Quantcast

Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita

  • Teksto dydis:

Stacionaro veikla

Per metus ligoninės stacionare buvo gydoma virš 40 tūkst. pacientų, vidutinė gulėjimo trukmė nesiekė 6 dienų. 2018 metų pabaigoje ligoninėje buvo 958 lovos. Pagal regioninį pasiskirstymą ligoninės stacionare buvo gydoma virš 45 proc. Klaipėdos miesto gyventojų, 28 proc. Klaipėdos apskrities kitų rajonų ir miestų gyventojų, 26 proc. iš kitų Lietuvos apskričių, daugiausia iš Telšių, Tauragės ir Šiaulių apskričių. Pacientams su gydytojų siuntimais atsakymų hospitalizacijai dėl vietų stokos ligoninėje nebuvo. Per metus buvo atlikta beveik 19 tūkst. operacijų stacionare, iš jų virš 1 000 sąnarių protezavimo operacijų, beveik 1 300 akies lęšio protezavimo operacijų. Per metus ligoninėje gimdė beveik 3 100 moterų.

Finansinė ligoninės veikla

2018 metais ligoninė dirbo pelningai. Tolygiai buvo didinami atlyginimai, ne tik Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva. Jie, nors ir nepakankami, tačiau vieni aukščiausių šalyje – gruodžio mėnesį siekė per 2 430 eurų gydytojui, per 1 250 eurų slaugytojui, bendras ligoninės darbuotojų atlyginimas buvo apie 1 270 eurų. Šių metų sausio mėn. gydytojų atlyginimas buvo 2 991 euras, slaugytojų – 1 562 eurai, bendras – 1 566 eurai. Puikiai suprantama, kad perkamoji tų atlyginimų galia nėra tokia, kokios norėtųsi, tačiau atlyginimams išleidžiama gana daug – virš 70 proc. visų ligoninės lėšų.

Pacientų nuomonė

Siekiant įvertinti teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, ligoninėje atliekama nuolatinė besigydančių pacientų apklausa (anketavimas). Apklausti 3 5455 pacientai iš visų gydytų ligoninėje.

Praėjusiais metais sveikatos priežiūros paslaugų kokybę (10 balų skalė) 6 balais ir mažiau įvertino tik 0,37 proc. (128 pacientai iš 35 455).

Klausta apie pacientų pasitenkinimą ligoninėje teikiamomis medicininėmis paslaugomis. Tik 0,14 proc. (48 pacientai iš 35 455) buvo nepatenkinti.

Į klausimą apie pacientų lūkesčius tik 0,4 proc. (140 pacientai iš 35 455) atsakė, kad rezultatai blogesni nei tikėjosi.

Į klausimą apie pasitikėjimą ligonine tik 0,26 proc. (95 pacientai iš 35 455) atsakė, kad kitą kartą nesirinktų ligoninės, o 0,14 proc. (51 pacientas iš 35 455) – nerekomenduotų ligoninės savo artimiesiems.

Artimiausi planai  2019–2020 metams

Šiais ir kitais metais ligoninė taip pat turi daug vystymosi, tobulėjimo idėjų ir planų.

Toliau planuojama reorganizuoti, modernizuoti ir plėtoti dienos chirurgiją, spindulinio gydymo paslaugas, laboratorinę diagnostiką, centralizuotos sterilizacinės paslaugas, molekulinę diagnostiką ir medicinos genetiką, išplėsti Priėmimo-skubios pagalbos skyrių bei chemoterapijos dienos stacionarą.

Laukia daug technologinių pokyčių. Tai spindulio gydymo, radiologijos, klinikinės diagnostinės laboratorijos, dienos chirurgijos, slaugos, aukštųjų technologijų (MRT, KT, UGT, robotinės chirurgijos, litotripsijos) plėtra. Toliau bus vystomas mokslas ir studijos, organizuojamos tarptautinės ir respublikinės konferencijos, ruošiami ir publikuojami mokslinių tyrimų straipsniai, leidžiamos monografijos, ginamos mokslų disertacijos, vykdomos doktorantūros studijos, studentų internatūra, rezidentūra, užsienio šalių studentų praktika.

IŠVADOS

Apibendrinant anksčiau išdėstytus faktus, galima padaryti šias išvadas:

Ligoninė yra šiuolaikinė, išvystytos infrastruktūros, daugiaprofilinė, specializuota, nuolat tobulėjanti ir besiplečianti universitetinė sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, vyksta mokslo tiriamasis ir pedagoginis darbas.

Ligoninės materialinė-techninė bazė yra nuolat vystoma ir pakankama kokybiškoms I, II ir III lygio sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ir moksliniam bei pedagoginiam darbui vystyti. Įsigyta ir pradėta naudoti daug naujų šiuolaikinių medicinos technologijų, naujos medicinos technikos. Renovuojami skyriai ir korpusai. Atnaujintas antrasis (akušerijos ginekologijos) korpusas, įkurta centralizuota sterilizacinė. Baigta operacinių blokų renovacija, atnaujintos funkcinės pacientų lovos.

Ligoninės organizacinė valdymo struktūra ir joje vykdomi pokyčiai bei intervencijos atitinka šiuolaikinius viešųjų organizacijų vadybos principus ir sveikatos priežiūros sistemos reikalavimus.

Ligoninės medicinos darbuotojai ir vadybininkai yra patyrę, kvalifikuoti, nuolat besimokantys ir tobulėjantys. Personalo darbo našumas aukštas. Medicinos personalo kaita nedidelė.

Ligoninė visiškai pasiruošusi naujiems iššūkiams, turi konkrečius tobulėjimo, vystymosi tikslus ir planus šiems ir kitiems metams bei tolesnei ateičiai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Kokios dar naujos lovos :D

Mano nuomonė

Mano nuomonė portretas
TYKRAS SIAUBAS!!

P.S.

P.S. portretas
"..Ligoninės personalo skaičius iš esmės nesikeitė.(?) Ligoninės visų darbuotojų amžiaus vidurkis išlieka brandus, nesiekia 48 metų(?). Gydytojų amžiaus vidurkis nesiekia 49 metų, o slaugytojų – 45 metų(?). Ligoninės personalo skaičius iš esmės nesikeitėI?). Ligoninės visų darbuotojų amžiaus vidurkis išlieka brandus, nesiekia 48 metų. Gydytojų amžiaus vidurkis nesiekia 49 metų, o slaugytojų – 45 metų. Virš 80 proc. medicinos darbuotojų darbo stažas(?) yra didesnis negu 10 metų(?), o daugiau nei pusės medicinos personalo stažas virš 10 metų(?) yra vienoje darbovietėje(?) – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Tai yra brandaus(?), stabilaus(?), kvalifikuoto(?) ir kompetentingo(/) kolektyvo rodikliai.????
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių