Ligoninių vadovų konkursai – pasaka be galo?

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių gydymo įstaigų vadovų paieška kelia ir nuostabą, ir šypseną. Per kelis mėnesius jau trečią kartą skelbiamas konkursas į Klaipėdos jūrininkų ir Respublikinės Klaipėdos ligoninių vadovų postus.

Paskelbė trečią kartą

Praėjusios savaitės pabaigoje iš naujo paskelbti konkursai į Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorių vietas. Nors vos prieš kelis mėnesius tokie konkursai jau buvo įsibėgėję.

Tuomet Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė informavo, kad abiejuose konkursuose pageidavo dalyvauti po šešis kandidatus.

Vasarį buvo vertinama kandidatų atitiktis reikalavimams. Tuomet akcentuota nepriekaištinga vadovų reputacija. Po to – kelių mėnesių tyla.

Oficialiai abu konkursai lyg ir nebuvo atšaukti, tad žinia apie naujus konkursus – kaip perkūnas iš giedro dangaus. Per kelis mėnesius Sveikatos apsaugos ministerija jau trečią kartą organizuoja sau pavaldžių uostamiesčio ligoninių vadovų konkursus.

Su panašia situacija susiduria ne tik Klaipėdos gydymo įstaigos: iš naujo paskelbtas konkursas ir į Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovo pareigas. Beje, taip pat ne pirmą kartą.

Panašių istorijų buvo ir su kitomis didelėmis Lietuvos gydymo įstaigomis – konkursai tai paskelbiami, tai atšaukiami ir vėl skelbiami iš naujo.

Viskas dėl reputacijos?

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Vilma Srogė taip pakomentavo situaciją dėl konkursų:

"Kovo mėnesį buvo atšaukti konkursai VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės,VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinio priklausomybės ligų centro direktorių pareigoms užimti, įvertinus, jog esamos sąlygos, pagal kurias šiuo metu organizuojami konkursai sveikatos priežiūros įstaigų vadovų postams užimti, sudaro nevienodas konkurencines galimybes juose dalyvaujantiems pretendentams ir nepakankamai užtikrinamas kandidatų nepriekaištingos reputacijos įvertinimas.

Naujoji Sveikatos apsaugos ministerijos konkursų tvarka yra rengta, atsižvelgiant į naująjį valstybės tarnybos biudžetinių įstaigų vadovų atrankos mechanizmą, kuriuo buvo pakeisti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatai užtikrinant tinkamą konkurso organizavimo procesą, leidžiantį išrinkti aukščiausius skaidrumo reikalavimus atitinkančius kandidatus į įstaigos vadovo pareigas.

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas savo nutarime nurodo, kad skaidrumas yra būtina prielaida neįsigalėti korupcijai, protekcionizmui, vienų asmenų diskriminavimui ir privilegijų teikimui kitiems bei užkirsti kelią piktnaudžiavimams valdžia, taigi ir būtina prielaida žmonėms pasitikėti viešosios valdžios institucijomis ir apskritai valstybe.

Tad patobulintame konkursų organizavimo procese patikslinti konkurso vykdymo terminai, atrankos būdai adaptuoti pagal valstybės tarnybos naują vadovų atrankos modelį bei, siekiant didinti skaidrumą ir objektyvumą, panaikintos iki šiol egzistavusios konkursų organizavimo ir vykdymo teisinio reguliavimo spragos, pakeistas atrankos vertinimo metodų įvertinimas, pretendentų teikiamų apie save duomenų sąrašas ir kt."

Neišvengė klaidų

Anksčiau skelbti konkursai į Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorių vietas nepasiėjo be nesklandumų.

Iš pradžių buvo paskelbtas konkursas tik Jūrininkų ligoninei. Po kurio laiko tyliai atsirado informacija ir apie Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus konkursą. Tačiau netrukus jie buvo atšaukti dėl įsivėlusių techninių klaidų – paaiškėjo, kad pateiktos netinkamos konkurso sąlygos.

Po kelių dienų konkursai paskelbti iš naujo. Ir tuomet neišvengta neapsižiūrėjimų: konkurso pavadinime skelbta, kad kandidatai gali pretenduoti į Jūrininkų ligoninės generalinio direktoriaus vietą, nors skelbime toliau nurodoma, kad bus renkamas direktorius. Vėliau klaida ištaisyta.

Sveikatos apsaugos ministerijos sutartys su dabartiniais minėtų ligoninių vadovais baigėsi praėjusių metų liepą.

Komentaras

Antanas Matulas, Seimo narys, Seimo Sveikatos komiteto narys:

– O kodėl dabar Klaipėdoje atšaukė konkursus? Sveikatos apsaugos ministerija nesusitvarko su savo pareigomis. Panaši situacija Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotyje ir kitose ligoninėse.

Paskirtas žmogus vėliau atšaukiamas dėl neva skaidrumo reikalavimų neatitinkančios reputacijos. Bet tie reikalavimai – tik A.Verygos galvoje.

Įstatymo projektas dėl nepriekaištingos gydymo įstaigų vadovų reputacijos yra pateiktas, bet nepriimtas. Valdantieji gal tikėjosi greitai prakišti  įstatymą su tais visais kriterijais, bet nepavyko. Jie laukė savivaldybių, prezidento rinkimų, tačiau juos pralaimėjo. Dabar Seimas pusiau dirba, pusiau – ne, šią savaitę vėl nebus plenarinių posėdžių. Gal todėl ir konkursai vis atšaukiami, tikintis, kad pagaliau bus priimti tie įstatymai?

Juokinga, kad reputacija tampa atspirties tašku ir skelbiami tokie konkursai kaip SST ar Valstybės saugumo darbuotojams.

A.Veryga kitiems kelia aukštus reikalavimus, nors pats jų neatitinka. Bent tris kartus pripažinta, kad ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus.

Kitas dalykas – ministerija nemoka organizuoti darbų. Vilniuje taip pat atšauktas ir vėl iš naujo paskelbtas konkursas, nes pagal reikalavimus vadovo pareigas turi eiti kitas kandidatas, užėmęs antrąją vietą.

Mano žiniomis, ministerija dėl šio konkurso paduota į teismą. Tai greičiausiai vėl užtruks, nes teismas greičiausiai pripažins, kad pareigas turi užimti antroje vietoje likęs kandidatas. Panaši situacija ir Klaipėdoje.

Kitas variantas, kad ministerija ieško savų žmonių. Juokinga, kad reputacija tampa atspirties tašku ir skelbiami tokie konkursai kaip SST ar Valstybės saugumo darbuotojams, nors, jei tokie reikalavimai būtų patvirtinti įstatymu, pats A.Veryga jų neatitiktų ir negalėtų būti ligoninės vadovu.

Kodėl reikia taikyti visiškai nelogiškus reikalavimus? Ministerija jau su daugeliu dalykų nesusitvarko ir nemoka tinkamai organizuoti darbų. Mano žiniomis, Lietuvoje jau yra 5 ar 6 gydymo įstaigos, neturinčios nuolatinio vadovo. Ką tai reiškia? Darbai netinkamai organizuojami, nesprendžiamos problemos, o galiausiai nukenčia pacientai ir darbuotojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas savivaldybei

Klausimas savivaldybei portretas
O kada Klaipėdos savivaldybė pakeis sau pavaldžių ligoninių vadovus--į aštuoniasdešimtmetį įkopusius Drungilienę ir Janušonį? Kada atsiras jauni vadovai, kurie nepavers Slaugos ir Universitetinės ligoninių savo namais, savo "mokslo" įstaigomis, kuriose stažuojasi studentai iš Rusijos ar Kazachstano? Kokia nauda mums, kai palatos perpildytos, o Slaugos ligoninės aukštas tampa auditorijmois trečiųjų šalių jaunimui?

Jonas

Jonas portretas
Veryga neatitinka jokių reikalavimų!

Pensininke

Pensininke portretas
PO galais ar SKERNELIS nemato kaip jo VERYGA neatitinka jokiu skaidrumo kriteriju, kaip TEISESAUGOS dirba su NENUSIKALSTAMA Kaunieciu seimos byla ? Kas dedasi LIETUVOJE kai to skaidrumo nera kiekviename zingsnyje. Reikia baigti garbinti musu STABUS , kurie skaldo visuomene ir laiko itampoje.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vitės kvartale lapus šluoja senukai
  Vitės kvartale lapus šluoja senukai

  Lapais užversti kiemai gyventojams taip įkyrėjo, kad su grėbliais rankose į lauką nesibodi išeiti ir senjorai. Pasak Vitės bendruomenės narės Ritos Kuprelienės, jei savo darbą normaliai atliktų daugiabučius administruojančios įmonės darb...

  7
 • „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą
  „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą

  Šią savaitę AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos posėdyje nutarta nutraukti įmonės generalinio direktoriaus konkurso procedūras ir skelbti naują konkursą. ...

 • Greičio matuokliui – nauja pozicija
  Greičio matuokliui – nauja pozicija

  Artėjant šaltajam sezonui uostamiestyje vėl keičiamos greitį fiksuojančių įrenginių vietos. Minijos gatvėje kurį laiką pažeidėjus fiksavęs greičio matuoklis nuo šiol veiks P.Lideikio gatvėje. ...

 • Kelyje – spąstai vairuotojams
  Kelyje – spąstai vairuotojams

  Jau kurį laiką Perkėlos gatvėje žioji pavojinga smegduobė. ...

  2
 • Dėl beglobių kačių – nerimas
  Dėl beglobių kačių – nerimas

  Nors laukinės katės turi būti šeriamos tik savivaldybės nustatytose vietose ir šiukštu ne po daugiabučių balkonais, gyventojų praktika – kiek kitokia. ...

  6
 • Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose
  Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose

  Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir spor...

  4
 • Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos
  Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos

  Nors dauguma uostamiesčio kavinių ir barų savininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas, šį reikalavimą įvykdė tik pusė patikrintųjų. ...

  2
 • A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš
  A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš

  Po Vilniaus apygardos teismo sprendimo, pagal kurį buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus iš pareigų atleistas teisėtai, Susisiekimo ministerija, regis, neskubės skelbti naujo konkurso direktoriaus pareigoms. ...

 • Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai
  Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai

  „Iki premjeros laiko liko nebedaug, tad mano mintyse tik būsimos operos vaizdiniai: matau personažus, atskiras scenas... Eduardo Balsio muziką klausiau daugybę kartų. Kita vertus, manau, kad repeticijose turi išlikti improvizacinis pradas&ldq...

 • Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės
  Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės

  Artėjant šventiniam laikotarpiui aiškėja, kaip šiais metais bus papuoštas miestas. Teatro aikštėje vėl ketinama įžiebti natūralią Kalėdų eglę, be dekoracijų neliks ir Atgimimo aikštė. ...

  5
Daugiau straipsnių