo atitraukti jį nuo kranto. Tai buvo didžiulė šventė mūsų šeimai ir, manau, visiems klaipėdiečiams, nes tai buvo pabaigos pradžia“, – prisiminimais pasidalino A. Kuzmarskis.

Indrės Kiseliovaitės nuotr.

Unikali šventė – tik Klaipėdoje

V. Grubliauskas taip pat išreiškė džiaugsmą, kad tokia iškilminga ceremonija metai iš metų vyksta tik Klaipėdoje.

„Nesinori ilgų kalbų, norisi veiksmo, dėl kurio čia susirinkome. Iš tiesų tai nėra tik burių pakėlimas, graži šventė, tai – gerokai daugiau. Tai tas vakaras, kada galime didžiuotis, kad niekur kitur Lietuvoje tokios šventės nėra. Šią dieną galime pajausti, kad gyvename uostamiestyje, turinčiame nuostabias tradicijas. Šis burių pakėlimas – viena tų tradicijų. Džiaugiuosi ir jūsų gausiu apsilankymu, kuris liudija, kad mums tai svarbu, jautru ir reikalinga. Tegul „Meridianas“ niekada nepavargsta džiuginti mus ir Lietuvą, skleisti žinią pasauliui, kad Klaipėda iš tiesų yra jūrinės valstybės Lietuvos sostinė“, – kalbėjo meras.

Davė startą ir renginiams

V. Stankevičius teigė, kad Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovams taip pat yra didelė garbė dalyvauti šioje ceremonijoje, kadangi „Meridianas“ – vienas svarbesnių akcentų Klaipėdoje bei akademijos vardu nuoširdžiai padėkojo A. Kuzmarskiui ir jo žmonai Reginai Kuzmarskienei.

Kapitonas V. Saulėnas pasidalino savo prisiminimais ir palinkėjo jaunajai klaipėdiečių kartai prisiminti „Meridianą“ tokį, koks jis yra dabar.

Po sveikinimo žodžių ir padėkų vyko burių pakėlimo ceremonija. Į viršutinį denį plojimais buvo pakviestas denio kapitonas, kuris davė startą ceremonijos pradžiai.

Fone skambant lietuviškoms dainoms, burės pamažu ėmė skleistis.

Ši burių pakėlimo ceremonija tapo įžanga į kitus jūrinius renginius, kurie uostamiestyje startuos jau šį savaitgalį – gegužės 20-ąją minima Europos jūros diena, o kartu su ja sugrįš ir 12-asis Laivų paradas.

Kadangi Klaipėda šiemet mini 770-ąją įkūrimo sukaktį, ta proga ruošiamas naujas burių komplektas. Buvo teigiama, kad naujosios burės bus pakeltos dar šią vasarą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Įsimintina diena

Įsimintina diena portretas
Burlaivio "Meridianas" restoranas dirba iki 23 val. Tačiau gegužės 18d. 20 val. jau buvo uždarytas. Matyt 'grietinėlės" baliukas vyko kažkur kitur...

Taigi kaipgis

Taigi kaipgis portretas
Ponas Grubliauskas "Mėlynojo proveržio" sukūryje. net šturmuotė mėlyna. Graudu vienu žodžiu, veiksmas vyksta už 200 metrų nuo "sudegusio" kino teatro.

cirkai be bilietu

cirkai be bilietu portretas
Ei , buriuotojai , cia ziuriu visokius paminklus sovietinius nukelinejat. Tai davai tuo paciu ir darzelius su mokyklom nugriaukit.... Gi sovietiniai .....
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių