Melnragėje netrukus bus atkuriami palūdimiai

 • Teksto dydis:

Kurortinėje Klaipėdos pirmosios Melnragės teritorijoje netrukus bus pradėti atkurti pernykštės audros nuniokoti paplūdimiai – specialų povandeninį pylimą, papildysianti pakrantes smėliu, ketinama užbaigti iki rudens.

Kaip ketvirtadienį informavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, smėlis bus kasamas žemsiurbėms, kurios jau pasiekė Klaipėda, atliekant išorinio laivybos kanalo gilinimo darbus – šis smėlis bus išpiltas formuojant specialų povandeninį pylimą jūroje, I Melnragės teritorijoje prie šiaurinio molo.

Pasak uosto, pylimo smėlį bangos palaipsniui turėtų išplauti į krantą, o vėjas jį nuneš į kopagūbrį, tad, kaip tikimasi, paplūdimys pasipildys smėliu ir susidarys palankios sąlygos kopagūbrio regeneracijai.

Su projektą vykdančiu rangovu sutarta, kad smėlio pylimo darbai vyks trimis etapais. Darbai bus pradėti toliau nuo oficialaus paplūdimio, arčiau molo.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas sako, kad dėl darbų etapais sutarta po susitikimų su melnragiškių bendruomene, taip pat banglentininkų bei biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ atstovais. Anot jo, pylimą tikimasi užbaigti per tris savaites, nes vasara šiems darbams yra palankiausia.

„Tokio tipo darbams yra būtinos itin palankios oro sąlygos – minimalus bangavimas ir vėjas. Galbūt atrodo, kad rudenį ar pavasarį vyrauja ramūs orai, tačiau jūroje bangų aukštis gali siekti kelis metrus, todėl suformuoti pylimą yra labai sunku, o žiemą – išvis neįmanoma. Labai tikime, kad darbai bus atlikti kaip planuojama – per tris savaites“, – teigė A. Latakas.

Nors didžiojoje dalyje, kur vyks darbai, nėra oficialaus paplūdimio zonos, poilsiautojų prašoma būti atsakingiems, paisyti įspėjamųjų bei draudžiamųjų ženklų ir nurodytose vietose nelipti į vandenį.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis džiaugėsi, kad po pernai praūžusios audros, padariusios uostamiesčio paplūdimiams didelę žalą, Aplinkos ministerija išgirdo savivaldybės prašymus ir krantotvarkos darbams buvo skirtas Europos Sąjungos finansavimas.

„Žinoma, apmaudu, kad paplūdimių sutvarkymo darbai vyks vasarą ir neabejotinai sukels nepatogumų poilsiautojams. Suprasdami šių darbų svarbą, o taip pat aplinkybę, kad paplūdimių sotinimas smėliu negali vykti rudenį, tikimės mūsų pajūryje poilsį planuojančių klaipėdiečių ir miesto svečių supratingumo ir kantrybės iškęsti būsimus nepatogumus“, – kalbėjo G. Neniškis.

Povandeniniam pylimui formuoti pasitelktos kelios žemsiurbės. Iš išorinio laivybos kanalo paimtą jūrinį smėlį žemsiurbės pakaitomis purkš maždaug 120 metrų atstumu nuo kranto ir 2–3,5 metro gylyje po vandeniu formuos pylimą. Pylimo ilgis sieks 700–750 metrų. Iš viso bus supilta apie 180 tūkstančių kubinių metrų reikalavimus atitinkančio jūrinio smėlio.

Darbus atliks Belgijos uostų gilinimo ir valymo kompanija „Jan de Nul N.V.“, veikianti pagal jungtinės veiklos sutartį su „Baggerwerken Decloedt en Zoon N.V.“.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nuo 2001 iki 2018 metų iš viso paplūdimiams papildyti jau yra išpylusi apie 1 milijoną 220 tūkstančių kubinių metrų smėlio. Paskutinį kartą smėlis piltas 2018-aisiais ties Giruliais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių