Quantcast

Klaipėdos universiteto kieme iškils paminklas A. Žaliui

Kitų metų rudenį Klaipėdos universiteto kieme turėtų atsirasti paminklas Alfonsui Žaliui, kuris neretai vadinamas uostamiesčio kultūrintoju ir žmogumi, nulėmusiu universiteto atsiradimą mūsų mieste.

Universiteto kieme bene nuo 2009-ųjų stovi akmuo, skelbiantis, kad šioje vietoje bus pastatytas paminklas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatui, 1990 m. Nepriklausomybės Akto signatarui, Klaipėdos miesto garbės piliečiui ir Klaipėdos universiteto garbės daktarui A.Žaliui.

Panašu, kad pažadą įvykdyti pats laikas bus 2023-iaisiais, kai visus metus bus minimas Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-metis.

Jau sukurta organizacinė grupė, kuri rūpinasi paminklo pastatymo reikalais.

Šios grupės lyderiu tapo Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas.

"Turime Klaipėdos universiteto bendruomenės įsipareigojimą pastatyti šį paminklą ir turime jį vykdyti. Tai dar svarstys universiteto senatas ir taryba. Dabar dar tik prasideda mūsų darbai. Tariamės, koks turėtų būti šis biustas, iš kokios medžiagos. Bendraujame su menininkais, skulptoriais. Iniciatyvinė grupė rūpinsis ir pinigų radimu šiam paminklui", – kalbėjo A.Razbadauskas.

Iniciatyvinės grupės narys yra ir politikas Vytautas Čepas. Jis pažymėjo, kad šios grupės veikloje dalyvauja buvę A.Žalio pavaduotojai: Aloyzas Kuzmarskis, Valentinas Greičiūnas ir Kazimieras Vaišvila.

Išskirtinis faktas – anuomet išrinktas miesto tarybos pirmininku V.Čepas kelias dienas buvo A.Žalio viršininku. Tada Seimo nariu tapusį A.Žalį netyčia pamiršta atleisti iš buvusių vykdomojo komiteto pirmininko pareigų Klaipėdoje.

Dabar tokios pareigos prilygsta savivaldybės administracijos direktoriui.

"Nuo pat gūdaus sovietmečio A.Žalys stengėsi, kad į Klaipėdą atvažiuotų kuo daugiau inteligentų, kad tai būtų ne tik niūrus pramonės miestas, bet ir mokslo, kultūros centras. Jo iniciatyva čia buvo steigiami mokslinių tyrimo institutų filialai ir padaliniai, steigiami muziejai. Į miestą buvo kviečiami meno žmonės, siekiant juos čia išlaikyti, jiems skirti butai. Pats galiu paliudyti, kad jis buvo vienas iniciatorių ir būdamas Seimo nariu jis daugiausia prisidėjo, kad būtų įsteigtas Klaipėdos universitetas. O juk buvo tokių seimūnų, kurie trukdė šiam procesui ir į universiteto steigimą žiūrėjo su pašaipa. A.Žalys suruošdavo susitikimus, įtikinėjo skeptikus, formavo nuomonę. Žodžiu, jo indėlis į universiteto steigimą – didžiulis", – prisiminimais dalijosi V.Čepas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tai pasistatyk landzbergeriui

tai pasistatyk landzbergeriui  portretas
islaptintam kgbistui. Jau vemt verca tas seniu kaliosu nuolatinis 'okupacinio periodo' kisimas. Reik nereik o prisistato va toks pelesis ir knisa smegenus lygtais nieks nezinotu kapyr is tikruju.Tie visi nomenklaturiniai veikejai iki dabar sedi partijose ir valdzioj

...jie nezino ka daro...

...jie nezino ka daro... portretas
Sovietines nomenklaturos veikejams, komunistams nuo 1955 metu, pabaigusiems okupacines sistemos politines aukstasias, imsime statyti paminklus?!

SEIMININKAS

SEIMININKAS portretas
Rusu okupacinio periodo metu buvo snieckus.Kada jam bus paminklas?Gal greiciau archyvus KGB attidarykite ,o tai dabar jau signatarai pradejo tempti i sventes nepriklausomybes tarybinius aktyvistus.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių