Klaipėdos universitetas be rektoriaus liko ilgam?

Trečiadienį Klaipėdos universiteto (KU) taryba paskelbė jau antrą šiais metais viešąjį konkursą rektoriaus pareigoms užimti. Ilgiau nei pusmetį be vadovo veikiančio universiteto bendruomenę kausto nežinia – ar atsiras norinčiųjų pretenduoti į šį postą?

Universiteto taryba paskelbė viešąjį konkursą, kuriam įvykus turėtų paaiškėti, kas vadovaus KU artimiausius penkerius metus.

Anot tarybos, „pretenduojantis užimti rektoriaus pareigas, turi būti nepriekaištingos reputacijos, turintis mokslo laipsnį arba pripažintas menininkas, bei turintis pedagoginės ir vadybinės patirties, žinoti KU statutą. Pretendentas privalo turėti ne žemesnę nei trečią valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją“.

Būtini šiai kandidatūrai dokumentai priimami nuo trečiadienio (lapkričio 21-osios) iki kitų metų sausio 21-osios 15 val.

Įvertinus, ar visi pretendentai atitinka keliamus reikalavimus, KU tinklapyje bus skelbiamas jų sąrašas. Pastarąjį tvirtins KU taryba, kurios pirmininkas – uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak laikinojo KU rektoriaus Artūro Razbadausko, tie patys kandidatai gali dalyvauti rinkimuose ir antrą kartą, svarbiausia – kad apskritai būtų iš ko rinktis.

Kuo toliau, tuo labiau mažės tų norinčiųjų.

„Kuo toliau, tuo labiau mažės tų norinčiųjų, jei taryba neapsispręs. Jau turėjome šešis kandidatus, manau, tai yra pakankamas skaičius. Galimybė išrinkti rektorių buvo, bet sprendimą priima taryba“, – kalbėjo A. Razbadauskas.

Pašnekovo žodžiais, laikinoji komanda dirba toliau, „nekreipdama dėmesio į visus, kurie nori sumenkinti universiteto reputaciją“.

Esą šiuo metu tarp universitetų tvyro didelė konkurencija, todėl KU reikalingas ne tik nuolatinis lyderis, bet ir stipri komanda. 

Paklaustas ar vėl dalyvaus rinkimuose, A. Razbadauskas sakė dar nežinąs. Sprendimas priklausys ir nuo senato bendruomenės palaikymo.

„Jei jis išliks, gal ir dalyvausiu“, – tarstelėjo pašnekovas.

Apie dalyvavimą KU rektoriaus rinkimuose pagalvoti žada ir dabartinis Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Viktoras Senčila.

Dienraštis rašė, kad spalio 15-ąją KU rektoriaus rinkimai virto šnipštu. Po dviejų slaptų balsavimų universiteto vadovo išrinkti nepavyko.

KU tarybą sudaro 9 nariai. Tam, kad būtų išrinktas KU rektorius, už vieną kandidatą turėjo balsuoti bent 6 tarybos nariai.

Pirmajame ture neišrinkus rektoriaus, į antrąjį pateko du kandidatai: prof. dr. A. Razbadauskas ir prof. dr. V. Senčila. Tačiau nė vienas kandidatų nesurinko reikiamo balų skaičiaus.

Dėl šio posto varžėsi 6 kandidatai: doc. dr. Stefanas Kirchneris (Laplandijos universitetas, Arkties centras); doc. dr. Marius Lanskoronskis (Mykolo Romerio universitetas, Ekonomikos ir verslo fakultetas); prof. dr. A. Razbadauskas (laikinai einantis KU rektoriaus pareigas); prof. dr. V. Senčila (Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius); prof. dr. Rimantas Stašys (Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Vadybos katedros vedėjas); prof. Sigitas Vaitkevičius (Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas, Ekonomikos, verslo ir vadybos akademinio centras).

Artėjant rinkimams prof. dr. R. Stašys atsiėmė dokumentus ir rinkimuose nebedalyvavo. Prieš KU tarybos balsavimą kiekvienam pretendentui buvo skirta po 30 minučių. Per šį laiką KU tarybos nariams kandidatai turėjo galimybę pristatyti save bei parengtą 5 metų programą. Šia galimybe doc. dr. S. Kirchneris nepasinaudojo ir į posėdį neatvyko.

Iš KU rektoriaus pareigų pasitraukus prof. habil. dr. Eimučiui Juzeliūnui, nuo šių metų gegužės 2-osios universitetui vadovauja laikinai išrinktas rektorius prof. dr. A. Razbadauskas. Viešasis tarptautinis konkursas rektoriaus pareigoms užimti buvo paskelbtas šių metų liepos 10-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

rasa

rasa portretas
Ar nelaikoma ta vieta Grubliauskui?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ant marių kranto – Lygės apeigos
  Ant marių kranto – Lygės apeigos

  Rudens lygiadienis gražiausias prie Kuršių marių. Tuo įsitikinę Drevernos, Priekulės, Klaipėdos žmonės jau ne pirmus metus rinkosi šios gamtos šventės ir Baltų vienybės dienos švęsti Drevernoje. ...

  5
 • Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką
  Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką

  Neringos savivaldybė planuoja atnaujinti seną dviračių taką, jungiantį Juodkrantės gyvenvietę su pajūriu. ...

  2
 • E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją
  E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją

  Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui konstatavus, kad Lietuva pažeidė už prokurorų įžeidimą nubaustos Eglės Kusaitės teisę į saviraišką, Teisingumo ministerija jai žada kompensaciją. ...

  15
 • Nejautrūs parazitai
  Nejautrūs parazitai

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas nusiskusti plikai ir taip palaikyti su onkologine liga kovojantį premjerą Saulių Skvernelį ir kitus sulaukė didelio palaikymo. ...

  10
 • Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai
  Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai

  Klaipėdoje vieninteliame tokio pobūdžio mėgėjų teatre "Artyn" vaidina suaugę žmonės – ugniagesiai, gydytojai, senjorai, savo kasdieniame gyvenime su aktoryste neturintys nieko bendra. Šio teatro įkūrėja režisierė Marta Dang...

 • Bobų vasara – tik savaitgalį?
  Bobų vasara – tik savaitgalį?

  Sinoptikų teigimu, šis savaitgalis bus itin šiltas ir sausas – tinkamiausias metas poilsiui gryname ore. Po šios trumpos improvizuotos bobų vasaros orai vės, bus vėjuota, tačiau lietus nevargins. ...

  2
 • Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis
  Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis

  Skandalais apipintas viešbutis "Pajūris", esantis Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, jau parduotas. Už šį nekilnojamojo turto objektą paklota 1 710 tūkst. eurų, nors įsigytas buvo faktiškai už 10 tūkst. eurų. ...

  8
 • Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą
  Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą

  Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – šiandien, rugsėjo 20 d., kurorte prasideda tris dienas truks...

  1
 • Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“
  Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“

  Spalio 1 d. 18.30 val. simfoninės muzikos gerbėjai laukiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje, kur ištraukas iš naujausių ir būsimų sezono pastatymų atliks Tomo Ambrozaičio diriguojamas Klaipėdos...

 • Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos
  Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos

  Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje Klaipėdos universiteto absolventas iš Indijos norėjo prisiteisti įmoką už studijas. Baigiantis teismo procesui užsienietis padidino savo reikalavimą iki 38 milijonų e...

  7
Daugiau straipsnių