Pereiti į pagrindinį turinį

M. Paulauskas – Klaipėdos garbės pilietis

2021-11-25 13:30

Klaipėdos garbės piliečių gretas papildė praeityje žymus krepšininkas Modestas Paulauskas. Taip nusprendė uostamiesčio politikai, nepaisant to, kad kai kurie miesto sporto gerbėjai tam nepritarė, nes esą su Klaipėda šio garsaus žmogaus vardas mažai susijęs.

Pritarė: uostamiesčio tarybos sprendimu, legendiniam krepšininkui M.Paulauskui suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas.
Pritarė: uostamiesčio tarybos sprendimu, legendiniam krepšininkui M.Paulauskui suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas. / Evaldo Šemioto nuotr.
Turinys

Savivaldybės taryba ketvirtadienį balsų dauguma (23 balsavo už ir vienas susilaikė) pritarė Klaipėdos krepšinio federacijos prezidento Algirdo Vaicekausko siūlymui suteikti Klaipėdos miesto garbės piliečio vardą profesionaliam krepšininkui Modestui Juozapui Paulauskui.

Šis vardas jam suteiktas už aktyvų Klaipėdos miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje per daugiau nei 20 metų trukusią profesionalaus krepšininko karjerą.

Vis dėlto ne vienam tarybos nariui prieš balsuojant kilo klausimų, kuo šiuo atveju konkrečiai Klaipėdai nusipelnė M. Paulauskas, be to, kad čia baigė mokyklą?

Ar tas pats žmogus gali būti kelių miestų garbės pilietis ir kodėl šiuo garbiu vardu lig šiol nepagerbtas vienas iškiliausių klaipėdiečių, pirmasis Klaipėdos miesto tarybos pirmininkas Vytautas Čepas?

Reziumavus, kad M. Paulauskas labai garbinga asmenybė, kuriam "Klaipėda yra jo širdies namai" ir jis "įkvėpė ne vieną klaipėdietį siekti karjeros", taip pat, kad kiti metai, kai bus minimas Lietuvos krepšinio šimtmetis, paskelbti Krepšinio metais, politikai pritarė siūlymui suteikti M. Paulauskui Klaipėdos garbės piliečio vardą.

Garbės piliečio regalijos jam bus įteiktos per Klaipėdos miesto gimtadienį rugpjūčio 1 d.

Vis dėlto dar prieš balsavimą tarybos nariai gavo Andriaus Kavaliausko vardu pasirašytą laišką. Jame rašoma: "M.Paulauskas, gimęs Kretingoje, dabar gyvena Šakiuose. Jo nuopelnas Klaipėdai tik toks, kad jis žaidė Klaipėdos "Maisto" komandoje sovietmečiu. Jo oficialioje biografijoje nė žodžio apie Klaipėdą. Žinoma, tai iškili Lietuvos ir SSRS asmenybė, bet su Klaipėda jo sąsajos labai menkos. Atrodysime tiesiog apgailėtinai, jei suteiksime Kauno garbės piliečiui dar ir Klaipėdos garbės piliečio vardą. Argi mes, klaipėdiečiai, neturime ir negalime pagerbti savų klaipėdiečių?"

Laiške nepamiršta paminėti, kad M.Paulauskui 2009 m. medalį "Už nuopelnus Kaliningrado sričiai" įteikė tuometis Kaliningrado gubernatorius.