Koncertų salės parke muzika skambės „Nuo Joninių iki Žolinės“ (programa)

Šeštadienį Klaipėdos koncertų salės parke koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras, pradėsiantis šiemetį muzikinių vakarų ciklą „Nuo Joninių iki Žolinės“.

„Vasaros koncertų ciklas „Nuo Joninių iki Žolinės“, šiemet rengiamas jau trečią kartą, žymi naują Klaipėdos koncertų salės renginių tradiciją ir formą. Jis suteikia galimybę klausytojams patirti malonius įspūdžius ir mėgautis klasikine muzika atvirame ore. Kita vertus, šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje vykstantys renginiai sujungia praeitį su dabartimi. Dar XIX a. viduryje, Šaulių organizacijos laikais, čia vykdavo miesto šventės“, – priminė Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai kompozitorė Loreta Narvilaitė.

2010-auisiais Klaipėdos koncertų salėje atvėrė duris istorinė ekspozicija „Nuo Šaulių namų iki Klaipėdos koncertų salės“, menanti ištakas – tuos metus, kai XIX a. viduryje čia buvo įsikūrusi Šaulių organizacija. Dabar dalis šios istorinės ekspozicijos miestelėnus džiugins jau ir po atviru dangumi – Klaipėdos koncertų salės parko estradoje.

Praeitis ir dabartis, vasaros ir muzikos garsai netrukus čia vėl susilies į bendrą harmoniją ir aštuonis vakarus nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio vidurio kvies patirti jos magišką poveikį.

Apžvelgdama programą, L.Narvilaitė papasakojo, ką šiemet įdomaus publikai žada jau tradiciniu tampantis vasaros koncertų ciklas:

Uvertiūra naujajam amžiui

Birželio 25-ąją Vasaros koncertų ciklą simboliškai pradės Lietuvos kariuomenės orkestras su programa „Uvertiūra naujajam amžiui“.

Vadovaujamas ir diriguojamas Egidijaus Ališausko, jis galingu skambesiu užlies ne tik parko estradą – visoje Šaulių gatvėje aidės uniformuotų orkestrantų atliekami kūriniai. Solo su orkestru pasirodys Tadas Česnauskis (trimitas) bei Tomas Kulikauskas (marimba) – abu studijavę Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje. Orkestre, tikėtina, pamatysime dar ne vieną buvusį klaipėdietį.

Energingas ir efektingas kariškių grojimas sugrąžins į praeitį ir primins kadaise tarpukaryje pas mus buvusį labai populiarų pučiamųjų orkestrų muzikos žanrą.

Vasaros džiazas parke

Uždegantis „Vasaros džiazas parke“ liepos 2-osios vakarą trumpam nustelbs net paukščių giesmes.

Čiulbuonėliai kartu su publika klausysis netipiškos sudėties ansamblio, į kurį susibūrė žinomi klasikinės ir džiazo muzikos meistrai. Raimondas Sviackevičius jame gros akordeonu, kontrabosininkas Arnoldas Gurinavičius visų nuostabai šįkart skambins klavišiniais, Vytis Nivinskas grieš kontrabosu, o Saulius Astrauskas – šio projekto spiritus movens – valdys visą mušamųjų instrumentų bateriją.

Populiarios George’o Gerswino, Herbie Hancocko, Duke’o Ellingtono ir kitų kūrėjų melodijos liesis spalvingomis improvizacijomis, skęs įmantriuose ritmo piešiniuose. Melodingos ir gražios muzikos salelės leis trumpam atsikvėpti, svaigiu valso ritmu pakeliauti svajonių horizontais, kol jų nepertrauks aktyvus svinguojantis pasažas.

Tiktai dėl Lietuvos

Šventiškai ir kilniai koncertu „Tiktai dėl Lietuvos... tik dėl Tėvynės...“ liepos 6-ąją paminėsime Lietuvos valstybės – Mindaugo karūnavimo dieną.

Koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, smuiku grieš Zigmantas Brazauskas.

Ilgaamžių medžių paunksmėje prasmingai skambės lietuvių autorių Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Balio Dvariono, Broniaus Kutavičiaus, Felikso Bajoro, Arūno Navako kūriniai. Justino Marcinkevičiaus dramų „Mažvydas“ ir „Mindaugas“ fragmentus skaitys Klaipėdos dramos teatro aktorius Vytautas Paukštė.

„Aš priverčiau jėga paklusti man. Rašyk, kad aš... kad nemylėjau nieko... Tačiau pridėk, kad visa tai dariau tiktai dėl Lietuvos, tik dėl Tėvynės... Ir būtinai pridėk, kad jai ir man turbūt nebuvo kito... kito kelio... Kad aš buvau jos įrankis... Kad aš tik ją mylėjau... Lietuvą... Ją vieną... Galbūt mane supras... galbūt atleis...“ (iš Just.Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas“).

Vakaro fortepijonas

Romantine nuotaika alsuos pianisto Petro Geniušo rečitalis „Vakaro fortepijonas“, kurio kviečiame klausytis liepos 9-osios vakarą.

Jis bylos apie tai, jog „tikras menininkas įkvėpimo stoka nesiskundžia. Jis visą laiką nori kurti. Pabundi rytą – ir ateina įkvėpimas. Pamatai klaviatūrą ir nori groti. Kartais pianino net matyti nereikia. Įkvėpimas ateina ne tada, kai sėdi ir lauki, o kai dirbi“, – sakė charizmatiškasis pianistas.

Lietuvos nacionalinės premijos laureatui pastaruoju metu dažnai tenka pasirodyti ne tik garbingose akademinėse scenose, bet ir netipiškose, atvirose erdvėse.

Fortepijoninės muzikos koncertas po žvaigždėtu vasaros dangumi – argi ne viliojantis pasiūlymas? Juolab kad jame bus atliekama Frédérico Chopino, Roberto Schumanno, Franzo Liszto muzika. Pasak P.Geniušo, „šie trys pastarųjų metų jubiliatai, vienmečiai romantikai prieš 200 metų įvykdė sprogimą pianizmo istorijoje, suteikdami instrumentui centrinę muzikos jėgą“. Tarp koncerte skambėsiančių kūrinių bus „Vakaro muzika“ iš R.Schumanno ciklo „Margi lapeliai“. P.Geniušas pernai išleido šio kompozitoriaus kompaktinę plokštelę, kurią įrašė Klaipėdos koncertų salėje.

Muzikinis tiltas

„Muzikinis tiltas Bostonas – Klaipėda“ bus nutiestas liepos 16-ąją. Klaipėdos kamerinis orkestras muzikuos su solistais smuikininkais – Bostone (JAV) gyvenančiais Dana Pomerancaite-Mazurkevich ir Yuri Mazurkevich bei Klaipėdoje dažnai sutinkamu Martynu Švėgžda von Bekkeriu.

Klausysimės Antonio Vivaldi, Johanno Sebastiano Bacho, Jean-Marie Leclairo, Arnoldo Malcolmo koncertų vienam, dviem ir trim smuikams su orkestru.

D.Pomerancaitė-Mazurkevich yra Lietuvoje gimusi žymi smuikininkė, pedagogė. Ji, kaip ir Y.Mazurkevich, baigė Maskvos konservatoriją, pelnė laureatų vardus tarptautiniuose konkursuose ir daug koncertavo.

M.Švėgžda von Bekkeris, gavęs Fulbright stipendiją, pastaruosius metus gyveno JAV ir dirbo jų asistentu Bostono universitete.

Šiemet liepą Klaipėdoje jie visi trys ves smuiko virtuozų meistriškumo klasę. Koncerte „Muzikinis tiltas Bostonas – Klaipėda“ taip pat pasirodys jos dalyviai – jaunieji smuikininkai, laimėję konkursą dėl teisės groti su Klaipėdos kameriniu orkestru.

„Aukuras“ ir vaikai

Muzikalų jaunimą išgirsime ir kitame ciklo koncerte visai šeimai „Aukuras ir vaikai“, kuris vyks liepos 23 dieną.

Klaipėdos chorui „Aukuras“ diriguos jo meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Dalyvaus Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Viktoras Timašiovas (gitara) bei „Aukuro“ choristų vaikai.

Koncerto programa bus labai įvairialypė: klausysimės solinių, šeimyninių pasirodymų, rimtų ir linksmų kūrinių. Publikai neteks nuobodžiauti, nes ji galės įsilieti į bendrą chorą, akomponuojant pačiam džiazo grandui ir nerūpestingam medžių lapų šnaresiui.

Sveika, Amerika

Rugpjūčio 6-ąją programą „Sveika, Amerika“ su tenoru Deivydu Norvilu (Deiviu) atliks Klaipėdos brass kvintetas, pianistas S.Šiaučiulis bei perkusininkas Viačeslavas Krasnopiorovas.

Klaipėdoje gimęs ir dainuoti pradėjęs D.Norvilas prisipažino, jog pastaruoju metu labai domisi amerikietiška muzika. Jis mokėsi Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, o neseniai gavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistro diplomą. Sėkmingai derinantis klasikinės ir popmuzikos atlikėjo bei TV laidų vedėjo karjerą Deivydas sakė: „Viską darau šimtu procentų. Jei vaidinu spektaklyje – atiduodu visą save. Jei dainuoju – lygiai taip pat. Jei vedu laidą – stengiuosi, kad ji būtų maksimaliai gera. Esu laimės kūdikis, kuriam darbas sutampa su pomėgiu, tad, manau, man pasisekė“.

Klaipėdiečių kvintete gros Vilmantas Bružas (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Steponas Sugintas (trombonas), Jurgis Dargis (tūba).

Programoje „Sveika, Amerika“ skambės Rimanto Giedraičio padarytos Leonardo Bernsteino, George’o Gershwino, Charlie Chaplino, Richardo Rodgerso, Johno Kanderio ir kitų autorių aranžuotės.

Kaip vasaros vėjas

„Kaip vasaros vėjas“ –  netikėtai, greitai ir lengvai – nuaidės paskutinis ciklo koncertas, kurį rugpjūčio 13-osios vakarą klausytojams dovanos Klaipėdos choras „Aukuras“.

A.Vildžiūno diriguojamam kolektyvui šįkart pritars Aušra Valentienė (klavišiniai). Be švedų liaudies dainos, pasufleravusios programos pavadinimą, išgirsime, kaip pūtė vėjas kompozitorės Zitos Bružaitės partitūroje. Sugiedosime Jono Tamulionio himną muzikai, poetiškai pasvajosime ir prisipažinsime mylėję kartu su Faustu Strolia...

...Po truputį temstantis rugpjūčio dangus užvers vasaros muzikos vartus – ir paliksime kartu su Charlie Chaplino šypsena laukti rudens...

Dauguma ciklo renginių – nemokami. Kviečiame ir linkime įsimintinų vakarų jaukiame klasikinės muzikos ir gamtos prieglobstyje!

Koncertų ciklo programa

2011 m. birželio 25 – rugpjūčio 13 d.

Klaipėdos koncertų salės (Šaulių g. 36) parko estradoje

Birželio 25 d., šeštadienį, 20 val. – „Uvertiūra naujajam amžiui“: Lietuvos kariuomenės orkestras. Vadovas ir vyr. dirigentas Egidijus Ališauskas. Solistai: Tadas Česnauskis (trimitas), Tomas Kulikauskas (marimba). Programoje: Jan de Haan, Astor Piazzolla, Georges Bizet, Toshio Mashima, Frank Sinatra, Jiri Volf, Perez Prado ir kt.

Nemokamai.

Liepos 2 d., šeštadienį, 20 val. – „Vasaros džiazas parke“: Raimondas Sviackevičius (akordeonas), Arnoldas Gurinavičius (klavišiniai), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Saulius Astrauskas (perkusija). Programoje: George Gerswin, Herbie Hancock, Duke Ellington ir kt.

Bilietai – po 15 Lt, studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – po 10 Lt. Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas, vienam lydinčiajam asmeniui – 10 Lt  (pateikus neįgaliojo asmens pažymėjimą).

Liepos 6 d., trečiadienį, 20 val. – Lietuvos valstybės Mindaugo karūnavimo dienai dedikuotas koncertas „Tiktai dėl Lietuvos... tik dėl Tėvynės...“: Klaipėdos kamerinis orkestras. Meno vadovas Mindaugas Bačkus. Solistas – Zigmantas Brazauskas (smuikas). Dalyvauja aktorius Vytautas Paukštė. Programoje: Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Balys Dvarionas, Bronius Kutavičius, Feliksas Bajoras, Arūnas Navakas, Justino Marcinkevičiaus dramų „Mažvydas“ ir Mindaugas“ fragmentai.

Nemokamai.

Liepos 9 d., šeštadienį, 20 val. – „Vakaro fortepijonas“: Petras Geniušas (fortepijonas). Programoje: Frédéric Chopin, Robert Schumann, Franz Liszt.

Bilietai – po 15 Lt, studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – po 10 Lt. Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas, vienam lydinčiajam asmeniui – 10 Lt  (pateikus neįgaliojo asmens pažymėjimą).

Liepos 16 d., šeštadienį, 20 val. – „Muzikinis tiltas Bostonas – Klaipėda“: Klaipėdos kamerinis orkestras ir solistai: Dana Pomerancaitė-Mazurkevich (smuikas, JAV), Yuri Mazurkevich  (smuikas, JAV), Martynas Švėgžda von Bekker (smuikas). Dalyvauja smuiko virtuozų meistriškumo klasės – konkurso laureatai. Programoje: Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Jean-Marie Leclair, Malcolm Arnold.

Nemokamai.

Liepos 23 d., šeštadienį, 20 val. – Koncertas visai šeimai „Aukuras ir vaikai“: Klaipėdos choras „Aukuras“. Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas. Dalyvauja: Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Viktoras Timašiovas (gitara), „Aukuro“ choristų vaikai. Programoje: Johann Sebastian Bach , Johann Strauss, Andrzej Koszewski, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Jonas Tamulionis, Andrius Kulikauskas, Vytautas Kernagis ir kt.

Nemokamai.

Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, 20 val. – „Sveika, Amerika“: Klaipėdos brass kvintetas – Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Jurgis Dargis (tūba). Solistas Deivydas Norvilas (tenoras). Dalyvauja: Saulius Šiaučiulis (klavišiniai), Viačeslavas Krasnopiorovas (perkusija). Programoje: Leonard Bernstein, Bill Holcombe, George Gershwin, Horst-Dieter Grans, Charlie Chaplin, Domenico Modugno, Richard Rodgers, Joseph Kosma, John Kander (Rimanto Giedraičio aranžuotės).

Bilietai – po 15 Lt, studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – po 10 Lt. Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas, vienam lydinčiajam asmeniui – 10 Lt  (pateikus neįgaliojo asmens pažymėjimą).

Rugpjūčio 13 d., šeštadienį, 20 val. – „Kaip vasaros vėjas“: Klaipėdos choras „Aukuras“. Dalyvauja Aušra Valentienė (klavišiniai). Programoje: Anton Bruckner, Jonas Tamulionis, Nijolė Sinkevičiūtė, Zita Bružaitė, Darius Polikaitis, Faustas Strolia, Charlie Chaplin.

Nemokamai.

Bilietus platina BILIETAI LT, juos taip pat galima įsigyti Klaipėdos koncertų salės kasoje (Šaulių g. 36) jos darbo laiku: pirmadieniais – penktadieniais 11–18 val., šeštadieniais 16–21 val.

Esant lietingam orui koncertai vyks Koncertų salėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipediete

Klaipediete portretas
Tiesiog saunu skaityt, kaip Klaipeda atsigauna..:-))) ! Puiki programa!

Elena

Elena portretas
Nuoširdžiausi sveikinimai Tadui Česnauskiui sukūrus šeimą :)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių