„Laiškas istorijai“: daugiausia klaipėdiečių laiškų sulaukė M. Mažvydas

"Ar, kurdamas dabartinį Lietuvos himną, žinojote, kad ateityje jo žodžius švelniai tars kiekvienas vaikas ir suaugusysis?" – taip į Vincą Kudirką kreipėsi septintokė Ieva iš Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos.

Nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios prie 50 paminklų visoje Lietuvoje išrikiuotos paštadėžės, skirtos laiškams istorijai. Moksleiviai – ir ne tik – aktyviai metė į jas laiškus, kuriuose žavėjosi istorinių asmenybių nuopelnais ir dalijosi savo kasdieniais rūpesčiais.

"Labai jautru. Kartais norisi ir ašarą išspausti. Vis dėlto skaitai ne kaip laišką sau, o vaiko tekstą jį įkvėpusiam žmogui", – pasakojo viena akcijos "Laiškas istorijai" organizatorių Valdonė Ovadnevienė.

Daugiausia klaipėdiečių laiškų sulaukė Martynas Mažvydas. Pašto dėžutės uostamiestyje stovėjo prie jam ir Kristijonui Donelaičiui skirtų paminklų. Tačiau daugelis asmenybę rinkosi ne pagal dėžutes.

"Rašė ir Adolfui Ramanauskui-Vanagui, M.K.Čiurlioniui, S.Daukantui, J.Basanavičiui", – vardijo V.Ovadnevienė.

Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su istorinėmis asmenybėmis.

"Matyti, kad vaikiai stengėsi, galvojo, pasidomėjo asmenybėmis. Jaučiasi ir didelis mokytojų indėlis, supažindinant su jomis", – sakė V.Ovadnevienė.

Laiškuose vaikai dėkojo istorinėms asmenybėms už nuveiktus darbus ir pasakojo apie save.

"Kai kurie rašo labai nuoširdžius laiškus. Papasakoja, kaip jie patys gyvena. Daug kas mini, kad dabar yra COVID-19 pandemija, tenka mokytis nuotoliniu būdu", – teigė V.Ovadnevienė.

Likus kelioms dienoms iki akcijos pabaigos, klaipėdiečiai jau buvo parašę daugiau nei šimtą elektroninių laiškų istorijai. Dar daugiau nei pusšimtį organizatoriai suskaičiavo pašto dėžėse prie paminklų.

Dar nesibaigus iniciatyvai, visoje Lietuvoje buvo prirašyta apie tūkstantis laiškų.

Paskutinėmis dienomis organizatoriai tikisi jų sulaukti dar daugiau. Nors daugiausia rašė moksleiviai, kurti buvo raginami visi.

Įdomiausių laiškų autorius apdovanos akcijos iniciatorius Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.NAUJAUSI KOMENTARAI

>pensininkas

>pensininkas portretas
Kiek stribams mokedavo, tikriausiai tiek, kiek uzslaptintiems 75 metams kgbistams?

Pensininkas

Pensininkas portretas
Lai vaikai paskaito Ramanausko Vanago prisiminimus "Daugel krito sūnų", dabar "Partizanai". Pats rašo kaip šaudė rusus. (Tai genocidas). Kaip naktimis plėšikavo. Nerašo kaip išsivedė merginą į mišką, kur jos kūnelis nieks nežino. Žmogus duoda parodymus, nurodo merginos duomenis. Mano tel. 8 662 33770.

E.

E. portretas
Aš lietuvis. Laikai keičiasi, laikai tie patys, laikas stovi. Žemynai juda, pasauliais temsta švinta, o aš vis dar lietuvis. 10000 metų. ŽEMIŠKŲ.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių