Kruizinį sezoną vertina atsargiai: kiek šiais metais galime sulaukti turistinių lainerių?

Mažiau nei po trijų mėnesių Klaipėdoje turėtų startuoti kruizinių laivų sezonas. Šiemet pas mus ketina atplaukti net 60 turistinių lainerių, tačiau manoma, kad geriausiu atveju jų galime sulaukti perpus mažiau.

Prasidėjus tretiesiems pandemijos metams, kruizinės laivybos kompanijos nestokojo optimizmo ir planavo keliones tokiu pat intensyvumu kaip prieš COVID-19 paplitimą.

Šiemet atplaukti į Klaipėdą yra užsiregistravę 60 keleivinių lainerių.

Klaipėdos savivaldybės Ekonominės plėtros grupės vadovė Reda Švelniūtė, dėliodama šių metų strateginius planus, tikisi perpus mažesnio atvyksiančių laivų skaičiaus.

"Pernai buvo registruoti 54 keleiviniai laivai, kurie turėjo atvykti į Klaipėdą, bet atplaukė tik du. Taigi jei šiemet atplauks 30 vietoj registruotų 60, bus labai gerai. Dabar Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro darbuotojai kaip tik rengia anketas, nuolat bendrauja su kruizinių laivų kompanijomis", – kalbėjo R.Švelniūtė.

Turima informacijos, kad šiuo metu bilietai jūrinėms kelionėms parduodami tik vakcinuotiems keleiviams.

Sekame tarptautinę žiniasklaidą ir matome, kad omikronas jau įsisuko ir į kruizinius laivus, bet kol kas laivai nestoja, žmonės renkasi kruizus.

"Sekame tarptautinę žiniasklaidą ir matome, kad omikronas jau įsisuko ir į kruizinius laivus, bet kol kas laivai nestoja, žmonės renkasi kruizus. Tačiau mums reikia apsidrausti, nes visaip gali būti. Todėl įvardijamas realiai tikėtinas atvyksiančių laivų skaičius, jei jų bus daugiau, galėsime ploti", – teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Pernai Švedijos uostuose ir Taline keleivinių laivų buvo daugiau nei Klaipėdoje.

Teigiama, kad labiausiai tam įtakos turėjo skirtingos šalių taisyklės dėl pandemijos. Ten, kur reikalavimai buvo švelnesni, sulaukta daugiau kruizinių laivų.

"Lietuva gana vėlai atsivėrė užsienio turistams, buvo įvairių nuogąstavimų. Bet, pavyzdžiui, Estija pradėjo daug anksčiau juos priimti, Švedija priėmė beveik visą laiką su tam tikromis išlygomis, todėl jie turėjo daugiau svečių. Bet šiemet ir mes optimizmo turime daugiau", – teigė R.Savickienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

LKL

LKL portretas
Kokie po velnių kruizai ir turistai kada prie kruizinio terminalo niekaip skenduoliai neišnyksta,įdomu kokiam turistui įdomu į tai žiūrėti.

Dange

Dange portretas
Tai 99%, kad Dange uzterse sitas "skenduolis". Kaltu nebus, nes gerai patepta...

jis

jis portretas
fotografija gera, su skenduoliu Danėje :)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių