Labdaros gobimo vingrybės

Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filiale kilo sumaištis dėl labdaros. Į valstybės finansuojamą įstaigą be jokio juridinio pagrindo atvežta labdaringo maisto.

Eilėje – biudžetinė įstaiga

Dešimt dėžių su maisto paketais Psichiatrijos filiale teišbuvo parą. Apie labdarą sužinojęs Apskrities ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas nurodė nedelsiant jos atsisakyti.

Pirmadienį maisto daviniais su Klaipėdos organizacijomis dalijosi Vaikų dienos centrą įkūręs Labdaros ir paramos fondas "Dienvidis".

"Pas mus ugdomi 19 moksleivių. Tokio kiekio maisto mums yra per daug, tad galime pasidalyti su kitomis organizacijomis", – sakė fondo "Dienvidis" direktorė Ana Stirbienė.
Per porą valandų dviejų tonų dėžių, gautų iš Vokietijos, rietuvė ištirpo. Maisto labdaros atvažiavo benamius ir socialiai remtinus kasdien maitinančios labdaros valgyklos įkūrėjai, kitos įstaigos. Labdaringo maisto pageidavo ir iš valstybės biudžeto išlaikomas Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filialas, jų automobilis buvo antras eilėje prie nemokamų dovanų.

Lėšų pakanka

"Klaipėdai" pasidomėjus, kodėl prie labdaros fondo "Dienvidis" durų šį pirmadienį maisto paketus krovėsi Klaipėdos apskrities ligoninės Psichiatrijos filialo darbuotojas, šios įstaigos vadovas Algirdas Narinkevičius supyko.

"Absoliučiai nesupratau. Visiškai nesupratau. Nieko nežinau, – pareiškė Psichiatrijos filialo vadovas. – Ligoninė turi pakankamai lėšų ir maitina normaliai bei tvarkingai, ne tuo adresu skambinate".

A.Narinkevičiui patikinus, kad žurnalistai ne tik savom akim matė, bet ir turi jo vadovaujamos įstaigos vardu prisistačiusio darbuotojo nuotrauką, vyriausiasis gydytojas pakėlė toną: "Cha. Nu ir kas? Kokią situaciją aš turiu paaiškinti?"
Vyriausiojo gydytojo teko kantriai to paties klausti kelis kartus.

"To, kas mums priklauso, mums pakanka, bet jei yra papildomai, mes visada priimame. Supratot? Ar supratot? O ką jūs supratote? – tai išrėžęs A.Narinkevičius numetė telefono ragelį.

Ligoninės vadovas – priblokštas

Kitą dieną "Klaipėda" pasiteiravo Klaipėdos apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo Romaldo Sakalausko, kuriam pavaldus Psichiatrijos filialas, ar išvakarėse gautais maisto daviniais nuo šiol bus maitinami ligoninės pacientai.

"Savivalė ir viskas. Mes turime pakankamą finansavimą maitinimui. Stacionariai besigydantiems skiriama maitinimui 10 litų per dieną. Dabar turime 231 ligonį. Reikia aiškintis, kas ten vyksta. Negali taip būti, kad prie "Maximos" slaugytojos padėjėja prašytų bulvių alkaniems ligoniams. Reikia kirsti per nagus ir kuo greičiau, tuo bus geriau", – išgirsta žinia piktinosi R.Sakalauskas.

Apskrities ligoninės vadovas, išgirdęs detektyvinę labdaros istoriją, iškart susisiekė su A.Narinkevičiumi ir buvo priblokštas, kad pastarasis patikino apie labdarą nieko nežinantis, o išvakarėse su "Klaipėda" apskritai nekalbėjęs.

"Aiškinamės, kaip tai galėjo nutikti. Galbūt tai nebuvo padaryta su įstaigos vėliava, o žmogaus improvizacija. Klausimas – kam tai naudinga? Iš tarybinių laikų žmonės buvo įpratę iš virtuvės neštis produktus namo, tačiau dabar tai jau istorija. Psichiatrinė neseniai prijungta prie Apskrities ligoninės, tad gali būti, kad kažkas savivaliauja. Be mano žinios jokia labdara nepriimama. Turi būti dokumentai, apskaita. Mes atsakingi už pacientų sveiktą. Kas bus, jei kuris po tokio maisto apsinuodys. O palatose po 20-30 guli. O jei visi suviduriuos?", – stebėjosi R.Sakalauskas.

Labdarą grąžino

Maisto ir veterinarijos tarnyba uostamiestyje šios maisto siuntos netikrino. Labdaros fondui "Dienvidis" buvo paaiškinta, esą jei ši labdaros akcija yra vienetinė – jokių tyrimų ar dokumentų nereikia.

"Pirmadienį turėjome pasitarimą, kuriame dalyvavo ir A.Narinkevičius, tačiau nebuvo kalbos apie lėšų trūkumą ligoniams maitinti", – aiškino R.Sakalauskas.

Apskrities vyriausioji gydytoja Ilona Bumblienė "Klaipėdai" patvirtino, kad ligoninės turi teisę gauti ir teikti paramą.

"Tai visiškai normalu, tačiau tai turi būti įstaigos įstatuose, o labdara turi būti pajamuojama", – sakė I.Bumblienė.

Psichiatrijos filialas, pasirodo, nėra prasčiausiai finansuojamas, palyginti su kitomis įstaigomis. Per metus maistui čia skiriama 374 tūkst. litų. Panašaus dydžio Tuberkuliozinei ligoninei ligoniams maitinti skiriama 356 tūkst. litų.

Apskrities ligoninės vadovas R.Sakalauskas atvirai stebėjosi, kodėl apie labdarą jam nebuvo pranešta, o žurnalistams Psichiatrijos filialo vadovas nesiteikė paaiškinti situacijos. Antradienio popietę Apskrities ligoninės vadovą pasiekė žinia, kad labdaros savo privačia iniciatyva važiavo socialinis ligoninės darbuotojas. Buvo paaiškinta, kad neva personalas, norėdamas pagelbėti dienos skyrių lankantiems psichinę negalią turintiems žmonėms, pats ėmėsi iniciatyvos, kad galėtų globotiniams įdėti maisto į namus.

Antradienį labdara grąžinta fondui.NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Ko cia tie zurnalistai panika kelia...visi jug valgyti nori....krize...

Gaila

Gaila portretas
Gaila man tokiu švietėju-žurnalistu kurie ieško sleku ten kur ju nėra.Juk dabar per juos žmones kurie lanko dienos stacionara negaus paramos, kuriu pajamos kartais sieka 200-300lt, o jie juk dėl savo negalios net kartais ir nesupranta kur ta labdara dalinama. Šaunuolė žurnalistė teisinguma padare. Palaikau Psichiatrijos ligoninės darbuotojus kurie bando padėti varkstantiems pacientams, kuriuos visuomene yra atstumusu nes jie kitokie....

QRU

QRU portretas
Tai kur cia kriminalas?Kokia cia sensacija?
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių