Kraupsta nuo radinių valstybiniuose miškuose: nesibaigiančios istorijos

Miškininkai kraupsta nuo radinių valstybiniuose miškuose. Šernų girininkijoje surinkta ir išvežta 9,5 tonos atliekų, dar išgabenta 250 padangų.

Riogso šiukšlių krūvos

"Aš nežinau, kas su žmonėmis yra ne taip. Nesibaigiančios istorijos. Nuo pavasario į vieną vietą rinkome visas miškuose rastas šiukšles. Išvežėme arti 10 tonų. Tai tik kelių mėnesių surinkimas", – šiurpo Šernų girininkas Arūnas Samoška.

Jis tikino, kad labiausiai apšnerkšti yra miškai šalia gyvenviečių ir sodų bendrijų.

"Kur tik žmonių koncentracija, ten ir šiukšlės. Tik dalis tampa sąmoningesni. O štai vyresnio amžiaus žmonės turi kitokį supratimą", – pastebėjo A.Samoška.

Pasak girininko, kai tik savivaldybės prie viešųjų atliekų konteinerių ėmė statyti kameras, atliekos, seni čiužiniai ar net ir padangos ėmė kauptis miškuose.

"Kelerius metus džiaugėmės – buvo stipriai sumažėję šiukšlių. Bet dabar vėl jos kaupiasi. Ir atveža ne vieną kitą maišelį, o išverčia didžiulėmis krūvomis. Yra įtarimas, kad taip gali elgtis nelegalūs šiukšlių išvežėjai. Gal ir statybininkai. Bet verta priminti, kad tokią paslaugą užsisakęs žmogus gali sulaukti baudos, o pats niekuo dėtas bus", – perspėjo A.Samoška.

Nesibaigiančios istorijos.

Atsekė pagal sąsiuvinius

Miškininkai Butkų miške, aptikę atliekų krūvą, ėmė žiūrinėti, ar tarp jų nėra kokių nors dokumentų ar čekių.

"Radome vaikų sąsiuvinius su vardais ir pavardėmis. Taip ir išsiaiškinome, kokioje mokykloje jie mokosi ir kas jų tėvai. Perdavėme informaciją aplinkosaugininkams. Žmonės viską sutvarkė, išvalė net grėbliais mišką", – prisiminė A.Samoška.

Dar vienas pavyzdys, kaip veikia bendruomenės jėga, yra istorija, nutikusi Pajūrio regioniniame parke. Aptikę šiukšlių krūvą, savanoriai su aplinkosaugininkais išsiaiškino įmonę, kurios užsakymu buvo pirktos statybinės medžiagos, o jų pakuotės atsidūrė miške.

Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos šiukšlintojai naktį susirinko visą savo "turtą" ir taip pat grėbliais iššukavo pajūrio miško žolę.

"Kiškėnų bendruomenė miške rastas šiukšles neša į vieną sutartą vietą. Važiuodami pro šalį mes jas paimame. Galima ir taip bendradarbiauti", – prisiminė A.Samoška.

Sutvarkė svetimas

Dar viena istorija, nutikusi kovo mėnesį, baigėsi aplinkosaugininkų patikrinimu. "Klaipėda" rašė apie situaciją, užfiksuotą dviratininko ("Vairuotojas nurūko palikęs šiukšles" (2022 03 22).

Gyventojas užfiksavo automobilį "Volvo" paženklintą "M" raide. Veikiausiai jaunuosius vairuotojus mokantis vairavimo kursų mokytojas po darbo švystelėjo šiukšlių maišus į pakelę.

Nors vairuotojo elgesį matė vietinis gyventojas, nufotografavo mašiną, tačiau nuotraukose nepavyko užfiksuoti valstybinių numerių.

Aplinkosaugininkai liepos viduryje patikrino Lėbartų mišką.

"Papildomai atlikus apžiūrą vietoje, nustatyta, kad viename sklypų atliekų nebėra, matyti, kad miškas buvo tvarkytas galbūt kartu pašalinant atliekas", – rašoma aplinkosaugininkų rašte.

Bet gretimame miško sklype šiukšlių kalnai tebebuvo, todėl sklypo savininkui išsiųstas pranešimas. Žmogus surinko svetimas šiukšles ir išvežė jas.

"Kartais surandame, kas galėjo šiukšlinti. Tenka nuvažiuoti į kiemą ir pasikalbėti su žmogumi. Labai veiksminga. Žinojome, kokia mašina, nujautėme, kas galėjo pasidarbuoti. Dažniausiai jie visi ginasi, bet paprastai po pokalbio susitvarko", – patikino A.Samoška.

Už savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus galima sulaukti baudų nuo 20 iki 140 eurų.

Nusižengus pakartotinai, gali grėsti nuo 140 iki 600 eurų bauda.

Aplinkos užteršimas rezervatuose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose saugomose teritorijose gali grėsti bauda net iki 1,5 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

AK

AK portretas
Už savo tujų radau šiukšlių dovaną - pakako keleto minučių atrasti kam ir kur buvo siunčiami pranešimai, lobio dalis. Dabar žinau, kuris iš kaimynų yra nusipelnęs šioje srityje. Asmeniškai susakiau, bet dėjosi tyru, ašarą brauk.

senis

senis portretas
per tv rodė kanada tai ten jei šiukšles išverst trukdo medžiai tai juos nupjauna ir svarbiausia niekas neverkia.

Onė

Onė portretas
Na kad veža į miškus,vadinasi kažkas negerai su atliekų surinkimu. Juk ir tas padangas matomai niekur nneina priduoti ,gal per brangu,ar per toli vežti,gal gyventojai neturi galimybių ar pajėgų.gal ir seniūnijos galėtų kažkaip spręsti ,padėti.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių