Visi keliai veda į pajūrį: ramina, kad vanduo yra švarus

Melnragėje, jūros pakrantėje, jau pasirodžius melsvadumbliams, įmonės „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki ramina poilsiautojus, kad vanduo kol kas yra švarus ir maudytis galima. Kai tik situacija pasikeis, gelbėtojai apie tai informuos žmones.

Pasirodė melsvadumbliai

Šią savaitę įkaitęs oras sušildė ir jūros vandenį. Smiltynėje jūra sušilo iki 19–20, o Melnragėje ir Giruliuose – iki 21–22 laipsnių.

Tačiau kaip tik šiuose pliažuose jau pasirodė melsvadumbliai, kurie, esant karštam orui, ypač greitai dauginasi, padengia vis didesnį vandens plotą, dalis jų išmetama į pakrantę ir ima pūti, skleisdami nemalonų kvapą.

„Gavome chlorofilo tyrimo rezultatus, jei norma viršijama, užsakome papildomus tyrimus dėl melsvadumblių. Kol kas nieko bloga. Vizualiai dumbliai matyti, bet jų kiekis toks, kad problemos dar nėra. Daugiausia melsvadumblių – Melnragėje, šiek tiek yra ir Smiltynės paplūdimiuose“, – patikslino A.Siakki.

Anot A.Siakki, poilsiautojų pliažuose dar nekamuoja vabzdžiai, kurių yra, bet nelabai daug.

„Masiškai vabzdžių pakrantėje nėra, bet jau pasitaikė sugėlimų, kai teko kviesti ir greitąją pagalbą“, – teigė pašnekovas.

Ženklai – nė motais

Taigi maudymuisi vanduo jūros pakrantėje tinkamas. Ir maudosi labai daug žmonių. Tai sukelia gelbėtojams rūpesčių.

Karštas oras ir alkoholis – prastas derinys.

Melnragės paplūdimiuose, kaip įprasta, yra daug duobių, ten įsmeigti ženklai su įspėjimais, kur maudytis draudžiama.

„Tačiau poilsiautojai tų ženklų nepaiso, eina maudytis, kur pavojinga. Vien per birželį išgelbėjome keturis skęstančiuosius, visi jie ne klaipėdiečiai ir net ne Lietuvos piliečiai – iš Ukrainos, Estijos, Čekijos. Dar blogiau, kai ant ženklo „Duobė“ poilsiautojai įsigudrina užmesti rankšluostį ar marškinėlius, taip uždengdami labai svarbų įspėjimą“, – teigė A.Siakki.

„Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas pabrėžė, kad didelė problema pliažuose – ir alkoholio vartojimas.

„Pirmiausia, paplūdimiai yra vieša vieta ir čia vartoti alkoholinius gėrimus draudžiama, be to, kai karšti orai, gėrimai veikia labai blogai. Buvo ne vienas atvejis, kai padauginę alkoholio keli poilsiautojai prarado sąmonę, nes karštas oras ir alkoholis – prastas derinys“, – pastebėjo A.Siakki.

Mažamečiai – be priežiūros

Gelbėtojai pataria silpnesnės sveikatos poilsiautojams ypač karštomis dienomis nuo 12 iki 16 val. geriau neiti į paplūdimį.

Nuo Joninių, kai prasidėjo karščiai, daugeliui žmonių prie jūros sutrikdavo sveikata ir labai dažnai teko kviesti greitąją pagalbą.

Medikai turėjo ypač daug darbo.

Aleksandras Siakki. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Dar viena problema yra vaikų priežiūra paplūdimiuose. Buvo atvejis, kai ketverių metų berniukas, labai sumanus vaikas, pats atėjo pas gelbėtojus, prisistatė ir pareiškė, kad „pametė savo tėvus“. Paskelbėme per garsiakalbį. Tėvai iki to skelbimo savo vaiko nebuvo pasigedę“, – teigė A.Siakki.

Gelbėtojai pastebi, kad daug vaikų iki 14 metų į paplūdimį ateina be suaugusiųjų, nors tai pagal Paplūdimio taisykles yra draudžiama.

„Kol tėvai dirba, mažamečiai ateina vieni, maudosi. Mums jie sako, štai juos prižiūri 16–17 metų sesuo ar brolis. Bet paauglys niekada nesugebės taip prižiūrėti vaikų, kaip suaugusysis, nes jis pats dar – vaikas“, – pabrėžė A.Siakki.

Tokiu atveju skambinama tėvams ir pranešama, kad jų vaikai vieni prie jūros.

Šiemet kol kas išvengta nelaimingų atvejų pliažuose dėl be priežiūros besimaudančių vaikų.

Vasara dar tik įsibėgėja, panašu, kad ir kitą savaitę bus palankūs orai ilsėtis pajūryje, todėl gelbėtojai prašo poilsiautojų pasirūpinti savo vaikais, sveikata ir daiktais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galėtum plaukiot

Galėtum plaukiot portretas
savo kūdroj,jei tokią turi.

Jei šūdai plaukia jūros paviršiuje,

Jei šūdai plaukia jūros paviršiuje, portretas
tai visai nereiškia, kad vanduo nešvarus. Maudykitės drąsiai, bet būkite budrūs, škia.

fas fas

fas fas portretas
toks svarus, kad islipus is tokio vandens vel nekaltu tampi
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių