Klaipėdos senamiestyje bus atnaujintos gatvės: skirs daugiau kaip milijoną eurų

 • Teksto dydis:

Klaipėdos savivaldybė ruošiasi penkių senamiesčio gatvių atnaujinimui. Pokyčiai planuojami Žvejų g. (nuo Tiltų iki Pilies g.), Daržų g. (nuo Pilies iki Aukštosios g.), Aukštojoje g. (nuo Daržų iki Didžiosios vandens g.), Didžiojo vandens g. (nuo Aukštosios g iki Tiltų g.), Vežėjų g. (nuo Turgaus iki Daržų g.). Šiuo metu rengiami techniniai darbo projektai, o atnaujinimo darbai startuos ateinančiais metais.

„Senamiesčio gatvės bus atnaujinamos taikant universalaus dizaino principus, čia turi būti patogu ir specialių poreikių turintiems žmonėms, ir dviratininkams, ir kiekvienam pėsčiajam. Nors žinoma, tai nėra vienintelis senamiesčio patrauklumo kriterijus, tačiau tikriausiai niekam nekils nei menkiausios abejonės, kad tai labai svarbi senamiesčio patrauklumą ir jaukumą sukurianti aplinkybė. Tikimės, kad atlikus visus tuos labai svarbius darbus, Klaipėdos senamiestis taps dar populiaresnis laisvalaikio leidimui ir patogesnis kasdieniam judėjimui kiekvienam jame apsilankiusiam miestiečiui ar miesto svečiui“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Vykdant darbus, bus atnaujintos gatvių važiuojamosios dalys, šaligatviai, išardytos senos dangos, tinkamai įrengti pagrindai, lietaus nuotekų sistema, šaligatviai pritaikyti judėti specialiųjų poreikių turintiems asmenims, įrengtas apšvietimas, paklotos senamiesčio grindiniui keliamus reikalavimus atitinkančios dangos (dalyje vietų panaudojant esamą dangą).

Čia turi būti patogu ir specialių poreikių turintiems žmonėms, ir dviratininkams, ir kiekvienam pėsčiajam.

Savivaldybės tarybai rugsėjo 24 d. posėdyje pritarus projekto „Senamiesčio grindinio atnaujinimas ir universalaus dizaino pritaikymas“ įgyvendinimui, Savivaldybės administracijai atvertas kelias teikti paraišką Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramai gauti. Bendra preliminari projekto vertė – 3,5 mln. eurų, numatoma, kad 2,1 mln. eurų iš šios sumos galėtų būti finansuojama ES lėšomis, Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto indėlis siektų – 1,4 mln. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėn.

Siekiant užtikrinti patogesnį judėjimą pėstiesiems, specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, vaikiškiems vežimėliams, dalis senamiesčio dangų jau buvo tvarkoma praėjusiais metais – vykdant darbus panaikinti statūs borteliai ir vietoje jų įrengtos nuovažos Tiltų ir Turgaus gatvės sankryžoje bei šių gatvių susikirtimuose su šalutinėmis gatvelėmis. Tačiau 2021 metais startuosiantys darbai yra kur kas didesnės apimties – bus tvarkomi ne tik atskiri fragmentai, o visa gatvės infrastruktūra apimant grindinį, šaligatvius, apšvietimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

>

> portretas
Viskas lyg fain,BET .Kaip gali buti TINKAMAI atnaujinamos senamiescio GATVES GRINDINYS ,pagal DIZAINA ?Koks SENAMIESCIO gatviu "dizainas",kam netinka ?Grindinys,-bus ? "paklotos senamiesčio grindiniui keliamus reikalavimus atitinkančios dangos (dalyje vietų panaudojant esamą dangą)." Norintys pasitikslinti,ka uz 3 500 000,Euru gausit,kodiniu pavadinimu "DIZAINAS",prasom ziureti,jau atliktus ,uz kitus milijonus ,"darbus" ???

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Mauroja visi po tą senamiestį dieną naktį. Kas su "krovininėm", kas su "mersais", o kas ir su savo senais kledarais ar autobusais. Ženklai visur panaikinti, tai "drapylinam" skersai ir išilgai. Grindiniai išklerę kaip seno kuino dantys, namų fasadai susproginėję, tinkai krenta....Šalia, prie marių gražiausia automobilių aikštelė, bet ne, reikia viską naikinti. O paskui visi zyziat, kad pinigai kišami. Norisi penkiaaukščiais keiksmažodžiais dainuoti.

Anonimas

Anonimas portretas
vel sena KU....bus nagus savo prikisus !
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių