Laimė būti ištirtiems dėl koronaviruso pasitaiko ne visiems: tyrimas – lyg loterija?

 • Teksto dydis:

Laimė būti ištirtiems dėl koronaviruso pasitaiko ne visiems. Tuo savu kailiu įsitikino vienas gyventojų. Nors karštosios linijos darbuotoja, išklausiusi negaluojantį vyrą, ir sutiko, kad jam reikalingas tyrimas dėl koronaviruso, paaiškėjo, kad laisvų laikų nėra. Juos gali tekti "medžioti" lyg laimingą skaičių loterijoje.

Pajuto ligos simptomus

Šiomis dienomis sunegalavęs Tomas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo bėdų dėl kvėpavimo takų turėjęs dar metų pradžioje, tačiau būklė buvo pagerėjusi, ir žmogus gyveno įprastą gyvenimą.

"Tačiau dabar, pablogėjus sveikatai, nusprendžiau pasiskambinti trumpuoju numeriu 1808 ir pasikonsultuoti", – dėstė pašnekovas.

Žmogus pasakojo nekarščiavęs, atvirkščiai – kūno temperatūra net žemesnė, nei įprasta, nesiekia 36 laipsnių. Vieną vakarą vyrą kamavo ir sausas kosulys.

Tomas pastaruoju metu užsienyje nesilankė, taip pat neteko kontaktuoti su neseniai ten buvusiaisiais, tačiau jo darbo pobūdis toks, kad tenka bendrauti su žmonėmis.

Neliko laisvo laiko

Išklausiusi Tomo skundų, karštosios linijos 1808 operatorė nusprendė, kad jam vertėtų atvykti į Klaipėdoje prie "Švyturio" arenos esantį mobilųjį patikros punktą ir išsitirti dėl viruso.

Tiesa, vyras pasakė, kad neturi automobilio, tuomet jam buvo paaiškinta, kad tai – ne problema, mat savivaldybė suteikia atvežimo paslaugą.

Nors, atrodytų, kliūčių tyrimui nėra, žmogus ištirtas nebuvo. Paaiškėjo, kad artėjančią dieną laisvų vietų tyrimams neliko.

Anot pašnekovo, jam buvo pasiūlyta paskambinti kitą dieną ir pabandyti gauti laiką tyrimui dar kitą parą. Kadangi vyras nekarščiuoja, jam nebuvo rekomenduota kreiptis skubios pagalbos į ligoninę.

Žmogų dar labiau nustebino tai, kad nors jo būklė ir kelia įtarimų, jam buvo pasiūlyta gyventi įprastą gyvenimą, eiti į darbą.

"Dirbdamas daug bendrauju su žmonėmis, į darbą vykstu viešuoju transportu", – sakė pašnekovas, pridurdamas, kad tokie karštosios linijos darbo metodai, anot jo, prisideda prie viruso plitimo.

Turėtų kreiptis į šeimos gydytoją

Kad prastai besijaučiantis ar įtariamai virusu užsikrėtęs žmogus neturėtų eiti į viešumą, pripažino ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė.

"Tokiu atveju į darbą žmogus neturėtų eiti. Jis turi skambinti savo šeimos gydytojui, kuris spręs dėl nedarbingumo išdavimo ir siuntimo tolesniems tyrimams. Jei žmogaus būklė sunki – jis dūsta, labai aukšta temperatūra ar sunkia forma pasireiškia kiti simptomai, tuomet reikia nedelsiant skambinti 112", – dėstė Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

Ji taip pat priminė, kad jei sunegalavusiam žmogui nepavyksta savo šeimos gydytojui prisiskambinti tą pačią dieną, nedarbingumo pažymėjimas jam gali būti išduodamas atbuline data iki 5 darbo dienų.

Registracija – pagal grafikus

Vis dėlto tai, kad gali tekti "tykoti" laisvo laiko tyrimui dėl koronaviruso mobiliajame punkte, kaip ir nutiko Tomui, yra realu.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė aiškino, kad, siekiant reguliuoti laboratorijų apkrovas ir tyrimų atlikti atvažiuojančių žmonių srautus, mobilieji punktai kasdien ar dar viena diena į priekį sudaro grafikus.

"Šie grafikai yra pateikiami 1808 numerio konsultantams, kurie pagal pateiktus laikus registruoja tyrimams. Tad konsultantai, kol neturi grafiko, negali iš karto registruoti artėjančiai dienai", – sakė G.Banaitytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>Aš

>>Aš portretas
o nulėkus į registratūrą, jokių eilių, registratorės tarpusavyje šnekučiuojasi, o telefonai pypsi užimti lyg jais kas kalbėtų. Čia ne dabar, o prieš mėnesį trečioje ligoninėje.

>Aš

>Aš portretas
Tagi čia tokia mūsų tvarka medicinoje. Turbūt jums neteko registruotis pas gydytojus-specialistus(kardiologą, gastroendrologą ir pan.)..Tas pats nuo senų senovės:registratūra visiems kalba kad bus talonai dalinami tam tikrą dieną, o kai atėjus tai dienai nuleki iš ryto to talono(prisikambinti beviltiška) tai išgirsti kad jau nėra.laikas priprasti:)

Aš portretas
Visą savaitę bandau registruotis tyrimui, tačiau laikų iš tyrimui nėra. Registruoja tik vienai dienai į priekį, bet kada tik paskambini-niekada neturi sąrašų registracijai, patarė skambinti kas pusė valandos.
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Šiauriniame rage – renginių erdvės startas
  Šiauriniame rage – renginių erdvės startas

  Šiaurinis ragas šiemet virs tikra muzikos oaze. Šį savaitgalį oficialiai atidaryta renginių scena, kurioje iki pat vasaros galo kiekvienos savaitės pabaigoje vyks įvairiausių grupių bei atlikėjų pasirodymai. Kai kurie renginiai bu...

  3
 • Melnragėje – banglentininkų apgultis
  Melnragėje – banglentininkų apgultis

  Jau kurį laiką pajūryje vyraujantys vėjuoti orai džiugina banglenčių sporto mėgėjus – prie molo gausybė jų raižo bangas. Pastebima, kad šiemet norinčiųjų išbandyti šį sportą skaičius pastebimai išaugo. ...

  3
 • Greitaeigiai elektriniai autobusai – netolima Klaipėdos ateitis
  Greitaeigiai elektriniai autobusai – netolima Klaipėdos ateitis

  Netrukus pagrindinėmis uostamiesčio gatvėmis riedės vien nauji, aplinką tausojantys, patogūs ir keleivių laiką taupantys greitaeigiai elektriniai autobusai – tokia yra Klaipėdos viešojo transporto vizija. Kelionės kaštai keleiviam...

  7
 • Teks apsišarvuoti kantrybe: Klaipėdoje – hidraulinių bandymų pradžia
  Teks apsišarvuoti kantrybe: Klaipėdoje – hidraulinių bandymų pradžia

  Nuo pirmadienio šiaurinė Klaipėdos dalis liks be karšto vandens – mieste prasidės hidrauliniai bandymai. Paprastai pavasarį vykdavusi patikra šiemet dėl koronaviruso pandemijos ir galiojusio karantino buvo perkelta į vasarą. ...

 • Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas
  Naujam keltui – „Klaipėdos“ vardas

  Jau maždaug po metų tarp Smiltynės ir Klaipėdos krantų turėtų pradėti kursuoti naujasis bendrovės "Smiltynės perkėla" keltas. Jam, pasitarus su miestiečiais, nuspręsta suteikti "Klaipėdos" vardą. Artimiausiais metais bendrov...

  3
 • Jachta „Dailė“ – likimo brizų sūkuryje: ką mena jos istorija?
  Jachta „Dailė“ – likimo brizų sūkuryje: ką mena jos istorija?

  Viena iš trijų burinių Lietuvos laisvės šauklių, Atgimimo įkarštyje kartu su "Audra" ir "Lietuva" perplaukusi Atlantą, jachta "Dailė" po ne itin malonių nuotykių Švedijoje pagaliau grįžo į K...

  5
 • Povandeninis laivas – vis dar Klaipėdoje
  Povandeninis laivas – vis dar Klaipėdoje

  Vokiečių karinis povandeninis laivas Klaipėdos uosto akvatorijoje kreipia į save klaipėdiečių ir miesto svečių dėmesį. Žmonėms smalsu, ką čia veikia jo įgula ir kada bus galima pamatyti šį laivą išplaukiant. ...

  13
 • Po lietaus – lietuviška vasara pajūryje
  Po lietaus – lietuviška vasara pajūryje

  Trečioji liepos savaitė pajūryje veikiausiai bus lietuviškai vasariška. Karščių neprognozuojama, bet gera žinia, kad nelaukiama ir lietaus. Prasčiausi orai bus pasibaigę jau šį rytą, kai naktį būsime išgyvenę gau...

 • Klaipėdos savivaldybė nepritaria „Mestillos“ poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai
  Klaipėdos savivaldybė nepritaria „Mestillos“ poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai

  Klaipėdos miesto savivaldybė, išnagrinėjusi bendrovės „Sweco Lietuva“ pateiktą panaudoto augalinio aliejaus perdirbimo ir riebalų rūgščių metilo esterio gamybos pajėgumo didinimo bendrovė „Mestilla“ gamykloje Kl...

  3
 • Klaipėdos savivaldybė steigs klientų aptarnavimo centrą?
  Klaipėdos savivaldybė steigs klientų aptarnavimo centrą?

  Klaipėdoje bus svarstomas klausimas, susijęs su Klientų aptarnavimo centro atsiradimu. Numatoma, kad jame savivaldybės ir jai pavaldžių įmonių teikiamas paslaugas galėtų gauti tie gyventojai, kuriems dėl atstumo sudėtinga jas pasiekti dabar. ...

  20
Daugiau straipsnių